Великий Скульптурний салон 2012

13.09.2012

ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТУРНИЙ САЛОН 2012 ПРЕДСТАВЛЯЄ: ТВОРИ 60 УКРАЇНСЬКИХ МИТЦІВ ТА ПРОЕКТ SIMPLE LINES СПЕЦІАЛЬНОГО ГОСТЯ ЦАДОКА БЕН-ДЕВІДА (ВЕЛИКОБРИТАНІЯ)

 

13 вересня осінній сезон у Мистецькому Арсеналі відкриває Великий Скульптурний Салон 2012 – найбільший у країні арт-форум, присвячений мистецтву пластики, який різнобічно відображає процеси, що відбуваються в сучасній українській скульптурі, а також знайомить аудиторію з творами всесвітньо відомих митців, чиї імена вже увійшли в історію мистецтва.

 

Цьогоріч Великий Скульптурний Салон представить твори понад 60 українських авторів, а справжнім сюрпризом для глядачів стане персональна виставка спеціального гостя – відомого британського митця Цадока Бен-Девіда (Zadok Ben-David). Проект називається Simple Lines (Прості Лінії), і до нього входять три масштабні роботи. Це не лише добре відомі світовій публіці Evolution and Theory (Еволюція і Теорія) та Blackfield (Чорне Поле), але й цілком нова інсталяція Blackflowers (Чорні Квіти).

 

Великий Скульптурний Салон 2012 познайомить шанувальників мистецтва з творами провідних українських майстрів скульптури, які презентують яскраву палітру тенденцій сучасної української пластики.

 

УКРАЇНСЬКІ УЧАСНИКИВЕЛИКОГО СКУЛЬПТУРНОГО САЛОНУ 2012


Адамович Денис

 

Козлов Леонід

Алексєєв Олександр

Коновал Віктор

Бик Василь

Кох Олег

Білик Микола

Кочмар Володимир

Бовкун Володимир

Малишко Микола

Богинський Федір (Арт-центр Я.Гретера)

Міроненко Марія (Галерея НЮ АРТ)

Бучацька Катерина

Мудрук Наталія

Вайда Мирослав

Одрехівський Володимир

Вертуозов Михайло

Пирогов Валерій

Вештак-Андреоне Катерина

Рапай Микола

Вештак-Остроменська Ірина

Рідний Олександр

Владіміров Олексій

Рідний Микола

Гречаник Ігор

Ротар Анатолій

Дяченко Олександр

Сидоренко Віктор

Золотарьов Олексій

Сміирнов Олександр (Арт-центр Я. Гретера)

Ів Дмитро

Теліженко Микола

Іванов Добриня

Федик Зиновій

Каміль (Галерея НЮ АРТ)

Шуміхін Даниїл

Капустяк Олег

Щербина Владислав

Кисельова Ганна (Арт-центр Я.Гретера)

 

Ярич Василь

Бородай Олександр 

 

ПРОЕКТИ

 

 •     Каберне. Олександр Бабак, Тамара Бабак
 •     Спека. Володимир Будников, Влада Ралко
 •     Самурай і миша. Іван Гамольський, Олександр Моргацький
 •     Салантай. Андрій Ільїнський (скульптура), Олександр Дірдовський (відео-форми)
 •     Післясьогодні. Єгор Зігура
 •     Наглядачі. Микита Зігура
 •     Ти тут тепер. Микола Малишко. Арт-центр Я Галерея. Скульптура, інсталяція. Куратор Павло Гудімов
 •     Річка простору. Віктор Проданчук
 •     Відкрите небо. Саїд Ахмаді
 •     Головоногі. Костянтин Синицький
 •     Точне наближення. Андрій Северинко. Арт-Центр Я. Гретера
 •     Майстерня. Олександр Сухоліт
 •     Від себе і до себе. Василь Татарський
 •     Нова Перспектива, або Перспектива-2

 

Учасники-автори: Павло Керестей, Микола Маценко, Роман Пятковка, Віктор Сидоренко, Антон Соломуха, Олег Тістол. Куратори проекту: Джуліан Фарроу (Великобританія), Андрій Cупруненко, (Україна). Ідея: Антон Соломуха. Архітектори проекту: Андрій Cупруненко, Анастасія Супруненко

Наталія Заболотна, директор Мистецького Арсеналу:

— Ми проводимо найпотужніший форум скульптури, який за останні шість років зробив скульптуру одним із найактуальніших видів мистецтва. На цю подію, без перебільшення, чекають усі українські скульптори – адже таких резонансних, атрактивних майданчиків, де вони можуть ознайомитися з роботами колег, фактично більше немає. Щороку завдяки Великому Скульптурному Салону глядачі можуть побачити найкраще, що є в українській пластиці. Але вони так само вже звикли до того, що в експозиції присутня або світова зірка, або твори, що мають неабияку культурну та історичну цінність. Цього року спеціальний гість Великого Скульптурного Салону – Цадок Бен-Девід, якого чудово знають у багатьох країнах від Північної Америки до Південно-Східної Азії. Надзвичайно приємно, що сьогодні мистецтво сучасної української пластики стало актуальним і затребуваним.

Цадок Бен-Девід, спеціальний гість ВСС:

— Коли до мене звернулася директор Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна, мені надзвичайно сподобалась ідея представити тут свою роботу "Чорне Поле" (Blackfield). Коли Наталія відвідала мою студію, я зрозумів, що вона також зацікавилась "Еволюцією і Теорією" (Evolution and Theory). Нарешті, відвідавши Першу київську бієнале два місяці тому і побачивши на власні очі цей чудовий простір, я подумав, що це буде найкраще місце для прем’єри нової інсталяції "Чорні квіти" (Blackflowers), і що вона буде доповненням до "Чорного Поля". Цю нову роботу я завершив лише місяць тому.

Про Наталію Заболотну

Наталія Заболотна – генеральний директор Мистецького Арсеналу, засновник та видавець провідного українського журналу про мистецтво ART Ukraine. Комісар ARSENALE 2012, Першої київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва. Також вона авторка та керівник багатьох успішних арт-проектів: ART KYIV contemporary, Великого Скульптурного та Великого Антикварного Салонів, FineArtUkraine, Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Першого міжнародного тижня сучасного мистецтва «Космічна Одіссея», Independent/Незалежні.

Про Цадока Бен-Девіда

Цадок Бен-Девід народився 1949 р. у Йемені. Живе та працює в Лондоні. Свої ранні роки Бен-Девід провів у Ізраїлі. Він навчався скульптури в St. Martin’s School of Art у Лондоні, де також  викладав у 1977–1982 рр. У 1988-му митець представляв Ізраїль на Венеційській бієнале. Його наймасштабніша персональна виставка проходила навесні 2007 р. у Музеї Мистецтва в Гуанчжоу (Китай).

ДОВІДКА

Великий Скульптурний Салон проводиться в Києві від 2007 року та є провідним форумом скульптури, що має значний вплив на розвиток сучасної української скульптури.

Найбільш значущі проекти, що були показані в рамках Салону:

 •     Прадавня монументальна скульптура від епохи бронзи до середньовіччя.
 •     Експозиція скульптури майстра ар-деко Деметера Чипаруса.
 •     Презентація творів усесвітньо відомих авнгардистів Альберто Джакометті та Ганса Арпа.
 •     Виставка видатних майстрів скульптури ХХ століття – Генрі Мура, Пабло Пікассо, Огюста Родена, Сальвадора Далі.
 •     Експозиція творів майстра французького імпресіонізму Едгара Дега.


У рамках Великого скульптурного салону відбулися:

 •     одна з рідкісних на батьківщині презентацій творів Олександра Архипенка;
 •     виставка Грегора Крука – знаного в Європі скульптора, вихідця з України;
 •     масштабна виставка барокових шедеврів «українського Мікеланджело» Георга Пінзеля.

Великий Скульптурний Салон традиційно представляє творчість провідних українських скульпторів, які презентують яскраву палітру тенденцій сучасної української пластики. 

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »