ОСВІТНІ ФЕСТИВАЛІ

ПЕРШИЙ ІНТЕРАКТИВНИЙ ОСВІТНІЙ ДИТЯЧИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ «МИР У ДИТЯЧИХ ДОЛОНЯХ»

23 вересня у Мистецькому Арсеналі відбулося відкриття Першого дитячого фестивалю «Мир у дитячих долонях», який поєднає мистецтво, науку, інновації, літературу, театр, анімацію, арт-терапію, різні види творчості для дітей та сімейного дозвілля.

Під час відкриття фестивалю відбувся грандіозний дитячий флеш-моб "Все буде добре" на підтримку миру та єдності країни.

Відкриття фестивалю відвідала дружина Президента України Марина Порошенко. Відгукнувшись на запрошення дітей, перша леді взяла участь у дитячому флешмобі, цим самим віддавши свій голос за мир і єдність разом з українськими дітьми.

На декілька днів, з 23 до 28 вересня, Мистецький Арсенал перетворився на гомінкий майданчик для творчості, пізнання і дитячого сміху, а діти вперше отримали можливість відчути себе господарями величного музейного простору, разом зі своїми  батьками занурилися в атмосферу дружнього сімейного дозвілля, пізнавального відпочинку, отримання нових знань та досвіду.

У програмі фестивалю

 • виставка дитячих малюнків;
 •  дитячі освітні проекти Арт-центру Я Галерея «Простір мистецтва, дизайну й архітектури для дітей»; 
 • майстер-класи від українських художників;
 • книжковий ярмарок та майстер-класи на тему книги;
 • Спецпроект від клубу ілюстраторів Pictoric представив виставку плакатів "Видатні письменники України"
 • об’єднуюча акцію «Наші долоні»;
 • освітньо-наукова програма від Малої академії наук України;
 • коучінг «Обери професію» (першого в Україні дитячого міста професій KidsWill);
 • активності від найпопулярніших освітніх проектів України (Дім освіти та культури «Майстер Клас»);
 • музична сцена – виступи дитячих колективів та студій;
 • театральні студії та вистави;
 • анімаційна програма (Анімаційна компанія «АРТ-Відео»);
 • фотостудія;
 • програма з арт-терапії та психології;
 • ярмарок хенд-мейд;
 • тощо.

У співпраці з Мистецьким Арсеналом та Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» спеціально для фестивалю  «Мир у дитячих долонях» було підготовлено освітній проект Арт-центру Я Галерея «Простір мистецтва, дизайну й архітектури для дітей»   У доступному форматі маленькі учасники не лише ознайомилися  з теорією різних напрямків мистецтва,  але  й мали можливість практично реалізувати свою фантазію і здібності в створенні власноручних арт-об’єктів.  Простір включав серію лекцій, майстер-класів і захоплюючих воркшопів, а також експозицію мистецьких робіт знаних і молодих художників –Тіберія Сільваші, Миколи Малишка, Олександра Бабака, Влади Ралко та Олега Грищенка.

У межах освітнього проекту було організовано майстер-класи від українських художників:

 • Намалюй фотографію від Олександра Ляпіна;
 • Архітектура для дітей і не тільки від Артема Осламовського;
 • Краєвид твоїми руками від Олега Грищенка;
 • Дизайн для дітей: від задуму до реалізації від Павла Гудімова;
 • Сучасний колаж від Антона Логова;
 • Півгодини про мистецтво від Катерини Носко.

Науково-популярний клуб Думай Рум презентував на фестивалі наукові гуртки, де проводилися прості досліди зі складними речами, а знайомство з наукою відбувалося за допомогою справжнього дослідницького обладнання.

Освітні активності від одного з найпопулярніших дитячих проектів, першого в Україні дитячого міста професій KidsWill, представили на фестивалі ряд професій та дозволили дітям на деякий час стати дорослими і самостійними.

Музична сцена пропонує вокальні та хореографічні виступи юних талановитих акторів, різноманітних дитячих колективів, театральних та музичних студій.

Театральна сцена представляє:

 • Дитячий зразковий театр «Чунга-Чанга» з творчою майстернею, активностями та майстер-класами з акторської майстерності, сценічного руху та мовлення;
 • Авторський ляльковий театр притч «Mammals» з ляльковою виставою «Незважаючи ні на що»;
 • Театр Володимира Завальнюка "Перетворення" з виставою "Великий Льох";

За 5 днів фестиваль «МИР У ДИТЯЧИХ ДОЛОНЯХ» відвідало понад 10 тисяч осіб.

ПЕРШИЙ ІНТЕРАКТИВНИЙ ОСВІТНІЙ ФЕСТИВАЛЬ АРСЕНАЛ ІДЕЙ В МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛІ З 27 ПО 31 ТРАВНЯ 2015 РОКУ

Перший інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ об’єднав та представив найбільш ефективні й прогресивні напрацювання в освітній сфері, нові освітні тенденції, проекти та програми, широку палітру інноваційних підходів до позашкільної освіти в Україні. 

Основною темою фестивалю стало гасло «ЗМІНИМО СВІТ!»

 

Організатори проекту

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» 

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

 

Учасники фестивалю підготували понад 500 заходів.

На відвідувачів фестивалю чекала весела й пізнавальна атмосфера – творчі уроки з мистецтва, цікаві інтерактиви у просторі музеїв, простір науки та робототехніки, дослідницькі хакатони, кінопрограма та театральні вистави, школи юних журналістів, фотографів, кінодокументалістів, школи вокалу та хореографії, чемпіонат зі складання Кубіка Рубіка, майстер-класи від школи діджеїнгу, вуличний парк археологічних досліджень, спеціальна програма для дітей із особливими потребами, і навіть – дипломатична гра для дітей «Моделювання ООН».

Важливою складовою АРСЕНАЛУ ІДЕЙ було продовження благодійного проекту Мистецького Арсеналу АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ. Цього разу програма фестивалю передбачала унікальні заняття для дітей з особливими потребами, а також безкоштовне відвідування фестивалю для організованих груп дітей, позбавлених батьківської опіки, для дітей переселенців зі Сходу України та дітей з особливими потребами. 

Офіційне відкриття фестивалю відбулося 27 травня о 15:00 за участю першої леді країни  Марини Порошенко, генерального директора НКММК "Мистецький Арсенал" Наталії Заболотної, директора Благодійного фонду "Мистецький Арсенал", керівника проекту Ольги Вієру, президента Малої академії наук УкраїниСтаніслава Довгого, голови правління Українського центру розвитку музейної справи Владислава Піоро та кураторки Простору музеїв фестивалю,  дослідниці дитячого розвитку Софії Рябчук.

На відкритті прозвучала пісня «Ми змінимо світ!», яку було написано спеціально для фестивалю АРСЕНАЛ ІДЕЙ. Виконав пісню дитячий вокальний колектив зі складу вихованців школи-інтернат №11 для дітей з ослабленим зором, який було створено 2014 року у межах соціального музичного проекту «Cім звуків – сім фарб», ініційованого Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» спільно зі співачкою і педагогом Вікторією Зотовою.

Наталія Заболотна: «Арсенал Ідей є постійною інноваційною платформою для дітей, без якої постійні відвідувачі вже не уявляють Мистецький Арсенал. Сьогодні фестиваль Арсенал Ідей охопив весь простір комплексу, продемонструвавши потенціал платформи і можливості дитячого заходу. Не випадково, що головна тема фестивалю – «ЗМІНИМО СВІТ!». Це дуже символічно, адже якщо людина з малечку дізнається про чудеса та можливості світу, вона знатиме і бажатиме його змінити на краще. Дякую усім, що даруєте дітям радість і, що найважливіше, бачення лінії розвитку, мрію та інструменти для її здійснення!»

Ольга Вієру, кураторка фестивалю: «Працювати для дітей – особливо радісно і приємно, але разом з тим, і відповідально. Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ є не просто величезним інтерактивним майданчиком, спрямованим на широку аудиторію відвідувачів та професійну спільноту. Його основне завдання – об’єднати найкращі ініціативи у сфері освіти та продемонструвати, що цікаві освітні проекти та рішення може запропонувати і бізнес, і громадськість, і приватний сектор. Міждисціплінарність проекту дозволяє представити широкий масив прогресивних ідей та напрацювань. І ми віримо, що щорічне проведення такого заходу вагомо стимулюватиме розвиток позашкільної освіти в Україні».

У програмі фестивалю: 

 • Простір музеїв;
 • Простір мистецтва;
 • Простір моделювання ООН;
 • Літературний простір;
 • Театральна сцена;
 • Просторі науки;
 • Простір медіа;
 • Всеукраїнський відкритий чемпіонат зі складання кубика Рубіка;
 • Простір освіти;
 • Простір музики;
 • Ігровий простір;
 • Простір дозвілля та спорту;
 • Програма для дорослих.

ПРОСТІР МУЗЕЇВ розвіяв міф про те, що музей є чимось нудним і малозрозумілим.  З Києва та усіх куточків України на фестиваль зібралось 27 музеїв, кожен з яких представив дітям різноманітні майстер-класи, захопливі музейні заняття, ігри, загадки, кросворди і навіть науково-популярні лекції для батьків. Тепер діти знають, що таке історичне «буриме», «дергунчик» чи «бульборити», вміють виготовляти давньоруські сережки із трьох намистин, малювати вуглем, гусячим пером чи паличкою по воску, грати на пляшках, склянках, свистунцях та інших «інструментах», мруарувати по воді чи робити іграшку з нічого.

Величезною популярністю у дітей користувалися музейні маршрути. Музейний маршрут — це буклет із завданнями, які дитина мала виконувати на кожному музейному стенді по порядку, отримувати там печатку і, зібравши всі, повертатися за призом. 

Родзинкою Простору музеїв став загадковий лабіринт, створений українською художницею Іриною Озаринською, у якому треба буде не лише знайти вихід, а й відшукати спеціальне завдання, яке приведе шукача до нового цікавого музею. 

«Роздаючи маршрутні призи, ми зібрали неймовірну кількість захоплених подяк від дітей і батьків та обіцянок регулярно відвідувати музеї, - розповідає Софія Рябчук, кураторка Простору музеїв. - Але найприємніше було те, що коли ми питали дітей, в який музей вони тепер хочуть піти у гості? — більшість відповідала: «В усі!» А ще запали в душу слова активної 9-річної дівчинки, яка сказала, що вважає музейний маршрут — головною подією останнього року».

ПРОСТІР МИСТЕЦТВА представив унікальний спецпроект «Портрет / Автопортрет», створений у співпраці Арт-центру Павла Гудімова Я Галерея і Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», створений проект для дітей, про дітей, їхню самобутню стихійну творчість, що представив серію великоформатних робіт та є унікальним фактом дитячого монументального живопису.

"Я великий шанувальник дитячої творчості  і абсолютно не розумію, коли дорослі намагаються втрутитись у художній процес дитини. Проект «Портрет/Автопортрет» дав можливість юним авторам відчути себе справжніми монументалістами. Працюючи з полотнами великих форматів, діти відійшли від сентиментальних малюнків у своїх альбомах, а усі ми побачили, як великий формат змінив сприйняття самих автопортретів та перетворив їх на музейні твори", -зазначив Павло Гудімов.

Окрім цього у Просторі мистецтва можна було відвідати інтерактивні бесіди «Півгодини про мистецтво», а також побачити проект клубу ілюстраторів Pictoric «Діячі України» - про видатних українців мовою сучасного графічного мистецтва, де художники з усієї України запропонували новий погляд на видатних особистостей у своїх плакатах, які стали альтернативою шаблонним портретам зі шкільних підручників.

Діти залюбки брали участь у проекті "Місто майбутнього", надихалися роботами художника Степана Рябченка та працювали зі скульптурним пластиліном, будуючи відповідно до своєї уяви власне "місто майбутнього", а також будували "Паперове місто" в унікальному просторі для творчості, експерименту, досліджень та проектування від експериментальної майстерні „STUDYROOM“ дизайнера та викладача Тетяни Новикової.

У ПРОСТОРІ МОДЕЛЮВАННЯ ООН відбулася дипломатична-гра конференція «6 Київська міжнародна модель ООН», у роботі якої взяли участь 60 делегатів, що представили 30 країн світу. Гра є важливим уроком відповідальності та комунікації, а завдяки їй школярі та студенти по всьому світу вчаться приймати рішення і починають розуміти, що від вміння домовлятися і спільно вирішувати проблеми залежить життя та процвітання планети. На урочистому відкритті конференції делегатів привітала перша леді Україні Марина Порошенко. За результатами конференції було прийнято Резолюцію, яку планується  надіслати до Представництва ООН в Україні, Головного офісу ООН у Нью-Йорку, а також – опредставникам української влади задля ознайомлення з пропозиціями української  молоді щодо вирішенню наявних проблем сьогодення. Також було визначено кращих делегатів – Лубкіна Даніїла, Руденко Ірину, Слюсар Діану, Тимонникова Михайла, Хижняка Віталія, Янчука Данила, що стало гарним стимулом для подальшого навчання та майбутньої кар’єри молодих дипломатів, яким належить взяти на себе відповідальність за майбутнє світу та України.

ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОСТІР надав можливість ознайомитися зі свіжими українськими новинками у книговиданні для дітей та запропонував широку програму заходів, пов’язаних з літературою та книгою, презентації нових книжок, різноманітні майстер-класи та ігри, читання, цікаві зустрічі з авторами, ілюстраторами, видавцями.

У ПРОСТОРІ НАУКИ, створеному спільно з Малою академією наук України, працювали різноманітні наукові студії – ІнженеріяLab, ЕкоLab, ЕнергіяLab та БіоLab, центр робототехніки "BOTEON", де діти могли побачити справжніх роботів, та було представлено неочікуване поєднання науки і мистецтва – виставку німецького наукового товариства імені Макса Планка «Картини зі світу науки», надану Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні, спеціально для якої вчені із понад 80 інститутів товариства надали фотографії із різних галузей наукових досліджень, а також виставку «Мистецтво науки» від український авкторів та виставку-презентацію дитячих винаходів «Майбутнє України».

Оксен Лісовий, директор Малої академії наук: «АРСЕНАЛ ІДЕЙ, зокрема експозиції присвячені науці, став не лише майданчиком для демонстрації та генерування педагогічних ідей в сфері наукової освіти, а й середовищем, яке сприяє виявленню суспільних тенденцій. Серед негативних тенденцій, які викристалізувались завдяки ініціативі АРСЕНАЛ ІДЕЙ я відзначив би використання інструментальної педагогіки без необхідної систематизації та забезпечення розвитку наукових інтересів в подальшому.  Серед позитивних відзначаємо велику кількість проектів спрямованих на посилення у дітей інтересу до природничих і точних наук, розвиток творчих, інтелектуальних здібностей. Чудово, що біля цих експозицій усі 5 днів не зменшувалась кількість зацікавлених дітей».

Особливо успішним проектом у рамках фестивалю став Recycle Hackathon - відкритий простір, де молоді науковці на території наукового хакатону створювали винаходи із сміття ініціативами У змаганні взяло участь 6 команд: пять - із Києва та одна із Вінниці. У результаті марафону команди презентували свої надцікаві проекти винаходів, які були б корисні для малого та середнього бізнесу. Три команди запропонували IT-продукти, ще три - інженерні винаходи. Компетентним журі було обрано команди-переможниці. Перше місце посіла команда Idea Product, запропонувавши дитячий конструктор із використаних паличок морозива, що виправдовував сподівання дати друге життя речам.  Не менш цікавим став проект вінницької команди "Ключ на 32", що презентувала автомат прийому використаних батарейок за принципом "вкладай батарейку - отримуй печиво". Третім  призером стала команда Warlocks, яка запропонували платформу сайту, де пункти прийому сміття мають можливість пройти реєстрацію та стати у єдиний реєстр. Цікаво, що винахідники планують запустити у тестовому режимі свій винахід вже за два тижні.

Також у рамках фестивалю відбувся офіційний Всеукраїнський відкритий чемпіонат зі складання кубика Рубіка на швидкість під егідою міжнародної організації WCA (міжнародна асоціація кубінга), взяти участь я уокму мав можливість кожен бажаючий, в незалежності від віку або швидкості збірки.

На чемпіонаті виступили близько 150 учасників, спідкубери з різних міст України, а також гості з США, Вірменії, Білорусії та Угорщини. Переможцем дисципліни збірка Кубика Рубіка 3х3х3 став Валерій Почтар, середній час його складання - 9:78 сек.

Щодня протягом фестивалю відвідувачам пропонувалася захоплива програма зі створення картин з Кубиків Рубіка та складання головоломок з заплющеними очима, тренінги та майстер-класи.

ТЕАТРАЛЬНА СЦЕНА запропонувала цікаві вистави, серед яких варто відзначити виставу «По інший бік сонця» для дітей у межах проекту «Включення» від Центру захисту дітей «Наші Діти», структурного осередку Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні, яка мала на меті допомогти дітям, що перебувають у складних життєвих обставинах, краще пізнати себе, навчитися взаємодіяти з людьми різних професій і віку та розвинути свої художні таланти.

Соціальний-форум театр від Благодійної фундації «Відкриті серця України» провів тренінги, які є інтерактивним способом не лише розвинути акторські та комунікативні вміння дитини, а і можливістю долучитись до розв’язання важливих суспільних проблем, а творчі Майстерні Арт Сад та Tabor Production допомогли зануритися у казковий світ образів та створити театр тіней власноруч.

ПРОСТІР ОСВІТИ відкрив відвідувачам простір можливостей для навчання в Україні та за кордоном від компанія DecGroup, Академія сучасної освіти А+ запропонувала цікаві та пізнавальні майстер-класи з розвивальних ігор, логіки, шахів, бізнесу, хімії та фізики.

Кулінарна школа Kartata Potata продемонструвала міні-музей кулінарії. Кожен охочий мав можливість відчути смак свіжого горошку, порівняти курячі, перепелині і страусині яйця, побачити еволюцію тіста, спробувати впізнати різноманітні види круп та спецій з різних куточків світу. А також дізнатися більше про літню школу кулінарії. Технічна студія «Винахідник» представила виставку робіт LEGO на тему «Моє місто», створену школярами з різних регіонів України, майстер-класи з робототехніки та конструювання.

Окрім цього, важливими складовими фестивалю були простори медіа, музики, ігровий простір, простір дозвілля та спорту, де діти мали можливість познайомитися з основами цікавих творчих професій, взяти уроки з вокалу та хореографії, спробувати свої сили в різноманітних іграх та квестах.

Програму для дорослих сформували розмови з українськими освітянами, провідними психологами та арт-терапевтами, спеціалістами з роботи з дітьми та підлітками.

 

ДРУГИЙ ІНТЕРАКТИВНИЙ ОСВІТНІЙ ФЕСТИВАЛЬ АРСЕНАЛ ІДЕЙ В МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛІ З 1 ПО 5 ЧЕРВНЯ 2016 РОКУ

В основі фестивалю – ідеї постійнодіючого Інноваційного освітнього проекту для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі, який вже третій рік поспіль ставить своїм завданням створення простору для стимулювання активного світосприйняття та креативного мислення, творчих та наукових пошуків, досліджень, генерування ідей, всебічного розвитку дітей та підлітків.

 

Організаторами проекту виступили: 

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» та 

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал». 

  

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ, зосереджуючи на одній території велику кількість цікавих, різноманітних за формою і змістом активностей, продемонстрував ефективність використання нових форм навчання дітей та зацікавив не лише широку аудиторію відвідувачів, але і професійну спільноту – широке коло фахівців у сфері освіти та науки, культури та музейної справи, представників соціальної сфери, громадських організацій та ініціатив, що спрямовують свою діяльність на розвиток освіти в Україні.

Важливою частиною програми фестивалю став ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних – відкритий простір, де діти стали безпосередніми учасниками заходу, отримали можливість поспілкуватися з експертами, висловити свої думки та ідеї, які стали важливою основою для подальшого обговорення проблематики у фаховому середовищі.

Програма форуму складала п’ять тематичних секцій:

-         МОЄ ПРАВО НА НОВЕ МАЙБУТНЄ 

-         Я І МИСТЕЦТВО

-         Я І ФІЛОСОФІЯ

-         Я І НАУКА

-        НОВІ МОЖЛИВОСТІ.

У роботі кожної секції взяли участь експерти – провідні фахівці сфери освіти, громадські діячі.  Учасники форуму об’єдналися задля того, щоб поставити у центр спілкування дітей та спільно з ними працювати над системою, яка матиме унікальний підхід до кожної дитини та дозволить отримувати задоволення від навчання, запропонувати нові ідеї та рішення у освітній сфері, поділитися кращим українським та міжнародним досвідом.

Фестиваль представив тематичні простори – Мистецтва, Музеїв, Освіти, Науки, Книги, Медіа, Музики, Ігровий, Спорту і дозвілля, кожен з яких представив різні сфери діяльності та розвитку людини, розповів свою "музейну історію". Формат інтерактивної музейної експозиції дозволив продемонструвати об’єкти, що вже стали історією, їх сучасні аналоги, процеси розвитку мистецтва, книги, техніки, наукових відкриттів, авіації, музичних інструментів та багато іншого.

Особливого звучання "музейні історії" набули у МІСТІ МУЗЕЇВ – міжмузейному проекті у рамках фестивалю, який розвіяв міф про те, що музей є не цікавим і малозрозумілим, та представив музеї з усіх куточків України, які розповідали про дива, ігри та освіту в давнину у формі квестових завдань, запропонували власні ігрові програми та майстер-класи. 

Особливо популярною серед дітлахів стала спеціальна гра-квест, яка дозволила відповідно захоплюючим музейним маршрутам для трьох вікових груп мандрувати Містом Музеїв, виконувати цікаві завдання на кожному музейному стенді та отримувати цікаві призи. 

У Місті музеїв також було представлено унікальний Музей інтерактивних картин, у якому відвідувачі змогли втілити свої бажання та стати співтворцем картин разом з їх авторами – політати разом з закоханими героями Марка Шаґала, спрямувати погляд Мерилін Монро, відчути на дотик, що кожна картина — це інший стиль, фактура, колір, форма.

ПРОСТІР МИСТЕЦТВА представив унікальний спецпроект Абстракція та рух, який став  логічним продовженням попередніх колаборацій Арт-центру Я Галерея Павла Гудімова та Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», результатом роботи із дітьми від трьох до десяти років, ще одним фактом дитячого монументального живопису, представленим серією великоформатних робіт. Цьогорічний досвід став результатом роботи у полі абстрактного експресіонізму без жодних обмежень та зволікань, а в арсеналі юних художників традиційно були полотна різних форматів, фарби, пензлі, валики та матеріали, які дозволили максимально вільно підійти до втілення задуму.

Цьогорічний проект «Абстракція та рух» не обмежився виключно експозицією робіт, включивши у себе ще й активності від художників – майстер-класи Антона Логова «Швидкість» та унікальної авторської студії Aza Nizi Maza «Створення світу» Миколи Коломійця (м.Харків), а також розмови про мистецтво із куратором Катериною Носко.

Також Простір мистецтва презентував освітній проект «Клуб історії мистецтва: ХХ століття» команди Щербенко Арт Центру, спрямований на розвиток візуальної грамотності, ознайомлення з творами художників і стильовими течіями ХХ століття, які діти досліджують через актуальні ідей того часу. На фестивалі діти вивчали образи, до яких звертались художники-авангардисти, фігуру художника і його взаємозв’язок з історичним контекстом, створювали роботи в стилі Анрі Матісса, Пабло Пікассо, Казимира Малевича, Володимира Татліна, Джексона Поллока й Енді Воргола.

Проект художниці Ірини Озаринської «Сказав/Заперечив» представив інсталяцію, схожу на абстрактний лабіринт, створений із чорного та білого, що надав максимальний контраст та навів аналогію с опонентом и пропонентом у публічній дискусії.

Художник фестивалю – Тарас Ковач.

У створенні мистецьких творів для фестивалю також взяли участь провідні українські художники Олена Науменко, Даша Подольцева, Сергій Западня.

ПРОСТІР НАУКИ на фестивалі будо створено спільно з Малою академією наук України та компанією DIAKOM.

Його родзинкою став проект «Архітектура процесорів», що продемонстрував серію фото робіт мікро архітектури центрального процесора (CPU), починаючи з моделей 1976 років (Intel P8085AH) та закінчуючи моделями, що використовуються і сьогодні. На фото зображені топографії мікросхем, а саме ділянок незахищеного кристала кремнію із вбудованими транзисторами до корпусування мікросхеми. Художня інсталяція представила глядачу ряд експонатів справжніх унікальних процесорів.
Простір Авіа продемонстрував фрагменти історії світової авіації, у тому числі і військової, яка тісно пов'язана з Україною, представив експонати літаків, надав можливість спробувати себе у якості пілота на авіасимуляторі та відчути себе авіаконструктором. Відвідувачі мали можливість зібрати свій власний планер та взяти участь в змаганні на дальність польоту.

Мала академія наук України продемонстрував принцип вироблення електричної енергії, роботи вітроенергетичної установки та сонячної електростанції. Відвідувачі змогли дослідити світ за допомогою цифрової мікроскопії у представлених наукових лабораторіях.

ПРОСТІР ОСВІТИ відкрив відвідувачам нові можливості для навчання в Україні та за кордоном від компанії DecGroup, міні-тренінги та бізнес-клуб від Школи бізнесу та розвитку для підлітків Start Now, активності від компанії IBS Education,  запропонував цікаві та пізнавальні майстер-класи з розвивальних ігор, логіки, бізнесу, ораторського мистецтва, географії та ін.

ПРОСТІР КНИГИ представив унікальну виставку найкращих книжок для людей та дітей з особливими потребами з колекції міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY для дітей із особливостями розвитку за підтримки Посольства Швейцарії.

Студія каліграфії для дітей та підлітків «Арт і Я» запропонувала усім бажаючим інтерактивну освітню програму і виставку «Жива каліграфія» від кращих майстрів, насичену пізнавальними лекціями з історії розвитку писемності, практичними майстер-класами з різних стилів української, європейської та східної каліграфії.

НТУУ «КПІ» видавничо-поліграфічний надав можливість усім бажаючим спробувати стародавнє ремесло книжкової справи.

Також простір представив виставку ілюстрацій видатних письменників України від Клубу ілюстраторів Pictoric та проект творчої майстерні «МАЛЮВЦІ» «Шевченко. Перший погляд», який запропонував оригінальне дитяче бачення однієї із наймогутніших постатей української культури.

У ПРОСТОРІ МЕДІА Дитяча телешкола «АБО» надала можливість дітям спробувати себе у якості телеведучого або журналіста, взяти участь у майстер-класі з техніки мовлення та майстерності телеведучого, підготувати цікаву авторську програму, зробити репортаж з місця події та професійно взяти інтерв’ю.

Центр науки та мистецтва DIYA провів освітні та розвивальні заходи, лекції та воркшопи, презентував Школу фотографії.

Творча група «Червоний собака» ознайомила відвідувачів з кропіткою роботою мальованої анімації, сучасною цифровою анімацією та її втіленням в інтерактивних іграх.

ПРОСТІР МУЗИКИ запропонував відвідувачам фестивалю відвідати школи вокалу, хореографії та підготувати спільний виступ разом з іншими дітьми, побачити виставку музичних інструментів від компанії C. Bechstein, дивовижні експонати техніки різних часових періодів та різних країн світу у межах музично-мистецького проекту «Еволюція діджеїнгу» від компанії Deluxe Sound, та відвідати щоденну вечірню дискотеку від юних діджеїв від школи PRODJ.


МУЗИЧНА СЦЕНА запропонувала цікаві вистави, мюзікли, виступи театральних колективів.

У межах фестивалю відбувся П'ятий – ювілейний – Міжнародний дитячий фестиваль «ОКешкін джаз», створений у Києві в 2010 році та став ключовою подією для підтримки і розвитку дитячої виконавської майстерності. На дводенному джазовому святі юні солісти виступили разом з професійними джазовими музикантами – учасниками стейдж-бенду і спеціальними гостями фестивалю.

Також увазі глядачів було представлено естрадну виставу у виконанні дітей та підлітків Моє містечко, присвячену опануванню власного світу, пошуку важливих речей, які надають неповторності кожній особистості.

До міжнародного Дня захисту дітей відбулося свято добра та справедливості «МИ – ОДНАКОВI», де дітки з особливими потребами проявили свої безмежні таланти.

Також у рамках фестивалю з великим успіхом відбувся Перший Всеукраїнський Чемпіонат з настільної гри «ABALONE» та фотопроект “Хвилина щастя” від організації Teenergizer.

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »