ART-KYIV contemporary 2011

02.09.2011

6-ий Міжнародний арт-ярмарок

1–13 листопада 2011 року Мистецький Арсенал презентує шостий форум сучасного мистецтваART-KYIVcontemporary  наймасштабніший проект вітчизняного арт-ринку, що має на меті презентувати якісне актуальне мистецтво за посередництва кращих галерей України і світу.

Цього року свої експонати представлять близько 40 галерей сучасного мистецтва з Києва, Москви, Відня, Лондона, Парижу, Берліна, Одеси, Харкова та Львова. Професійний відбір творів здійснює Експертна рада, яку очолює мистецтвознавець і куратор Олександр Соловйов.

Після рекордної кількості відвідувачів у 2010 році – близько 35 тисяч осіб – цьогорічний ART-KYIVпланується з акцентом на збагачення досвіду й знань відвідувачів про сучасні мистецькі процеси. Окрім ярмаркової програми, ART-KYIVcontemporary значну увагу приділяє паралельній програмі. На шостомуART-KYIV contemporary зросла кількість спецпроектів, які цього року створено у співпраці з авторитетними мистецькими інституціями Японії, Німеччини, Франції та Польщі. Формат спеціальної програми – UnlimitedБез обмежень»)  створить особливе середовище для експерименту і дослідження теоретичної складової сучасної арт-сцени.

Сенсації Шостого ART-KYIV contemporary

1. Японська платформа

Вперше у Мистецькому Арсеналі буде представлено унікальну ретроспективну виставку шести японських  художників - THE GROUP 1965: Ai­da Ma­ko­to, Ki­no­shi­ta Par­co, Hi­royu­ki Mats­u­ka­ge, Os­car Oi­wa, Tsuyo­shi Ozawa, Su­mi­hi­sa Ar­i­ma, – яка з успіхом була прийнята у Музеї сучасного мистецтва в Дюссельдорфі. Японських митців об’єднує не єдина художня програма, а лише спільний «дух часу», який відповідає даті їхнього народження – 1965 рік. В алюзіях на світові мистецькі тенденції і рефлексіях на традиційну поп-культуру художники проявляють нову японську ідентичність. Експозиція складатиметься з абсолютно різних за стилем і манерою висловлювання живописних, фото та відео робіт, унікальної інсталяції «Нагойя», що відтворює модель японського комунального житла. У рамках виставки японські митці представлять серію перформансів, лекцій та воркшопів, а також особливу караоке-програму для дітей.

2. Спецпрограма: східноєвропейський резонанс

Відомий польський куратор Моніка Шевчик та Польський Інститут в Києві презентують у Мистецькому Арсеналі продовження проекту «Подорож на Схід», що здійснюється  в рамках Державної програми культурного головування Польщі в Раді Євросоюзу. У проекті візьмуть участь митці з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови, Польщі, а також українські художники Анатолій Бєлов, Алевтина Кахідзе, Ярослава-Марія Хоменко, Володимир Кузнецов, Стас Волязловський, творча група TanzLaboratorium. Митці досліджують ключовий мотив, який формує зв’язки між людьми і є альтернативою авторитетові влади чи економічного капіталу. Таким мотивом є феномен любові – у всіх його неочікуваних мистецьких проявах.

3. Українські моряки в об’єктиві молодого французького мистецтва

Учасником ART-KYIV contemporary стане перспективний дует французької відеохудожниці Марі Рене та куратора Флоранс Остенде. У 2010 році вона створила фільм Roll-On, Roll-Off, героями якого стали українські моряки з корабельного судна Marfret в Марселі. Авторка споглядає функціональні урбаністичні простори як «машинний механізм» і досліджує, як людські тіла перетинають і освоюють ці території.

4. Американський поп-арт

Віденська галерея Gerald Hartinger Fine Arts та її куратор і колекціонер Джеральд Гартінгер, який понад 20 років колекціонує поп-арт, презентують твори ікон стилю. В Україні вперше буде представлено роботи легендарного метра Енді Уорхола, його учня та послідовника Стіва Кауфмана; яскравого та енергійного Бертона Морріса; Тома Вессельмана – автора серії «Велика американська оголена» (Great American Nudes, 1960-і); Роя Ліхтенштейна, який прославився іронічними роботами на теми коміксів та журнальної графіки; а також бразильського художника, «короля поп-арту» та найкращого представника нео-поп-кубізму Ромеро Брітто.

5. Unlimited: Українська спецпрограма

Куратор Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов презентує спецпроект Unlimited («Без обмежень»), який є своєрідним тестом-дослідженням кордонів виставкового простору. Unlimited  це виставкова платформа, яка не обмежує свободу художників як з формальної, так і з концептуальної точки зору. Проект ставить питання про специфіку різних енвайронментів та мистецьких практик і дозволяє розкрити активність та енергетику виставкового простору. У виставці беруть участь Ілля Чічкан з художниками-графітистами, Тіберій Сільваші з інсталяцією «Внутрішнє-зовнішнє», група SOSка та харківська молодіжна арт-комьюніті з презентацією автентичного «трешевого» простору «харківського квартирника».

У програмі ярмарку очікуються лекції та освітні програми для дорослих і наймолодших відвідувачів, серія перформансів від українських та японських художників, покази фільмів про мистецтво, семінари від українських галеристів та експертів сфери мистецтва.

Щорічний міжнародний ярмарок ART-KYIVcontemporary з 2010 року відбувається у музейному комплексі «Мистецький Арсенал», на площі близько 16 тис. кв.м.

У 2010 році проект відвідало 35 тисяч осіб за тиждень, з яких рекордна кількість – 6 тисяч – у день відкриття.

Виставка продемонструвала творчість більш ніж 200 художників, 80% з яких – українські митці.

Свої експонати представили 30 галерей,

у спеціальному проекті «Колекції» було презентовано твори з 13 приватних зібрань,

у спеціальних проектах «StreetArtProject» та «Сучасне відео» взяли участь 38 митців з України, Росії, Німеччини, Швейцарії, Франції 

Особливою подією став Міжнародний круглий стіл «Музей у сучасному контексті», у якому взяли участь директори і куратори міжнародних мистецьких інституцій: Валері Хіллінгс  (Музей Гуггенхайма, Нью-Йорк), Пітер Нойвер (МАК Музей, Відень); Віктор Мізіано (Президент Міжнародного фонду Маніфеста), Олександр Боровський, Олеся Туркіна (Російський музей, Санкт-Петербург), Йосип Бакштейн (комісар Московської Бієнале), Флоранс Остенде (Центр сучасного мистецтва dallas contemporary),Грегор Янссен (Музей сучасного мистецтва, Дюссельдорф), Рольф Лаутер (Свісс Арт Фундація, Карлсруе), Анна Гор ( Музей сучасного мистецтва Арсенал, Нижній Новгород), Ману Д.Парк (Арт-Центр Нам Джун Пайка, Сеул).

 

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »