Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

17.01.2018

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня  у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

У вересні-листопаді у рамках програми Арсенал Ідей Україна було успішно відкрито три освітніх простори у містах Харків, Львів та Мелітополь. Учасниками програми стали Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Харківський літературний музей, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Мелітопольський міський краєзнавчий музей. 

У кожному з міст до підготовки проекту долучилися місцеві музеї, університети, органи влади, інші учасники. Процес підготовки у кожному місті був різним за завданнями та складністю, але в усіх трьох випадках досягнуто якісного результату – було створено інтерактивні освітні простори, доступні для людей з інвалідністю, що стануть основою для подальшого розвитку інституціями власних програм. 

Особливістю проекту став формат його реалізації, відповідно якому команда з 7-8 осіб (куратори проекту, художники, тренери) прибувала до міста та за декілька днів облаштовували простір, у якому діти спільно з дорослими зможуть здобувати нові знання через гру, творити та досліджувати.  

Місцевим учасникам програми було передано на благодійних засадах для постійного використання комплекс матеріальних та нематеріальних цінностей, необхідних для забезпечення роботи проекту – цикл інтерактивних освітніх лекцій, які зможуть відвідувати шкільні групи та родини з дітьми, необхідні меблі, техніка, спеціальні пристосування.

Програма поєднала у собі мистецтво, науку, інновації. Провідні сучасні українські художники створили у просторі інтерактивні твори мистецтва, доступні для людей з інвалідністю. 

Програма є своєрідним соціальним експериментом, адже кожен учасник розвиватиме її у межах загальної концепції, але за власним баченням і відповідно напрямку своєї діяльності, тож результати такого розвитку можуть бути особливими і різноманітними. 

Участь у заході взяли дружина Президента України Марина Порошенко, Міністр культури Євген Нищук, директор НКММК “Мистецький арсенал” Олеся Островська-Люта, директор Благодійного фонду «Мистецький арсенал», керівник програми Ольга Вієру, керівники музейних інституцій та навчальних закладів, представники влади міст-учасників, художники, партнери, тренери.

Учасники програми поділилися враженнями, розповіли про свої перші успіхи та підвели підсумки реалізації програми Арсенал Ідей Україна у 2017 році, а також поділилися планами на майбутнє.

Організатори програми:
Соціальна програма Марини Порошенко, Благодійний фонд “Мистецький Арсенал», НКММК «Мистецький Арсенал»

Партнери програми:
Посольство США в Україні, БО «Фонд родини Нечитайло», Український центр розвитку музейної справи, компанія Epson, клуб DoMyRoom, об’єднання Inclusive Friendly

Розробка та стартове забезпечення програми:
Благодійний фонд “Мистецький Арсенал”

Про програму
Мета програми – створення інтерактивних платформ для творчості, дослідництва та пізнання, що стимулюватимуть розвиток власних освітніх та мистецьких програм у музейних інституціях та освітніх закладах, сприятимуть всебічному розвитку молоді – творчим та науковим пошукам, генеруванню ідей та власного шляху вирішення завдань, формуванню активного світосприйняття, креативного мислення, комунікативних здібностей, що досягається засобами мистецтва та особливими методами, які не застосовуються у шкільних закладах. З погляду розширення співпраці та здобуття досвіду програма Арсенал Ідей Україна створить нові можливості для втілення прогресивних ідей у сфері позашкільної освіти та музейної справи в Україні.

Ідея проекту ґрунтується на отриманому протягом 5 років унікальному досвіді у рамках проекту Арсенал Ідей, спостереженнях за дітьми та родинами, результатах співпраці з партнерами, міжнародними інституціями, у тому числі, Центром вивчення винаходів та інновацій імені Лемельсонів Смітсонівського Інституту (США), а також реалізації грантової програми Museums Connect: Building Global Communities /Музейна колаборація: Налагодження глобальних відносин/, у рамках якої відбулося ознайомлення з досвідом освітніх програм понад тридцяти музейних інституцій США.

Арсенал Ідей - це інноваційний освітній проект, який з 2013 року успішно функціонує в Мистецькому Арсеналі та який за цей час відвідали сотні тисяч дітей та дорослих. Автор проекту – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

 У рамках проекту вдалося створити освітню платформу, яка:

-          поєднує науку, мистецтво, інновації
-          базується на міждисциплінарності та широкому партнерстві
-          застосовує кращий світовий досвід та українські розробки
-          побудована на основі власних креативних рішень
-          пропонує цикл спеціально розроблених інтерактивних лекцій та активностей
-          співпрацює з провідними сучасними українськими художниками
-          допомогає формувати нові родинні традиції та цінності
-          створює простір, доступний для людей з інвалідністю
-          пропагує розвиток інклюзивного суспільства
-          функціонує за допомогою ресурсів, залучених командою проекту 

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »