Круглий стіл на тему «Сучасні методи інтерактивної просвітницької роботи з дитячою та юнацькою аудиторією»

07.09.2012

7 вересня 2012 року у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» пройшли Круглий стіл та Семінар-практикум на тему «Сучасні методи інтерактивної просвітницької роботи з дитячою та юнацькою аудиторією».

 

Круглий стіл мав на меті привернути увагу широкої громадськості та професійного середовища до актуальних питань розвитку музейних закладів як центрів просвітницької діяльності.

 

В роботі Круглого столу взяли участь заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, Генеральний директор Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Наталія Заболотна, директор Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» Ольга Вієру, виконавчий директор Центру досліджень винаходів та інновацій імені Лемельcона Смітсонівського інституту Джефрі Броуді (Вашингтон, США), директор організації «Культурний проект» Наталія Жеваго, керівник культурологічних програм і проектів фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Олеся Островська-Люта, директор Освітніх програм компанії «Інтел» Тетяна Нанаєва, заступник директора Будинку культури та освіти «Майстер Клас» Ірина Клименко, понад 80 працівників музеїв України та педагогів.

 

Вітаючи учасників круглого столу та семінару заступник Міністра України Тимофій Кохан відзначив, що у світі й, зокрема, в Україні, спостерігається зростання інтересу до інтерактивних освітніх проектів. Сучасні музеї, розуміючи цю тенденцію шукають нові методи роботи із аудиторією, що побудовані на діалозі із відвідувачами, залученні їх до спільного творчого процесу. Такого роду проекти здатні стати каталізатором розвитку музейних закладів та зростання інтересу до них з боку широкої аудиторії. «Життєспроможним насамперед є той музей, який здатен зацікавити аудиторію, довести місцевій громаді свою актуальність та необхідність», – зазначив Т. Кохан. Він повідомив, що Міністерство культури України у тісній співпраці із професійним музейним середовищем розробило проект Концепції державної цільової програми розвитку музейної справи до 2018 року, що, зокрема, передбачає і створення умов для активного розвитку просвітницьких програм на базі музеїв.

 

Наталія Заболотна зазначила, що соціальна та просвітницька складові є пріоритетними для «Мистецького Арсеналу». Вже сьогодні практично в кожному проекті, який реалізується в «Арсеналі» передбачені та реалізуються спеціальні дитячі або молодіжні освітні програми, майстер-класи тощо. Тож спільна із Посольством США в Україні та Центром вивчення винаходів та інновацій імені Лемельсона реалізація у Києві проекту «Spark!Lab» цілком відповідає нашому баченню та стратегічним планам роботи.

 

Під час роботи Круглого столу відбулось обговорення можливих ефективних механізмів масового впровадження сучасних інтерактивних дитячих та юнацьких просвітницьких програм в роботі українських музейних закладів. Представники різних організацій поділилися власним досвідом реалізації просвітницьких проектів для дитячої та молодіжної аудиторії.

 

Під час практичного семінару, в роботі якого взяли участь понад 80 музейних працівників України, про особливості проекту «Spark!Lab» розповідала координатор освітніх проектів Тріша Едвардс. Вона розповіла про головну ідею проекту «Spark!Lab», підходи та методи роботи із дитячою аудиторією, що розроблені й практикуються Центром досліджень винаходів та інновацій імені Лемельсона. На прикладі проекту «Spark!Lab» Тріша Едвардс розповіла також про сучасні тенденції розвитку інноваційних освітніх програм на базі музейних закладів у США.

 

Ольга Вієру та співробітники Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» у свою чергу поділилися досвідом розгортання такого проекту в Україні, особливості адаптації американського досвіду до українських реалій. Зокрема, мова йшла про особливості роботи із волонтерами в Україні. Також українські фахівці розповіли про додаткові риси та змістовні елементи, яких проект набув в рамках його реалізації у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал».

 

Захід організований Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом «Мистецький Арсенал», Посольством США в Україні, Благодійним фондом «Мистецький Арсенал», ГО «Український центр розвитку музейної справи», за фінансової підтримки Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

 

Проект «Spark!Lab» розроблений Центром вивчення винаходів та інновацій імені Лемельсона (Смітсонівський інститут) та здійснюється на базі Національного музею американської історії (Вашингтон, США).

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »