ART-KYIV contemporary 2011

02.11.2011

1 листопада 2011 року у Мистецькому Арсеналі відбулося урочисте відкриття шостого форуму сучасного мистецтва ART-KYIV contemporary. ART-KYIV contemporary – наймасштабніший проект вітчизняного арт-ринку, що має на меті презентувати якісне актуальне мистецтво за посередництва кращих галерей України і світу.

 

Цього року свої експонати представили близько 30 галерей сучасного мистецтва з України, Росії, Німеччини та Франції. Професійний відбір творів здійснила Експертна рада, яку очолює мистецтвознавець і куратор Олександр Соловйов.

 

Після рекордної кількості відвідувачів у 2010 році – близько 35 тисяч осіб – цьогорічний ART-KYIV планується з акцентом на збагачення досвіду й знань відвідувачів про сучасні мистецькі процеси. Окрім ярмаркової програми, ART-KYIVcontemporary значну увагу приділяє паралельній програмі. На шостомуART-KYIV contemporary зросла кількість спецпроектів, які цього року створено у співпраці з авторитетними мистецькими інституціями Японії, Німеччини, Франції та Польщі. Формат спеціальної програми – Unlimited Без обмежень») – створить особливе середовище для експерименту і дослідження теоретичної складової сучасної арт-сцени. 

 

Сенсації Шостого ART-KYIV contemporary

1. Японська платформа

Вперше у Мистецькому Арсеналі буде представлено унікальну ретроспективну виставку шести японських  художників - THE GROUP 1965: Ai­da Ma­ko­to, Ki­no­shi­ta Par­co, Hi­royu­ki Mats­u­ka­ge, Os­car Oi­wa, Tsuyo­shi Ozawa, Su­mi­hi­sa Ar­i­ma, – яка з успіхом була прийнята у Музеї сучасного мистецтва в Дюссельдорфі. Японських митців об’єднує не єдина художня програма, а лише спільний «дух часу», який відповідає даті їхнього народження – 1965 рік. В алюзіях на світові мистецькі тенденції і рефлексіях на традиційну поп-культуру художники проявляють нову японську ідентичність. Експозиція складатиметься з абсолютно різних за стилем і манерою висловлювання живописних, фото та відео робіт, унікальної інсталяції «Нагойя», що відтворює модель японського комунального житла. У рамках виставки японські митці представлять серію перформансів, лекцій та воркшопів, а також спеціальний майстер-клас для дітей Ootaka Workshop (малювання та танці).

2. Спецпрограма: східноєвропейський резонанс

Відомий польський куратор Моніка Шевчик та Польський Інститут в Києві презентують у Мистецькому Арсеналі продовження проекту «Подорож на Схід», що здійснюється  в рамках Державної програми культурного головування Польщі в Раді Євросоюзу. У проекті візьмуть участь митці з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови, Польщі, а також українські художники Анатолій Бєлов, Алевтина Кахідзе, Ярослава-Марія Хоменко, Володимир Кузнецов, Стас Волязловський, творча група TanzLaboratorium. Митці досліджують ключовий мотив, який формує зв’язки між людьми і є альтернативою авторитетові влади чи економічного капіталу. Таким мотивом є феномен любові – у всіх його неочікуваних мистецьких проявах.

3. Українські моряки в об’єктиві молодого французького мистецтва

Учасником ART-KYIV contemporary стане перспективний дует французької відеохудожниці Марі Рейнер та куратора Флоранс Останд. У 2010 році вона створила фільм Roll-OnRoll-Off, героями якого стали українські моряки з корабельного судна Marfret в Марселі. Авторка споглядає функціональні урбаністичні простори як «машинний механізм» і досліджує, як людські тіла перетинають і освоюють ці території.

4. Український проект

Куратор Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов презентував спецпроект «Задній вхід до музею» відомого художника Іллі Чичкана у співавторстві з молодим графітистом PSYFOX. Цей проект є своєрідним тестом-дослідженням кордонів сучасного музейного простору. Він ставить питання про специфіку різних медіа та мистецьких практик і дозволяє розкрити цей діалог-колаж у екстравиразній, динамічній формі.

 

У програмі ярмарку також лекції та освітні програми для дорослих і наймолодших відвідувачів, серія перформансів від українських та японських художників, покази фільмів про мистецтво, семінари від українських галеристів та експертів сфери мистецтва.

 

 

Щорічний міжнародний ярмарок ART-KYIV contemporary з 2010 року відбувається у музейному комплексі «Мистецький Арсенал», на площі близько 16 тис. кв.м.

У 2010 році проект відвідало 35 тисяч осіб за тиждень, з яких рекордна кількість – 6 тисяч – у день відкриття.

Виставка продемонструвала творчість більш ніж 200 художників, 80% з яких – українські митці.

Свої експонати представили 30 галерей,

у спеціальному проекті «Колекції» було презентовано твори з 13 приватних зібрань,

у спеціальних проектах «StreetArtProject» та «Сучасне відео» взяли участь 38 митців з України, Росії, Німеччини, Швейцарії, Франції 

Особливою подією став Міжнародний круглий стіл «Музей у сучасному контексті», у якому взяли участь директори і куратори міжнародних мистецьких інституцій: Валері Хіллінгс  (Музей Гуггенхайма, Нью-Йорк), Пітер Нойвер (МАК Музей, Відень); Віктор Мізіано (Президент Міжнародного фонду Маніфеста), Олександр Боровський, Олеся Туркіна (Російський музей, Санкт-Петербург), Йосип Бакштейн (комісар Московської Бієнале), Флоранс Остенде (Центр сучасного мистецтва dallas contemporary),Грегор Янссен (Музей сучасного мистецтва, Дюссельдорф), Рольф Лаутер (Свісс Арт Фундація, Карлсруе), Анна Гор ( Музей сучасного мистецтва Арсенал, Нижній Новгород), Ману Д.Парк (Арт-Центр Нам Джун Пайка, Сеул).

 

ART KYIV contemporary-2011 працює для відвідувачів з 2 по 13 листопада. 

Вартість квитка - 40 грн, пільговий квиток - 20 грн

 

Детальніше на сайті http://www.art-kyiv.com/ 

 


Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »