Перший благодійний вечір на підтримку Мистецького Арсеналу

  

10 березня 2011 року у Мистецькому Арсеналі відбувся перший Благодійний вечір, організаторами якого виступили Благодійний фонд «Мистецький Арсенал», Національний культурно-мистецький та музейний комплекс  «Мистецький Арсенал», компанія «Вавілон», а також журнал ART UKRAINЕ.

Ця подія відкрила цикл благодійних заходів у Арсеналі.

Основна ідея проекту – об’єднати зусилля у розбудові наймасштабнішого музейно-виставкового комплексу держави, а також поширити традиції меценатства в Україні задля розвитку вітчизняної культури і мистецтва.

Директор «Мистецького Арсеналу» Наталія Заболотна зосередила увагу присутніх на тому, що у своїй діяльності Арсенал орієнтується на досвід всесвітньовідомих музейних інституцій, тому для створення нового сучасного музею в Україні у якості експертів залучаються найкращі фахівці світу та найповажніші науковці України. Окрім цього, уже сьогодні ведуться  переговори щодо привезення у Мистецький Арсенал у 2014-2018 роках колекцій шедеврів світового мистецтва.

Директор Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» Ольга Вієру презентувала перший в Україні клуб підтримки музею - «Клуб Друзів Мистецького Арсеналу», який було започатковано Благодійним фондом «Мистецький Арсенал», а також спеціальну акцію «100 Перших Благодійників Мистецького Арсеналу».

Подарунком для гостей вечора стала концертна програма камерного оркестру «New Era Orchestra» – академічного колективу молодих талановитих музикантів, який отримав широке визнання шанувальників класичної музики в Україні та за її межами. Оркестр успішно працює за меценатської підтримки компанії «Вавілон». Пристрасть і відданість музиці допомагають художньому керівникові і головному диригенту оркестру, Тетяні Калініченко, створювати концертні програми, які стають яскравими мистецькими подіями у культурному житті України. Аранжування усіх творів створено спеціально для камерного оркестру «New Era Orchestra». 


Мирослав Попович: «Я вражений масштабністю та величністю музейного комплексу, який вже став храмом думки, храмом почуттів, а не гектарами під казино і розважальні центри. Відвідавши маленький музей ім. Лесі Українки на Волині, і поспілкувавшись з маленьким колективом Мистецького Арсеналу, я помітив, що цих людей об’єднує одне – відданість своїй справі і закоханість у те, чим вони займаються. Якщо у них є це, головне – у них все вийде! І я бажаю сил для втілення задуманного. 
Є відомий вислів: Великі країни створюють великі культури. Хочу перефразувати його: Великі культури створюють великі країни!»

Ада Роговцева: «Знаю, що Арсенал працює недовго, але вже відчула його дихання, простір, наповнений диханням людей. Є вислів: Можна жити без необхідного, але не можна без зайвого. Бажаю, щоб музей був наповнений прекрасним зайвим. Ми, люди мистецтва, можемо підтримати Арсенал духовно, але,  нехай це не здається банальним, є люди, які можуть допомогти у фінансуванні музею, і я закликаю їх підтримати Мистецький Арсенал!»

Сьюзан Клірі: «Минув час, коли театри мають своїх глядачів, концерти – свою аудиторію, виставки – своїх відвідувачів. Сьогодні музеї створюють коло зацікавлених людей і розширюють кількість своїх відвідувачів завдяки діяльності особливих клубів та мереж друзів. Я щоразу переконуюся, що простір і грандіозні розміри Мистецького Арсеналу дозволять втілювати наймасштабніші плани».

Вечір відбувся у особливій атмосфері Мистецького Арсеналу, на фоні експозиції шедеврів пластики неперевершеного майстра французького імпресіонізму Едгара Дега.

Наприкінці вечора гості взяли участь у спільній символічній акції на підтримку Мистецького Арсеналу. Підтримавши заклик організаторів – «Створимо Мистецький арсенал разом!», вони записали на спеціальних картках свої імена і побажання майбутньому музею та розмістили картки на символічній стіні. Акція стане початком масштабного соціального інтернет-проекту на підтримку Мистецького Арсеналу, який стартуватиме у квітні-травні та має на меті створення культурного простору, який об’єднає людей із певними цінностями, дасть можливість кожному бажаючому долучитися до розбудови Мистецького Арсеналу.

Під час вечора до Клубу Друзів Мистецького Арсеналу приєдналися десятки бажаючих, серед яких Роман Балаян, Лариса Мудрак, Ірина Данилевська, Вікторія Тігіпко, Олександра Жумайлова-Дмитровська, Олег Пінчук, Діана Сінклер.

На вечорі були присутніми:

Філософ, професор, академік, лауреат Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка Мирослав Попович   
Народна артистка України, Герой України Ада Роговцева
Народний артист України, кінорежисер, сценарист Роман Балаян
Мистецтвознавець, член-кореспондент Академії мистецтв України Тетяна Кара-Васильєва 
Секретар правління Спілки композиторів України Леся Олійник 
Директор Французького культурного інституту Франкі Бландо  
Аташе з питань культури посольства США Сьюзан Клірі 
Заступник Голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Лариса Мудрак 
Заслужений журналіст України, головний редактор газети «День» Лариса Івшина
Телеведучі Світлана Леонтьєва, Олег Панюта, Ганна Гомонай, Святослав Цеголко
Хореограф Раду Поклітару 
Художник Олександр Дубовик                                                             

Скульптори Олег Пінчук, Ігор Гречаник, Василь Бик

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »