Перше засідання Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал»

17.06.2011

16 червня 2011 року у Мистецькому Арсеналі відбулося перше засідання Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал».

Засідання відкрили співголови Ради Президент України 2005-2010р. Віктор Ющенко та Міністр культури України Михайло Кулиняк, які одноголосно ствердили у своїх вітальних словах, що настав час приймати рішення і робити чіткі кроки у справі розбудови майбутнього музею. Саме Мистецький Арсенал, за словами Віктора Ющенка, є одним із масштабних проектів, що символізують Україну у третьому тисячолітті.

На засіданні до розгляду членам Ради була запропонована загальна концепція стратегії розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал». У нараді також взяли участь науковці, які створювали наукову платформу для концепції: академік НАНУ, філософ Мирослав Попович, професор історії, завідувач кафедри історії Києво-Могилянської академії Наталія Яковенко, директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв, Головний архітектор Києва Сергій Целовальник і ін.

У процесі обговорення вкотре підкреслювалося, що Мистецький Арсенал є сьогодні унікальним проектом, до якого небайдужий кожен із діячів культурної, музейної, політичної галузі держави. Мистецький Арсенал беззаперечно стане унікальним інноваційним проектом для України та зможе яскраво представити нашу державу на світовому рівні.

Керівництво Мистецького Арсеналу запропонувало впроваджувати модель горизонтального партнерства задля подальшого розвитку проекту. Генеральний директор Наталія Заболотна наголосила на ключових принципах, які формують філософське бачення та кредо Мистецького Арсеналу як новітньої музейної інституції: «Музей сьогодні повинен бути одночасно і фортецею для мистецтва, і мистецькою лабораторією. Музей у сучасному контексті – це лідер інновацій, який будується на динамічній концепції розвитку мистецтва. Ми віримо, що Мистецький Арсенал може стати культурним магнітом, місцем тяжіння і навіть паломництва українців, яке переформатує культурно-туристичну мапу України та світу.» Експерти наголосили, що стратегічним напрямком стане розвиток майбутнього музею як привабливого інформаційного і комунікативного середовища, тому  первинним є акцент на сучасних технологіях у розвитку Мистецького Арсеналу.

При реалізації проекту важливою стане активна підтримка суспільства. Із пропозицією поширення традицій меценатства виступила Голова правління Благодійного Фонду «Мистецький Арсенал» Ольга Вієру: «Сьогодні Благодійний Фонд відкрив Програму корпоративного членства, активно діє та поповнюється Клуб Друзів Мистецького Арсеналу. Новостворений музей вже має реальну соціальну підтримку. І це повинно стати нашою спільною ініціативою – причетність до Арсеналу кожного громадянина, від студента до академіка».

Попри дискусійні моменти у полеміці, одноголосно було погоджено, що Мистецький Арсенал як музей сучасного інноваційного формату повинен гармонійно поєднувати виставкову діяльність, освітню та навчальну функцію, функцію збереження, реставрації та примноження національної культурної спадщини. На засіданні Ради з питань розвитку НКММК «Мистецький Арсенал» запропоновану концепцію було прийнято за основу стратегічного розвитку, до неї будуть зібрані й опрацьовані коментарі і побажання. 

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »