Відкриття Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва

25.05.2012

23 травня відбулось святкове відкриття ARSENALE 2012. 250 робіт з 30 країн світу від сьогодні кожен може  побачити на власні очі у стінах Мистецького Арсеналу.

Декілька тисяч відвідувачів з усього світу та представники 250 медіа видань отримали шанс першими пройтися залами ARSENALE 2012. Масштабну виставку відвідали Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Міністр культури України Михайло Кулиняк, Голова Київської міської державної адміністрації  Олександр Попов та інші поважні гості.

Під час відкриття глядачі спостерігали за унікальним перформансом «Тікати… Дихати…Мовчати…» від відомих українських митців - композиторки Алли Загайкевич та режисера Олеся Саніна. Декорацією акції став Титульний проект ARSENALE 2012, колекція прадавньої скульптури від часів бронзи до Середньовіччя. На тлі цих архаїчних «кам’яних баб» звучала експериментальна музика, створена спеціально для  перформансу. 

На прес-конференції, що відбулась перед  відкриттям виставки, виступили  генеральний директор Мистецького Арсеналу та комісар ARSENALE  2012  Наталія Заболотна, куратор ARSENALE  2012 Девід Елліотт,  куратор Спеціального проекту "Подвійна гра" Олександр Соловйов та директор ЦСМ "Замок Уяздовський" Фабіо Каваллуччі, головний редактор журналу Аrt Ukraine Аліса Ложкіна.

Наталія Заболотна, про місію бієнале:

"Завдяки нашій спільній праці українське мистецтво піднялося на одну сходинку зі світовими майстрами, ми не просто відкрили вікно у Європу, ви відкрили двері у світ".

Девід Елліотт, про головну ідею та значення бієнале:

"Перша Київська бієнале надзвичайно амбітна. Твори мистецтва – це монументи пам’яті, досвіду, любові і страху, бо всі ці речі взаємопов’язані. Не буває одного без іншого. Неможливо пізнати найгіршого і найкращого, не пізнавши їхні протилежності. ARSENALE 2012 закарбує всю історію сучасного мистецтва: окрім європейських творів, виставка зібрала роботи з пострадянського світу, Китаю, Монголії, Японії. Це дійсно свято сучасного мистецтва! Інтерпретуючи тему бієнале "Найкращі часи, найгірші часи", мушу сказати: минуле  повинно сприйматись не як тюрма, куди нас заточили, а як фундамент. Розуміння майбутнього починається хоча б з маленького розуміння минулого".

Олександр Соловйов, про Спеціальний проект бієнале:

"Подвійна гра – це зона об’єднання, а не конфронтації. З іншого ж боку, мистецтво без конфлікту - це не мистецтво. Нам цікаво, як відбувається політичне протистояння, протистояння ідентичностей - але на культурному полі. Ми розглядали не лише зовнішні вияви гри як такої, але її  внутрішній потенціал". 

Можливість відвідати ARSENALE 2012 відтепер є щодня . Виставка триватиме до 31 липня 2012 року. Інформацію про відвідування ви можете  отримати тут http://arsenale2012.com/forvisitors/admission/

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »