Книговиробництво в Україні отримало новий поштовх до розвитку Відбувся Міжнародний Конкурс «Ukrainian Best Book Award»

18.10.2012

На II Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал-2012» відбувся Міжнародний Конкурс «Ukrainian Best Book Award» започаткований за ініціативи Фамільної друкарні «HUSS» при партнерській підтримці НКММК «Мистецький Арсенал», PR-компанії «ВАВІЛОН», концерну ARCTIC, Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» та журналу «ART UKRAINE».

 

Підсумки Конкурсу вражають своєю кількістю та якістю. У Конкурсі взяли участь 48 видавництв, що представили 114 книжок-претендентів. Журі Конкурсу обрало 10 найкращих книг (ТОР-10). Окрім Журі до визначення переможців (шляхом відкритого експертного голосування) були залучені видавництва-учасники Книжкового Арсеналу (в голосуванні взяли участь 81 учасник – абсолютна більшість видавництв представлених на Книжковому Арсеналі).

 

Переможцями Конкурсу стали:

1 місце, Гран-прі – «Хотинська битва 1621. Битва за центральну Європу». Автори Петро Сас, Генуте Кіркене. Видавництво Балтія-Друк

2 місце – «Казки дідуся Гурама». Автор Гурам Петріашвілі. Видавництво Старого Лева

3 місце – «Мистецтво народне, наївне, високе?» Автор Катерина Білокур. Видавництво Родовід

4 місце – «Харківський модернізм 1915-1931.» Автор  Борис Косарев. Видавництво Родовід

5 місце – «Книжкова графіка митців Культур-ліги». Автор Гілель Казовський. Видавництво Дух і літера

6 місце – «Театральні строї та декорації». Автор Анатоль Петрицький.  Видавництво Майстер Книг

7 місце – «Нарис сучасної української літературної мови та інші лінгвістичні студії (1947 -1953)». Автор Юрій Шевельов. Видавництво Темпора

8 місце – Ліна. Триста поезій. Українська поетична антологія. Видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

9 місце – «Відкритий райдер. Вірші». Автор Олена Гусейнова. Видавництво Ярославів Вал 

10 місце – «100 ненужных советов молодым дирижерам». Автор Роман Кофман. Видавництво Laurus

 

Спеціальні дипломи Журі Конкурсу отримали:

 

 1. Найкраще науково-популярне видання Нарис сучасної української літературної мови та інші лінгвістичні студії (1947 -1953). Автор Юрій Шевельов. Видавництво Темпора
 2. Найкращий видавничий проект книжкової графіки Книжкова графіка митців Культур-ліги . Автор Гілель Казовський. Видавництво Дух і літера
 3. Найкраще дитяче видання 100 казок. Найкращі українські народні казки.

       Видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

 1. Найкраща поетична збірка Відкритий райдер. Вірші. Автор Олена Гусейнова. Видавництво «Ярославів Вал»
 2. Найкраща історична серія Володимир Дмитренко, 3 томи: 1-й том Нерон, 2-й том Тіберій, Калігула,Клавдій, 3-й том – Октавіан, Август. Видавництво Кальварія
 3. Оригінальність ідеї – Михайло Булгаков, «Майстер і Маргарита»,  Видавництво KNIGLI
 4. Найкраща ілюстрація до дитячої книги  Даогопак Книга І: Анталійська гастроль. Автори Максим Прасолов, Олексій Чебикін, Олег Колов. Видавництво NEBESKEY
 5. Найкраще представлення стенду «Книжкового Арсеналу» – Проект «Книжковий Обід».
 6. Найкраще подарункове видання Біблія Далі. Видавництво BERTELSMANN
 7. Краще мистецтвознавче видання Альбом Л. Скоп «Майстер мiнiатюр Пересопницького Євангелiя — Федуско, маляр зi Самбора». Видавництво «Коло»
 8. Кращий культурологічний репрінт Григорій Сковорода. Ізраїльскій змій, Видавництво «Харківський приватний музей міської садиби».

 

Усі 10 найкращих книжок у якості призу отримали річну передплату на журнал «ART UKRAINE» та подарунки від Спонсорів. Володарі 2-го та 3-го місць здобули від Мистецького Арсеналу звання почесного учасника Книжкового Арсеналу у 2013 році.  Переможець Конкурсу, видавництво «Балтія-Друк», отримав Подарунковий Сертифікат на право безоплатного виробництва нової книги у Фамільній друкарні «HUSS» на папері MUNKEN виробництва концерну ARCTIC PAPER.

 

Підводячи підсумки Конкурсу, ініціатор Конкурсу – директор Фамільної Друкарні HUSS» Костянтин Кожемяка зазначив: Головною метою Конкурсу була консолідація професійної спільноти книговиробників. Дуже радий, що нам це вдалося. Ми і надалі будемо розвивати Конкурс «Ukrainian Best Book Award» з максимальним залученням усіх активних учасників ринку книговиробництва України. Місія Конкурсу повністю поєднується з місією нашої друкарні – впровадження в Україні найякісніших світових стандартів виробництва поліграфічної продукції.

 

Наталія Заболотна, Генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал»: Наші почесні гості зазначили, що Книжковий Арсенал є одним із найцікавіших та найперспективніших у світі, що такого «інтелектуального натовпу» вони не зустрічали на жодній з книжкових ярмарок світу. Ми радо підтримуємо ініціативи, які сприяють популяризації читання, книговидавництву, інтеграції літератури та мистецтва. Міжнародний Конкурс «Ukrainian Best Book Award», одна із таких прекрасних ініціатив, запропонованих Фамільною Друкарнею HUSS, поліграфічного партнера Мистецького Арсеналу. Книга – безсумнівно, це витвір мистецтва і Конкурс покликаний відзначити книги, які заслуговують на таке звання.

 

Віргініюс Строля, головний редактор видавництва «Балтія-Друк» Переможець Конкурсу: Конкурс став загальним надбанням книжкового ринку і професіоналів видавничої справи. Портрет винахідника книгодрукування Йогана Гутенберга на дипломах лауреатів та переможців, зобов'язує кожного учасника Конкурсу прагнути до досконалості, щоб зробити книгу предметом мистецтва.

 

Євген Карась, галерист, арт-експерт, член Журі Конкурсу «Ukrainian Best Book Award»: Виникнення Міжнародного Конкурсу «Ukrainian Best Book Award» в рамках Книжкового Арсеналу є природним і очікуваним. Я думаю, сам Конкурс, рівень його опрацювання, моніторинг книжкової індустрії у поєднанні з високим рівнем експертної оцінки стане підсумковою інформаційною подією «Книжкового Арсеналу».

 

Костянтин Родик, Президент рейтингу Книжка Року: Добір ТОР-10 та відкрите експертне опитування Конкурсу у більшості позиціях співпав з лідерами літа 2012 року рейтингу Книжка Року. «Балтія-Друк» отримала Гран-прі закономірно, це видавництво є одним із лідерів у напрямку науково-популярної історичної літератури. Ексклюзивність Конкурсу, його унікальність та важливість полягає в оцінюванні найкращої книги в контексті поєднання змістовної частини та якості виробництва як довершеного поліграфічного продукту, книжки як подарунку, як цінності.

 

Мар'яна Савка, засновник видавництва «Старий Лев», II місце Конкурсу: Дуже правильною і своєчасною була ідея проведення Конкурсу «Ukrainian Best Book Award» на Книжковому Арсеналі. По-перше, правильно, що крім самого Мистецького Арсеналу, засновниками Конкурсу виступили давні професійні партнери українських видавців - Фамільна друкарня «HUSS»  і представництво виробника паперу ARCTIC PAPER в Україні. Дуже точним рішенням було голосування проведене поміж видавцями, експонентами Книжкового Арсеналу, які насправді є конкурентами на ринку, що відкинуло будь-які ймовірні закиди про прийняття не цілком чесних рішень.

 

Віктор Хоменко, художник, видавець, член Журі Конкурсу «Ukrainian Best Book Award»: Міжнародний Конкурс «Ukrainian Best Book Award» є не лише важливим кроком у напрямку запровадження світового стандарту як в українській видавничий, так і у поліграфічній галузях - він є принципово новою платформою для створення комунікаційного поля для всіх, хто пов’язаний з КНИГОЮ – від автора до читача.

 

Андрій Мартиненко, Директор з маркетингу представництва ARCTIC PAPER, член Журі Конкурсу «Ukrainian Best Book Award»: Різнобічний та професійний склад журі дозволив відібрати до ТОР-10 дійсно найкращі книги. Думаю, завдяки такому Конкурсу українські читачі зможуть з кожним роком насолоджуватися все більшою кількістю якісних книг.

 

Мачей Кадзішевскі, Голова представництва ARCTIC PAPER: Ми маємо тривалий досвід в організації книжкових конкурсів. Але, незважаючи на цей досвід, я був позитивно здивований популярністю Конкурсу серед учасників Книжкового Арсеналу (більше 100 найменувань від більш 40 видавництв - гарний показник). Ми зацікавлені продовжувати цей Конкурс і надалі, аби він став доброю традицією Книжкового Арсеналу.

 

Ольга Вієру, директор Благодійного фонду «Мистецький Арсенал»: II Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» став особливою подією як для культурного життя нашої країни в цілому, так і для Мистецького Арсеналу та його розвитку. А оскільки одним із завдань проекту є популяризація читання в Україні, що може ще більше посприяти реалізації нашої мети, як не змістовна та якісна книга. У наш час технологій, інтернету та появи найрізноманітніших гаджетів особливо важливо зацікавити читача та стимулювати його повагу до КНИГИ, а в цьому питанні має значення усе – від змістовної частини видання до дизайну, ілюстрацій та навіть якості паперу. Саме тому конкурс Міжнародний Конкурс «Ukrainian Best Book Award», стимулюючи виробництво якісного поліграфічного продукту відповідно світовим стандартам, став актуальним та дуже своєчасним.

 

Андрій Різоль організатор Конкурсу «Ukrainian  Best  Book  Award», директор PR-компанії «ВАВІЛОН»: Важливо було знайти такий формат та механізм Конкурсу, який би заохотив фахівців до активної участі. Конкурс був зрозумілий, прозорий і фаховий, він став ефективним засобом комунікації і, як наслідок, стимулює книговиробництво в Україні до розвитку.

 

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »