Підсумки Другого освітнього фестивалю АРСЕНАЛ ІДЕЙ

06.06.2016

1-5 червня 2016 року у Мистецькому Арсеналі відбувся Другий інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ – міждисціплінарний освітній проект для дітей, підлітків, молоді та сімейного відвідування, інтерактивна виставка-презентація нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

В основі фестивалю – ідеї постійнодіючого Інноваційного освітнього проекту для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі, який вже третій рік поспіль ставить своїм завданням створення простору для стимулювання активного світосприйняття та креативного мислення, творчих та наукових пошуків, досліджень, генерування ідей, всебічного розвитку дітей та підлітків.

 

Організаторами проекту виступили:

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» та

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал».

 

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ, зосереджуючи на одній території велику кількість цікавих, різноманітних за формою і змістом активностей, продемонстрував ефективність використання нових форм навчання дітей та зацікавив не лише широку аудиторію відвідувачів, але і професійну спільноту – широке коло фахівців у сфері освіти та науки, культури та музейної справи, представників соціальної сфери, громадських організацій та ініціатив, що спрямовують свою діяльність на розвиток освіти в Україні.

Важливою частиною програми фестивалю став ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних – відкритий простір, де діти стали беспосередніми учасниками заходу, отримали можливість поспілкуватися з експертами, висловити свої думки та ідеї, які стали важливою основою для подальшого обговорення проблематики у фаховому середовищі.

Програма форуму складала п’ять тематичних секцій:

-          МОЄ ПРАВО НА НОВЕ МАЙБУТНЄ 

-          Я І МИСТЕЦТВО

-          Я І ФІЛОСОФІЯ

-          Я І НАУКА

-         НОВІ МОЖЛИВОСТІ.

У роботі кожної секції взяли участь експерти – провідні фахівці сфери освіти, громадські діячі.  Учасники форуму об’єдналися задля того, щоб поставити у центр спілкування дітей та спільно з ними працювати над системою, яка матиме унікальний підхід до кожної дитини та дозволить отримувати задоволення від навчання, запропонувати нові ідеї та рішення у освітній сфері, поділитися кращим українським та міжнародним досвідом.

Фестиваль представив тематичні простори – Мистецтва, Музеїв, Освіти, Науки, Книги, Медіа, Музики, Ігровий, Спорту і дозвілля, кожен з яких представив різні сфери діяльності та розвитку людини, розповів свою "музейну історію". Формат інтерактивної музейної експозиції дозволив продемонструвати об’єкти, що вже стали історією, їх сучасні аналоги, процеси розвитку мистецтва, книги, техніки, наукових відкриттів, авіації, музичних інструментів та багато іншого.

Особливого звучання "музейні історії" набули у МІСТІ МУЗЕЇВ – міжмузейному проекті у рамках фестивалю, який розвіяв міф про те, що музей є не цікавим і малозрозумілим, та представив музеї з усіх куточків України, які розповідали про дива, ігри та освіту в давнину у формі квестових завдань, запропонували власні ігрові програми та майстер-класи. 

Особливо популярною серед дітлахів стала спеціальна гра-квест, яка дозволила відповідно захоплюючим музейним маршрутам для трьох вікових груп мандрувати Містом Музеїв, виконувати цікаві завдання на кожному музейному стенді та отримувати цікаві призи. 

У Місті музеїв також було представлено унікальний Музей інтерактивних картин, у якому відвідувачі змогли втілити свої бажання та стати співтворцем картин разом з їх авторами – політати разом з закоханими героями Марка Шаґала, спрямувати погляд Мерилін Монро, відчути на дотик, що кожна картина — це інший стиль, фактура, колір, форма.

ПРОСТІР МИСТЕЦТВА представив унікальний спецпроект Абстракція та рух, який став  логічним продовженням попередніх колаборацій Арт-центру Я Галерея Павла Гудімова та Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», результатом роботи із дітьми від трьох до десяти років, ще одним фактом дитячого монументального живопису, представленим серією великоформатних робіт. Цьогорічний досвід став результатом роботи у полі абстрактного експресіонізму без жодних обмежень та зволікань, а в арсеналі юних художників традиційно були полотна різних форматів, фарби, пензлі, валики та матеріали, які дозволили максимально вільно підійти до втілення задуму.

Цьогорічний проект «Абстракція та рух» не обмежився виключно експозицією робіт, включивши у себе ще й активності від художників – майстер-класи Антона Логова «Швидкість» та унікальної авторської студії Aza Nizi Maza «Створення світу» Миколи Коломійця (м.Харків), а також розмови про мистецтво із куратором Катериною Носко.

Також Простір мистецтва презентував освітній проект «Клуб історії мистецтва: ХХ століття» команди Щербенко Арт Центру, спрямований на розвиток візуальної грамотності, ознайомлення з творами художників і стильовими течіями ХХ століття, які діти досліджують через актуальні ідей того часу. На фестивалі діти вивчали образи, до яких звертались художники-авангардисти, фігуру художника і його взаємозв’язок з історичним контекстом, створювали роботи в стилі Анрі Матісса, Пабло Пікассо, Казимира Малевича, Володимира Татліна, Джексона Поллока й Енді Воргола.

Проект художниці Ірини Озаринської «Сказав/Заперечив» представив інсталяцію, схожу на абстрактний лабіринт, створений із чорного та білого, що надав максимальний контраст та навів аналогію с опонентом и пропонентом у публічній дискусії.

 

Художник фестивалю – Тарас Ковач.

У створенні мистецьких творів для фестивалю також взяли участь провідні українські художники Олена Науменко, Даша Подольцева, Сергій Западня.

ПРОСТІР НАУКИ на фестивалі будо створено спільно з Малою академією наук України та компанією DIAKOM.

Його родзинкою став проект «Архітектура процесорів», що продемонстрував серію фото робіт мікро архітектури центрального процесора (CPU), починаючи з моделей 1976 років (Intel P8085AH) та закінчуючи моделями, що використовуються і сьогодні. На фото зображені топографії мікросхем, а саме ділянок незахищеного кристала кремнію із вбудованими транзисторами до корпусування мікросхеми. Художня інсталяція представила глядачу ряд експонатів справжніх унікальних процесорів.
Простір Авіа продемонстрував фрагменти історії світової авіації, у тому числі і військової, яка тісно пов'язана з Україною, представив експонати літаків, надав можливість спробувати себе у якості пілота на авіасимуляторі та відчути себе авіаконструктором. Відвідувачі мали можливість зібрати свій власний планер та взяти участь в змаганні на дальність польоту.

Мала академія наук України продемонстрував принцип вироблення електричної енергії, роботи вітроенергетичної установки та сонячної електростанції. Відвідувачі змогли дослідити світ за допомогою цифрової мікроскопії у представлених наукових лабораторіях.

ПРОСТІР ОСВІТИ відкрив відвідувачам нові можливості для навчання в Україні та за кордоном від компанії DecGroup, міні-тренінги та бізнес-клуб від Школи бізнесу та розвитку для підлітків Start Now, активності від компанії IBS Education,  запропонував цікаві та пізнавальні майстер-класи з розвивальних ігор, логіки, бізнесу, ораторського мистецтва, географії та ін.

ПРОСТІР КНИГИ представив унікальну виставку найкращих книжок для людей та дітей з особливими потребами з колекції міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY для дітей із особливостями розвитку за підтримки Посольства Швейцарії.

Студія каліграфії для дітей та підлітків «Арт і Я» запропонувала усім бажаючим інтерактивну освітню програму і виставку «Жива каліграфія» від кращих майстрів, насичену пізнавальними лекціями з історії розвитку писемності, практичними майстер-класами з різних стилів української, європейської та східної каліграфії.

НТУУ «КПІ» видавничо-поліграфічний надав можливість усім бажаючим спробувати стародавнє ремесло книжкової справи.

Також простір представив виставку ілюстрацій видатних письменників України від Клубу ілюстраторів Pictoric та проект творчої майстерні «МАЛЮВЦІ» «Шевченко. Перший погляд», який запропонував оригінальне дитяче бачення однієї із наймогутніших постатей української культури.

У ПРОСТОРІ МЕДІА Дитяча телешкола «АБО» надала можливість дітям спробувати себе у якості телеведучого або журналіста, взяти участь у майстер-класі з техніки мовлення та майстерності телеведучого, підготувати цікаву авторську програму, зробити репортаж з місця події та професійно взяти інтерв’ю.

Центр науки та мистецтва DIYA провів освітні та розвивальні заходи, лекції та воркшопи, презентував Школу фотографії.

Творча група «Червоний собака» ознайомила відвідувачів з кропіткою роботою мальованої анімації, сучасною цифровою анімацією та її втіленням в інтерактивних іграх.

ПРОСТІР МУЗИКИ запропонував відвідувачам фестивалю відвідати школи вокалу, хореографії та підготувати спільний виступ разом з іншими дітьми, побачити виставку музичних інструментів від компанії C. Bechstein, дивовижні експонати техніки різних часових періодів та різних країн світу у межах музично-мистецького проекту «Еволюція діджеїнгу» від компанії Deluxe Sound, та відвідати щоденну вечірню дискотеку від юних діджеїв від школи PRODJ.

 


МУЗИЧНА СЦЕНА запропонувала цікаві вистави, мюзікли, виступи театральних колективів.

У межах фестивалю відбувся П'ятий – ювілейний – Міжнародний дитячий фестиваль «ОКешкін джаз», створений у Києві в 2010 році та став ключовою подією для підтримки і розвитку дитячої виконавської майстерності. На дводенному джазовому святі юні солісти виступили разом з професійними джазовими музикантами – учасниками стейдж-бенду і спеціальними гостями фестивалю.

Також увазі глядачів було представлено естрадну виставу у виконанні дітей та підлітків Моє містечко, присвячену опануванню власного світу, пошуку важливих речей, які надають неповторності кожній особистості.

До міжнародного Дня захисту дітей відбулося свято добра та справедливості «МИ – ОДНАКОВI», де дітки з особливими потребами проявили свої безмежні таланти.

Також у рамках фестивалю з великим успіхом відбувся Перший Всеукраїнський Чемпіонат з настільної гри «ABALONE» та фотопроект “Хвилина щастя” від організації Teenergizer.

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »