Відкриття Великого Антикварного салону 2011

09.12.2011

8 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулося урочисте відкриття Четвертого Великого Антикварного Салону − масштабного проекту, який щороку презентує шедеври світового та українського мистецтва, унікальні музейні та галерейні зібрання, історичні раритети.

Вже другій рік поспіль у Мистецькому Арсеналі Великий Антикварний Салон презентує унікальні музейні колекції України. Цього року до Мистецького Арсеналу запрошені Львівський історичний музей та Львівська національна галерея мистецтв, зібрання яких добре знані у Європі. Разом вони презентують проект «Арсенал в Арсеналі». Слідом за Варшавою, Краковом та Віднем Київ вперше побачить унікальну старовинну зброю та батальний живопис ХVІ-ХVІІІ ст. Перлина експозиції − обладунки «крилатих гусарів», основної ударної сили військ Речі Посполитої ХVІІ-ХVІІІ століть. «Мистецтво зброї і зброя як мистецтво» – експонати виставки представлені вже не як нищівне знаряддя, а як неповторний витвір мистецтва.

Унікальна експозиція старовинної зброї ХVІ-ХVІІІ ст. «Арсенал в Арсеналі» представлена

Львівським історичним музеєм

Львівською національою галереєю мистецтв

За підтримки Меморіального комплексу «Національний музей історії великої вітчизняної війни 1941‑1945 років»

Чотирнадцять музеїв України та майже двадцять приватних колекціонерів об’єднали свої зусилля, щоб представити в рамках одного проекту твори знакового художника своєї доби Віктора Зарецького, а саме:

Національний художній музей України

Національний музей літератури України

Національний музей у Львові імені Андрія Шептицького

Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури України

Донецький обласний художній музей

Сумський обласний художній музей імені Никанора Онацького

Чернігівський обласний художній музей

Харківський художній музей

Горлівський художній музей

Красноградський краєзнавчий музей

Прилуцький краєзнавчий музей

Музей шістдесятництва

Яготинський історичний музей

Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Приватні колекціонери

Учасник дисидентського руху 1960-х рр., універсальний митець та естет, Віктор Зарецький зумів виплекати свій талант у суворому радянському кліматі та створив власний стиль «метафоричних видінь»,  що поєднав європейську сецесію із українською традицією. Саме тоді його почали називати «українським Клімтом». У рамках Великого Антикварного Салону буде презентовано унікальну монографію «Терези долі Віктора Зарецького». Автор й упорядник книги – мистецтвознавець Олеся Авраменко – на 600 сторінках подає драматичну історію життя і творчості непересічного майстра й публікує велику добірку його творів, багато з яких ще не були презентовані широкій громадськості, бо зберігаються  в приватних колекціях та музейних запасниках по цілому світі. 

У рамках IV Великого Антикварного Салону Музей приватних колекцій Олександра Фельдмана представляє колекцію «Короткоклінкової холодної зброї Індії XVII-XIX століть». До експозиції увійшли 50 найкращих індійських кинджалів і ножів з The Feldman Collection. У їх числі - катари, ханджари, чілануми, ханджарлі, кард та інші типи зброї, що здобули популярність як на Сході, так і на Заході.

Галерейні та приватні зібрання представляють:

Виставкова зала «Галерея 15/5» (Київ), Галерея «ARTPANORAMA» (Харків), Магазин «Антик» (Харків), Салон «Антикваріат» (Київ), Галерея «АтрибутЪ» (Київ), Галерея «SvetArt» (Київ), Художньо-антикварний салон «Візантія» (Київ), Галерея ART. ANT. DECO «ГЕТЬМАНСЬКИЙ СКАРБ» (Київ), Аукціонний дім «Золотое Сечение» (Київ), Аукціонний дім «Корнерс» (Київ), Галерея «НЮ АРТ» (Київ), Антикварна галерея «Ренесанс-Арт» (Київ), Антикварний салон «Епоха» (Київ), приватні колекції.

Додаткова інформація:

Виставка працює: 

9 - 17 грудня щоденно з 11.00 до 20.00

18 грудня з 11.00 до 19.00

 

Вартість квитків — 50 грн., пільгова вартість — 20 грн.

 

 З питань проведення екскурсій звертатися по тел.:

+38 067 247 21 96

Вікторія Бойко 

vika-boyko@ukr.net

Також в рамках Четвертого Великого Антикварного Салону у Мистецькому Арсеналі заплановано серію майстер-класів для родин з дітьми. Майстер-класи відбудуться у межах освітньої програми Мистецького Арсеналу і будуть присвячені спеціальним проектам Четвертого Великого Антикварного Салону.

Місце проведення: Освітній майданчик Мистецького Арсеналу (біля спеціального проекту «Арсенал в Арсеналі»).

Розклад майстер-класів для родин з дітьми:

10 грудня, Субота
12.00-13.00 – Майстер-клас «Вишукані обладунки «крилатих гусарів»

11 грудня, Неділя
12.00-13.00 – Майстер-клас «Міфологічний світ Віктора Зарецького»

 

17 грудня, Субота
12.00-13.00 – Майстер-клас «Віктор Зарецький та Густав Клімт: діалог митців крізь простір і час»

 

18 грудня, Неділя
12.00-13.00 – Майстер-клас «Секрети старовинної зброї ХV-ХVІІІ ст.»

Всі майстер-класи безкоштовні.

Запис за електронною поштою: d.prydybailo@gmail.com

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »