Закриття ARSENALE 2012 та оголошення лауреатів премії ARSENALE AWARDS 2012

31.07.2012

 

30 липня в рамках офіційного закриття Першої Київської бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 відбулась церемонія вручення Премії ARSENALEAWARDS 2012 - кульмінація та логічне завершення Першої Київської бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012!

Лауреатом Премії ARSENALEAWARDS 2012 у номінації За вагомий внесок у розвиток сучасного мистецтва стала британська художниця Філліда Барлоу.

У номінації Відкриття ARSENALE 2012 лауреатами ПреміїARSENALEAWARDS 2012 названо двох митців – Миколу Малишка і Андрія Сагайдаковського.

Лауреатами Премії ARSENALEAWARDS 2012 у номінації Вибір глядацької аудиторії оголошено одразу трьох художників – Яйой КусамаЧігару Шіота з Японії, а також китайського митцяСонг Донга. 

ПРИЗОВИЙ ФОНД ПРЕМІЇ ARSENALEAWARDS 2012

Призовий фонд Премії становить $50 000. Кошти для нагород художників надано відомим українським меценатом та колекціонером Ігорем Вороновим, саме Арт-фонд Ігоря Воронова підтримав бієнале на першому організаційному етапі.

Премія За вагомий внесок у світове мистецтво становить $20 000, дві інші – по $ 15 000. У випадку, коли премія присуджують кільком митцям, вона ділиться між ними на рівні частини.

Комісар ARSENALE 2012 Наталія Заболотна такими словами підсумувала Першу Київську бієнале:

«Підбиваючи сьогодні риску під нашою бієнале, з впевненістю констатую, що дебют вдався. Це починання викликало неабияку зацікавленість у найрізноманітнішої аудиторії – від професійного середовища, представники якої: художники, куратори, критики з усього світу не скупилися на позитивні відгуки загального рівня бієнале до простого глядача. Не сумніваюся, що цей перший крок вже завтра обернеться значним проривом – з однієї сторони в плані модернізації української художньої свідомості, з іншого – в сенсі його повноцінного сприйняття на актуальній мапі світового мистецтва».

Під час церемонії куратор Головного проекту ARSENALE 2012 Девід Елліотт зазначив:

«Нагородження Філліди Барлоу є вшануванням її роботи, що була створена спеціально для Києва, адже вона приїхала в Україну, побачила чудовий простір Арсеналу і його оточення і відреагувала на це у свій спосіб, створивши неперевершену роботу.

Чигару Шіота створила чудову напрочуд драматичну інсталяцію, яка справила глибоке враження на всіх відвідувачів Арсеналу. Сонг Донг зробив дуже важливе доповнення до роботи «Мудрість бідних», над якою він продовжує працювати, і яка відображає традиційний китайський краєвид в дещо несподіваний спосіб. Яйой Кусама також створила неймовірну нову кімнату під назвою «Сліди майбутнього» спеціально для бієнале. Таким чином надавши можливість українським глядачам познайомитися з її доробком.

Роботи Андрія Сагайдаковського, що виконані на ковдрах та килимах, є неймовірним прозрінням щодо певних аспектів сучасного життя. А великі дерев’яні скульптури Миколи Малишка поєднують традиції різьблення з історією радянського конструктивізму початку 20-х років двадцятого століття.

Мистецтво взагалі-то не про отримання призів, але у випадку з першою Київською бієнале нагороди присвячені невеликій групі митців, які беруть  участь у виставці, і є вшануванням  їхнього досвіду та досягнень. Отже  ARSENALE  AWARDS 2012 надає можливість вшанувати роботи, які власне були створені саме для бієнале».

Куратор Спеціального проекту ARSENALE 2012 «Подвійна гра» Сергій СОЛОВЙОВ сказав:

«Головним підсумком бієнале я вважаю … саму бієнале. Маю на увазі те, що она сталася в реально, а не лишилась віддаленою віртуальною мрією.

Причому сталася не за високим «гамбурзьким рахунком», коли першокласний ансамбль сучасних світових художників органічно прийняв до своїх лав і найкращих українських авторів.

А унікальний простір Арсеналу сприяв наповненню яскравим змістом актуальної ідеї і завдання бієнале – «Світ в Україні, Україна в світі».

ПРЕМІЯ ARSENALEAWARDS 2012

Премію ARSENALE AWARDS засновано організаторами бієнале. Вона покликана відзначати творчість ключових учасників Київської міжнародної бієнале за підсумками роботи проекту.

Премія має на меті стимулювання  художників до створення нових проектів та здійснення свого внеску у світовий арт-процес, підтримку українських художників та їх промоцію на міжнародній арені, а також зосередження на мистецтві уваги широкої аудиторії.

Премією ARSENALE AWARDS 2012 нагороджуються лауреати у трьох номінаціях:

  • За вагомий внесок у розвиток сучасного мистецтва
  • Відкриття ARSENALE 2012
  • Вибір глядацької аудиторії

Премія у номінації  За вагомий внесок у розвиток сучасного мистецтва є визнанням важливого значення творчості художника у контексті світового мистецького процесу. Ця премія є однією з найпочесніших у міжнародній практиці, оскільки вшановує багаторічну натхненну та плідну працю художника.

Премія у номінації Відкриття ARSENALE 2012 відзначаєхудожників, чия творчість в рамках бієнале стала відкриттям для міжнародної мистецької спільноти.

Премія Вибір глядацької аудиторії відзначає твори, що привернули найбільшу увагу відвідувачів бієнале та масс-медіа.

Лауреати премії у перших двох номінаціях були визначені Експертною Радою. Переможця у номінації Вибір глядацької аудиторії обирали самі глядачі.

З моменту відкриття першої в Україні бієнале у Мистецькому Арсеналі проводилося опитування відвідувачів щодо їх вражень відносно авторів та робіт, представлених на ARSENALE 2012. В результаті попереднього опитування перевагу отримали 20 творів:

АЄС+Ф «Allegoria Sacra»

Ай Вейвей «Коло тварин»

Вячеслав Ахунов «Алея суперзірок»

Філліда Барлоу «Розщелина»

Лучезар Бояджієв «Без назви. Проект з муміями»

Сонг Донг «Мудрість бідних»

Фолькерт де Йонг «Стрілянина… у Вату»

Олександр Кадніков з серії «Граблі»

Джітіш Каллат «Супровідний лист»

Олег Кулик «Vespers of the Sacred Virgin»

Яйой Кусама «Наслідки знищення вічності»

Яйой Кусама «Сліди майбутнього»

Шігео Тойя «Ліс IX»

Фред Томаселлі «Шпак»

Стеліос Фаїтакіс «Німецькі обценьки–Революція Махна»

Брати Чепмени серія «Дегенеративне мистецтво»

Шен Шаомінь «Я почув голос Бога»

Чігару Шіота «Після мрії»

Чой Джонг Хва «Золотий лотос»

Кендзі Янобе «Мінні-Тораян»

З них врешті-решт відвідувачі зробили свій остаточний відбір. Далі голосування відбувалося трьома шляхами: -          безпосередньо в Мистецькому Арсеналі, у соціальних мережах, і електронною поштою.

29 липня за підсумками голосування були визначені остаточні переможці: Яйой Кусама, Чігару Шіота та Сонг Донг.Організатори ухвалили рішення розділити премію між трьома беззаперечними лідерами голосування, які від самого початку голосування йшли із великим відривом від інших претендентів.

ПРИЗИ ARSENALEAWARDS 2012

Призи ARSENALE AWARDS 2012 на замовлення організаторів розроблено одним із провідних дизайнерських бюро в світі - компанією Barnbrook Studio, авторами графічного стилю Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва.

Нагороди бієнале втілюють графічну айдентику проекту, яка вшановує потужність та різноманітність мистецтва! Тривимірні інверсії "Чорного квадрату" Казимира Малевича (який, до речі, народився у Києві), що реалізовані в об'єктах, тонко перегукуються із формою логотипу Мистецького Арсеналу та відображають унікальну форму будівлі Арсеналу. Ці артефакти є уособленням духу та естетики ARSENALE 2012.

Крім призів фахівці Barnbrook Studio розробили спеціальні сертифікати, які засвідчують перемогу в кожній номінації. Сертифікати виготовлено за допомогою лазерного гравірування на тонованому папері. 

КОРОТКА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПЕРЕМОЖЦІВ ARSENALE  AWARDS 2012

Філліда Барлоу (Лауреат номінації За вагомий внесок у розвиток сучасного мистецтва)

Народилась у 1944 року в Ньюкаслі-на-Тайні, Британія. Живе і працює в Лондоні, Британія.

Упродовж чотирьох десятиліть Барлоу творила анти-монументальні скульптури з дешевих, низькосортних матеріалів, таких як картон, тканина, склеєна фанера, полістирол, грубе полотно і цемент. Скульптурна практика Барлоу орієнтована на її експерименти з цими матеріалами та процес їхньої повторної контекстуалізації для створення масштабних, тривимірних колажів. Скульптури Барлоу нагадують архітектурні форми, на які ми щодня наштовхуємось у місті, вуличні меблі, сміття, що залишили для прибирання, спустошені місця, де були будинки, паркани, огороджувальні стовпчики і вуличні знаки. Її конструкції часто грубо пофарбовані у промислові або синтетичні кольори, що призводить до абстрактних удавано-нестійких форм: місця з’єднання в них залишено повністю видимими, що показує процес їхнього виготовлення.

Микола Малишко (Лауреат номінації Відкриття ARSENALE 2012)

Народився 1938 року в с. Знаменка, Україна. Живе та працює у Київській області.

Скульптор, живописець, письменник, філософ Микола Малишко є прикладом того рідкісного митця-практика, для якого художній акт природно випливає з внутрішнього бажання творити, а матеріал — не просто пасивна субстанція, а свідомо обране «дзеркало» для відображення внутрішнього світу автора. Пластичні конструкції Малишка, створені за допомогою сокири, — це новий етап розвитку української дерев'яної скульптури, позначений як пошаною до традиції, так і енергійним пошуком нових форм її втілення.

Андрій Сагайдаковський (Лауреат номінації Відкриття ARSENALE 2012)

Народився 1957 року у Львові, Україна. Живе та працює у Львові.

Килими Сагайдаковського — радше об’єкт, ніж живопис. Використовуючи як полотно культовий предмет вітчизняного інтер’єру, художник як дзеркало відображає моменти, уривків життя, яке, за словами автора, є щасливим. Це щастя променіє крізь дірки в килимах, крізь прості та доступні істини, прислів’я та приказки, відомі кожному.

Яйой Кусама (Лауреат номінації Вибір глядацької аудиторії)

Народилася 1929 року в Мацумото, Японія. Живе та працює в Токіо, Японія.

Яйої Кусама — перша художниця, робота якої поєднує малюнки, об’єкти, інсталяції, події, перфоманси, колажі, дизайн одягу і меблів, а також літературну та кінематографічну діяльність. Хворіючи на психічний розлад, у віці десяти років Кусама вперше почала використовувати візерунок у горошок і «мотиви нескінченної сітки», які з’являються у значній кількості її робіт. Ці мотиви складають основу її художньої філософії у дорослому житті. Для цієї виставки Кусама спеціально створила нову інсталяцію «Сліди майбутнього» та дві нові картини. Вони представлені разом із «Після забуття безкінечності» (2009),однієї з ранніх «дзеркальних кімнат», в яку людина заходить і розчиняється в нескінченних відблисках світла.

Чігару Шіота (Лауреат номінації Вибір глядацької аудиторії)

Народилася 1972 року в Осаці, Японія. Живе та працює в Берліні, Німеччина.

Чігару Шіота живе і працює в Берліні з 1996 року. Це дало їй необхідну дистанцію від яскравих і гірких спогадів дитинства і молодості, хоча вони, як і раніше, досить сильно впливають на її роботи. На початку 1990-х, коли мисткиня почала навчання в Кіото, вона стала працювати з вовняним прядивом, а під час короткого перебування в Канберрі в таких роботах, як Стаючи живописом (1994-2007), вона почала руйнувати бар'єри між перформансом, живописом та скульптурою, адже і її тіло стало суб'єктом і об'єктом її роботи.

Сонг Донг (Лауреат номінації Вибір глядацької аудиторії)

Народився 1966 року в Пекіні, Китай. Живе та працює в Пекіні, Китай.

Робота МУДРІСТЬ БІДНОТИ

Сусіди, які живуть у пекінських дазаюань (внутрішніх дворах, поділених на частини для забезпечення житлом кількох сімей), використовують кожен спосіб, що є у їхньому розпорядженні, для покращення убогих умов простору для життя. Вони постійно захоплюють те, що недавно було суспільною площею, перетворюючи її на власний простір. Саме через те, що стільки багато людей були стиснуті разом настільки міцно і звук легко переносився від житла до житла, власне житло ніколи не було «приватним» у реальному сенсі цього слова. Зрозуміло, коли не залишилося загального простору для розширення, то вони відшукали винахідливий спосіб вирішення цієї проблеми.

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »