Перша лекція дискусійної платформи ARSENALE 2012

29.02.2012

29 лютого в Мистецькому Арсеналі розпочинає роботу Дискусійна платформа – серія дискусій про роль мистецтва в сучасному суспільстві, що відбудеться у рамках ARSENALE 2012. Проект проходитиме у форматі серії дискусій, лекцій, семінарів та воркшопів, а також міжнародної конференції (6-8 квітня), в якій візьмуть участь ключові мистецтвознавці, художні критики, соціологи і теоретики мистецтва. Час проведення Дискусійної платформи – лютий-квітень 2012 року. Влітку за підсумками платформи буде видано книгу, що міститиме тексти учасників проекту, а також художні проекти, створені спеціально для цього видання запрошеними українськими та міжнародними художниками. Кураторка Дискусійної платформи – художній критик та історик мистецтва Єкатєріна Дьоґоть (Росія). Загальна ідея платформи базується на питанні: “Мистецтво давно призвичаїлося до ідеї про свій кінець, але що робити мистецтву, коли настає кінець світу?”.

Першим заходом Дискусійної платформи стане лекція Саймона Шейха – мистецтвознавця, критика і куратора, професора Художньої академії Мальме (Швеція). У своїй лекції Саймон Шейх зосередиться на префіксі “пост-“ у словах “постмодерний”, “посткомуністичний”, “постфеміністичний” та “постпублічний” і поставить питання, що буде далі – після краху, після комунізму, після мистецтва. Буде сформульовано мистецький проект “Стаючи колишнім”: суперечність у термінах, що може бути продуктивною для естетики, політики та суб’єктивності.

Саймон Шейх – критик, куратор, професор і координатор програми критичних досліджень Художньої академії Мальме (Швеція). Колумніст онлайн-видання e-flux, постійний автор журналів SpringerinAfterall,AnArchitecturOpenTexte zur Kunst.

Він є дослідником у проекті Former West, ініційованому інститутом BAK в Утрехті, а також докторантом університету в Лунді (дисертація на тему зв’язку між виставковою діяльністю та політичною уявою). Саймон Шейх був координатором Програми критичних студій в Художній академії Мальме (Швеція) та директором інституту сучасного мистецтва Overgaden в Копенгаґені. Живе і працює e Берліні та Копенгаґені.

Cеред його кураторських проектів – виставки “Спроби втечі” (Escape Attempts) у Христіанії, Копенгаґен, 1996; “Зроби-це-сам – мапування та інструкції” (Do-It-Yourself – Mappings and Instructions)Bricks+Kicks, Відень, 1997; “Моделі спротиву” (Models of Resistance)Overgaden, Копенгаґен, 2000; “Капітал (Він нас наразі підводить)” (Capital (It Fails Us Now)), UKS, Осло, 2005 та Kunstihoone, Таллінн, 2006; “Пам’ятаєш майбутнє?” (Do You Remember the Future?), Этажи, Санкт-Петербурґ, 2011.

Єкатєріна Дьоґоть, куратор та історик мистецтва, гостьовий професор у кількох університетах США та Європи, професор у Московській школі фотографії та мультимедіа ім. Алєксандра Родченка, шеф-редактор розділу “Мистецтво” на порталі openspace.ru. Cеред її кураторських проектів: “Боротьба за знамено: Радянське мистецтво між Троцьким і Сталіним (Новий Манеж, Москва, 2008), “Якщо. Українське мистецтво на зламі (Музей сучасного мистецтва PERMM, Перм, 2010), “Ударники мобільних образів. Основний проект Першої Уральської бієнале сучасного мистецтва (Єкатеринбурґ, 2011).

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »