УКРАЇНА МАЄ СУЧАСНИЙ ДІЛОВИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ!

05.10.2012

Відтепер Україна має сучасний діловий український шрифт, який можливо безкоштовно отримати на сайті www.ukrtype.com та користуватися ним у діловодстві та повсякденному житті усім бажаючим!

Його назва – "АРСЕНАЛ"!

 

4 жовтня о 16.00 в Мистецькому Арсеналі відбулася презентація сучасного ділового українського шрифту «АРСЕНАЛ», який здобув І місце у відкритому загальноукраїнському конкурсі "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ". Метою конкурсу було створення сучасного ділового українського шрифту та забезпечення вільного доступу до його використання.

 

Автор ідеї конкурсу, член правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», засновник Креативної агенції STAIRSFOR Михайло Ілько:

«Для країни, в якій немає писемності, де люди не вміють читати, національні шрифти взагалі не потрібні. У країні, де люди нещодавно навчилися читати, можуть користуватися чим завгодно. Але сьогодні країна, у якої немає свого шрифту - це нонсенс. Це питання культури. Національний шрифт свідчить про рівень духовного розвитку суспільства».

Провідний спеціаліст, помічник голови Управління містобудування та архітектури м.Києва Ігор Степанов:

«Ми недооцінюємо ступінь епохальності цієї події. За час моєї професійної діяльності це перший випадок, коли ми можемо в національному масштабі впроваджувати національні шрифти. Справа в тому, що кожна держава спирається на певну систему символів і знаків - систему своїх понять. Кожна держава створює систему своїх міфів, артефактів і так далі. І базове відображення, вірніше базова підтримка, знаходиться на рівні писемності, а писемність від шрифту невіддільна ніяк. Характер шрифту задається якимись національними ментальними формулами. Це надзвичайно важливий момент, тому що ці ментальні формули в кінцевому підсумку відображають всю націю і потім впливають на неї в свою чергу і зворотним чином її формують. І коли у нас в країні є шрифти, які підтримують нашу ментальну формулу, ми можемо говорити про те, що система державності чи система країни закріплюється і знаходить свою символьну підтримку, через яку продовжує утримувати себе і розвивати надалі».

 

Голова правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» Ольга Вієру:

«Наш фонд з палким ентузіазмом підтримав ідею проведення відкритого конкурсу на створення сучасного ділового українського шрифту та взяв активну участь у його організації. Ми вважаємо великою честю долучитися до такої надзвичайно важливою справи. Розвиток шрифтової справи є важливим аспектом національної культури, і в країнах світу питанням розвитку національних шрифтів приділяється велика увага. На жаль, наша країна, маючи прекрасні шрифтові традиції, сьогодні не стимулює цей напрямок. Мріємо, щоб наші починання були підтримані!

Переможець конкурсу, художник-шрифтовик Андрій Шевченко:

«Шрифт - це ті форми, які кожна людина бачить протягом свого життя. Кожна людина, що вміє читати, постійно дивиться на шрифт, сприймає ці форми, які впливають на неї, як її власне ім'я. Форми букв, на перший погляд незначущі, роблять свою справу, в деякій мірі визначаючи ментальність українця».

 

Історія проекту

 

1 червня 2011 р. в Україні стартував відкритий Конкурс на створення сучасного ділового українського шрифту «Арсенал».

Організаторами конкурсу виступили

­  НКММК "Мистецький Арсенал",

­  БФ "Мистецький Арсенал",

­  Конкурсна платформа StairsforDesign

Ідея конкурсу        –  Михайло Ілько

Спонсор конкурсу –  креативна студія “STAIRSFOR”

 

Конкурс було проведено задля підтримки та розвитку традиції мистецтва каліграфії в Україні, поширення української культури в галузі сучасних інформаційних технологій, діловодстві та повсякденному житті.

До участі в конкурсі були запрошені професійні об'єднання, компанії та митці, готові долучитися до розвитку історичних українських шрифтових гарнітур, традицій каліграфії, графічних мистецтв та друкарства України.

Основний етап Конкурсу "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ" проводився з 6 червня по 23 серпня 2011 року в мережі Інтернет за адресою: www.stairsfordesign.com, оператором заходу стала конкурсна платформа StairsforDesign. 

Грошова премія переможцеві конкурсу становила 100 000 гривень.

 

Шрифт категорії набірний мав одночасно відповідати трьом ключовим критеріям:

  1. Сучасний
  2. Діловий
  3. Український

 

Ідея проекту

Україна має добру традицію графічних мистецтв та друкарства. Історично в Україні існують надзвичайно цікаві та важливі для всієї каліграфічної культури українські шрифтові гарнітури. Однак існує і негативний чинник – українські шрифти недостатньо популяризовані, не відомі широкому загалові та мають вкрай обмежене втілення в реальному житті сьогоднішнього українського суспільства.

Місія конкурсу – на основі розвитку традиції культури українського шрифту створити сучасну ділову гарнітуру та забезпечити їй практичний вжиток.

 

Мета конкурсу

Створення сучасного ділового українського шрифту та забезпечення вільного доступу до його використання.

 

Завдання конкурсу

Основними завданнями проведення конкурсу є розробка конкурентоздатного сучасного ділового українського шрифту "АРСЕНАЛ", викуп відповідних авторських та суміжних прав на нього,  подальше активне розповсюдження шрифту в Україні та за її межами на безкоштовній основі, створення можливості практичного використання новоствореного шрифту державними установами, популярними вітчизняними медіа, навчальними та науковими інституціями, бізнесом, а також і широкими верствами приватних користувачів з метою ствердження та популяризації української культурної традиції в сфері інформаційних технологій.

 

Переможці відкритого Конкурсу на створення сучасного ділового українського шрифту «АРСЕНАЛ»

 

У Конкурсі на розробку сучасного ділового українського шрифту "АРСЕНАЛ" було представлено 29 конкурсних робіт, наданих 16 учасниками.

 

До фіналу Конкурсу потрапили 10 конкурсантів:

­    Віктор Харик

­    Андрій Шевченко

­    Дмитро Растворцев

­    Кирило Ткачов

­    Андрій Константинов

­    Дмитро Яринич

­    Ярослав Куць

­    Маркіян Яців

­    Катерина Мовчан

­    Юлія Кузьменко

 

Переможець Конкурсу,

Лауреат головної премії у розмірі 100 000,00 грн. - Андрій Шевченко

 

Лауреат спеціальної премії в розмірі 15 000,00 грн. - Кирило Ткачов

Лауреат спеціальної премії в розмірі 5 600,00 грн. - Віктор Харик

Лауреат спеціальної премії в розмірі 5 600,00 грн. - Андрій Шевченко

 

Спонсор премій - креативна агенція “STAIRSFOR”

 

Лауреати додаткової спеціальної премії

у розмірі 10 000,00 грн. - Ярослав Куць та Маркіян Яців

 

Спонсор спеціальної додаткової премії - Міжнародна юридична компанія SALANS

 

Характеристики шрифту, який здобув І місце у відкритому Конкурсі

на створення сучасного ділового українського шрифту «АРСЕНАЛ»

  

«АРСЕНАЛ» – набірний шрифт.

Напівзакритий ґротеск традиційних форм.

Ефективний для використання в діловій документації.

 

Риси:

­  Вузькі пропорції,  що забезпечують економність на шпальті

­  Достатня відкритість форм

­  Помітний контраст

Важливі якості:

­  Нейтральність

­  Прозорість

­  Швидкість

Контраст та побудова літер надають йому більшої виразності та м’якості, а дещо ліричний характер – українського колориту.

 

Шрифт має вільну та відкриту ліцензію SIL Open Font License.

 

Учасники презентації

 

1.Михайло Ілько –  автор ідеї конкурсу, член правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», засновник Креативної агенції STAIRSFOR 

2. Ольга Вієру – Голова правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал»

3. Ярослав Куць - український шрифтовий дизайнер, автор типографських шрифтів «Потік», «Львівський», «Голоско», «Нарис»

4. Іван Малкович - український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

5. Андрій Шевченко – переможець конкурсу, художник-шрифтовик

6. Лариса Івшина – Головний редактор Газети «День»

7. Ольга Гаврильченко – менеджер конкурсу, Креативна агенція STAIRSFOR

 

 

 

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »