Обмін досвідом у програмі «ІННОВАЦІЯ, ВИНАХІД, МОЛОДЬ»

25.08.2011

ОБМІН ДОСВІДОМ У ПРОГРАМІ «ІННОВАЦІЯ, ВИНАХІД, МОЛОДЬ»

 

З 17 по 30 липня співробітники НКММК «Мистецький Арсенал», Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», громадської організації «Український центр розвитку музейної справи» та журналу «ART-Ukraine» взяли участь у програмі «Інновації, винаходи, молодь», організованої Посольством Сполучених Штатів Америки за підтримки Державного департаменту США.

У рамках даної програми її учасники відвідали близько 40 музеїв та інституцій Сполучених Штатів Америки (Вашингтон, Нью-Йорк, Чикаго, Сан-Франциско, Сієтл).


У Вашингтоні представники української делегації зустрілися з уповноваженим по зв’язках з Україною Державного департаменту США (State Department) Даніелем Фолком, а також представниками Американської асоціації музеїв (American Association of Museums).

Своїм досвідом ділилися з командою Мистецького Арсеналу провідні фахівці Мистецької Комісії м.Сан Франциско (San Francisco Arts Commission) та Державне управління мистецтва і культури м. Сієтл (City of Seattle, Office of Arts and Cultural Affairs), чия практика підтримки і розвитку культури і мистецтва міста є унікальною. 

Плідною і ефективною стала зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в США – Олександром Моциком та секретарем Посольства України в США Віктором Волошиним.

Теплу зустріч членам української делегації організували представники української діаспори в  Українському центрі сучасного мистецтва (Ukraine Institute of Modern Art) в Чикаго. Результатом зустрічі стало планування співпраці у реалізації спільних україно-американських мистецьких проектів, та поширенні інформації в США і в Україні про діяльність Мистецького Арсеналу та Українського центру сучасного мистецтва міста Чикаго.


Для учасників програми були організовані зустрічі з провідними спеціалістами музейної справи та представниками організацій, які підтримують розвиток культури і мистецтва в США.


В результаті зустрічей представники української делегації обмінялися досвідом, ознайомилися з особливостями діяльності та програмами розвитку музеїв США, дізналися про підтримку музейних інституцій державними, недержавними організаціями, фондами, меценатами, а також про механізми залучення коштів для розвитку та поточної діяльності музеїв.

В США благодійна підтримка музеїв є надзвичайно поширеною і традиційною, форми її достатньо широкі – від індивідуальної і корпоративної допомоги (в США існує система членства у музеях або у спеціальних клубах меценатів) до підтримки приватними та державними фондами. Зокрема, суми, які щорічно збирають музеї та галереї від меценатів та донорів, вражають. Так, Метрополитен-музей (THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART) має 140 тисяч членів і збирає понад 100 млн. $ на рік, МоМА (The Museum of Modern Art) має 100 тисяч членів, Музей Гуггенхайма - 10 тисяч членів, збирає 25 млн. $ на рік, Національний Музей будівництва (National Building Museum) - 8 млн.$  на рік. Навіть невеликим музеям, які мають декілька сот членів музею, вдається збирати від донорів різного рівня близько 1млн.$ на рік. Підтримувати мистецтво та брати активну участь у житті музеїв - надзвичайно почесна місія як для громадян, так і для корпорацій і підприємств США.  

Учасники програми «Інновації, винаходи, молодь» отримали можливість дізнатися про спеціальні навчальні, ігрові, розважальні програми для дітей та сімейні програми, організовані у музеях США.


Найбільша увага була прикута до програми SPARK LAB, метою якої є  сприяння розвитку інноваційного мислення у дітей за допомогою гри та завдань, а також мистецтва. Програма буде реалізована в Україні в 2012 році у Мистецькому Арсеналі, до України буде привезено 10 інтерактивних дослідницьких станцій, і через гру та розваги у спеціально обладнаному просторі діти зможуть розвивати свій інтерес до винаходів та дослідницької діяльності.  


Надзвичайно перспективною для реалізації в Україні є також програма «You Media Project», відповідно якій для молоді створюються постійно діючий центр з електронною бібліотекою, сучасним комп’ютерним обладнанням, ігровими майданчиками, студією звукозапису та електронними музичними інструментами. 


Велике захоплення у української групи викликало відвідання центру «The Exploratorium» - унікального науково-дослідницького музею, який зібрав велику кількість унікальних експонатів, в однаковій мірі надзвичайно цікавих для досліджень і дітей, і дорослих. 

 

 

 Музеї США, які відвідала група з України

 Вашингтон

  Музей Хіршгорна і сад скульптур (Hirshhorn Museum and Sculpture Garden)

 Національна галерея мистецтв (National Gallery of Art)

 Музей журналістики та новин (Newseum)

 Національний Музей будівництва (National Building Museum)

 Національний музей історії Америки (National museum of American History)

  Нью-Йорк

  Музей Гуггенхайма (Guggenheim museum)

  Метрополітен-музей (The Metropolitan Museum of Art)

  Бруклінський музей (Brooklyn museum)

  Музей міста Нью-Йорк (Museum of the city New-York)

  Національний музей дизайну (Nationalmuseum of design)

  Чикаго

  Український інститут сучасного мистецтва (Ukraine Institute of Modern Art)

  Музей українського мистецтва (Ukrainian museum)

  Бібліотека Гарольда Вашингтона (Harrold Washington Library )

  Інститут мистецтв Чікаго (Art Institute of Chicago)

  Музей сучасного мистецтва (Museum of Contemporary Art)

  Сан-Франциско

  Культурно-виставковий центр Форт Мейсон (Fort Mason Center)

  Музей сучасного мистецтва (Museum of Modern Art)

  Каліфорнійська академія наук(California Academy of the Sciences)

  Експлораторіум (The Exploratorium)

  Музей мистецтв Берклі (Berkley Museum)

  Сієтл

  Музей Азії (Wing Luke Asian Museum)

  Музей мистецтв міста Сієтл (Seattle Art Museum)

  Музей північно-західних афроамериканців (Northwest African American Museum)

  Музей музики (Museum of  Music)

  Галерея мистецтв Хенрі (Henry Art Gallery)

 

Щиро дякуємо за сприяння в організації програми «Інновації, винаходи, молодь» та організацію поїздки українських фахівців у США

Сьюзан Кліарі - аташе з питань культури Посольства США в Україні,

Вірі Максимовій – помічнику аташе з питань культури Посольства США в Україні,

Сергію Чорномазу - помічнику аташе з питань культури Посольства США в Україні,

а також директору Андреа Кляйн та команді Міжнародного центру «Мерідіан».

 

Участники програми:

НКММК «Мистецький Арсенал»,

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»,

«Український центр розвитку музейної справи»,

Журнал «ART-Ukraine»

 

Більше фотографій з цієї подорожі у Галереї

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »