Запрошуємо відвідати ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ в Мистецькому Арсеналі / 1-5 червня

24.05.2016

 

ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ  

Коли дорослі і діти говорять на рівних 

 

Другий інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ
1-5 червня, 2016


ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ – це відкритий простір, де діти висловлюють свої думки та ідеї, а дорослі мають можливість почути їх та допомогти втілити у реальність заради нового майбутнього.

 

Проблематика та аудиторія:
Основні освітні тренди сьогодні – необхідність вчитися працювати з інформацією, здобувати практичні навички, знаходити власні рішення та генерувати ідеї. Для цього  застосовується гейміфікація процесу, онлайн- та адаптивне навчання, використання нових технологій і гаджетів.   

Наразі українська система шкільної освіти не достатньо динамічно і гнучно сприймає нові тенденції і практики, що не дозволяє їй функціонувати максимально ефективно. Хоча в середині шкільної системи існують унікальні ініціативи, спрямовані на розвиток дітей. 

В Україні більш активно розвивається сектор позашкілької освіти, який, через суттєву невідповідність середньої шкільноі освіти викликам сучасного світу, займає дедалі важливішу роль у розвитку дітей та підлітків. У певному сенсі, викладачі, які працюють поза межами школи, мають більші можливості щодо вибору матеріалу і методик, ширше поле для експерименту, ближчу комунікацію з батьками та більш вдячну аудиторію дітей — тих, чиї батьки прагнуть для них глибшого розвитку, адже батьки так само є важливими учасники навчального процесу. 

Саме тому аудиторією форуму стануть не лише експерти, фахівці та викладачі  різних сфер позашкільної освіти, але й вчителі загальноосвітніх шкіл (державних і приватних) ), а також батьки.

 

Особливості:

Унікальність форуму полягає у тому, що діти є беспосередніми учасниками заходу, а їх думки є важливою основою для подальшого обговорення проблематики у фаховому середовищі.
Усі учасники форуму об’єднуються задля того, щоб поставити у центр спілкування дітей, та спільно працювати над системою, яка матиме унікальний підхід до кожної дитини та дозволить отримувати задоволення від навчання.

Форум відбуватиметься в Мистецькому Арсеналі, який створює особливо творчу атмосферу та підкреслює важливість потенціалу музейного простору в освітньому процесі. 

 

Завдання:

Форум дозволить почути думки, зв’ясувати інтелектуальні та емоційні потреби дітей,  разом з ними та представниками експерного середовища обговорити нові можливості, які існують у шкільній та позашкільній освітній системах, та можуть використовуватися вже сьогодні.

Також одним із завдань форуму є формування та подальше втілення спільно зі школами, освітнім та культурним сектором інноваційних проектів, що сприятимуть наближенню дітей до культурного простору, підвищенню інтересу до мистецтва та музейної сфери.
 
Мета:

 

 • дізнатися думки дітей з актуальних питань розвитку освіти
 • поділитися кращим українським та міжнародним досвідом
 • почути думку учасників освітнього процесу – учнів,  фахівців, педагогів, батьків– щодо розвитку та вдосконалення освіти в Україні
 • спільно з дітьми та експертами сформулювати і запропонувати нові ідеї та рішення у освітній сфері
 • налагодити більш тісні зв’язки між сектором освіти та культури, зокрема, школами та музеями
 • запровадити іноваційні рішення для шкільної програми.

 

Програма:

Програма форуму складатиметься з п’яти тематичних секцій:

 

 • МОЄ ПРАВО НА НОВЕ МАЙБУТНЄ 
 • Я І МИСТЕЦТВО
 • Я І ФІЛОСОФІЯ
 • Я І НАУКА
 • НОВІ МОЖЛИВОСТІ

 

 

1 червня - День захисту дітей
секція: МОЄ ПРАВО НА НОВЕ МАЙБУТНЄ


15.30 – відкриття конференції
учасники – діти

запрошені гості – Марина Порошенко, Лілія Гриневич, Микола Кулеба

 

Обговорення за участю дітей та гостей

теми обговорення: освіта майбутнього / права дітей очима дітей / недитяча робота дитячих омбудсменів / толерантність у багатоманітному світі

 

2 червня
секція: Я І МИСТЕЦТВО
 
І сесія – обговорення за участю дітей та експертів
теми обговорення: музеї /творча освіта / сучасне мистецтво / стимулювання розвитку креативного мислення / естетичне виховання / толерантність та право дитини з особливими потребами на творчий розвиток
результат:  діти пропонують власне бачення та разом з експертами розглядають модель уроку, який би розвивав їхній творчий потенціал​
 
ІІ сесія – виступ хедлайнера 
«Як пізнавати світ через мистецтво?»
 
ІІІ сесія – воркшопи

 

3 червня
секція: Я І ФІЛОСОФІЯ
 
І сесія – обговорення за участю дітей та експертів
теми обговорення: філософія як основа мислення / критичне, креативне та турботливе мислення – «creative, critical and care thinking» / культура мовлення та мислення: комунікативні навички / діалог / дебати / толерантність / емоційний інтелект
результат: діти пропонують власне бачення та разом з експертами розглядають модель уроку, який би давав їм навички критичного мислення
 
ІІ сесія – виступ хедлайнера
«Чому потрібна філософія у ХХІ ст?»                                                                                      

Професор Джінван Парк – Президент МО «Філософія для дітей країн Азії та Океанії», співзасновник Корейської академії навчання філософії в школі, експерт ЮНЕСКО, провідний експерт з методики «Філософія для дітей» у Азійсько-тихоокеанському регіон
 
ІІІ сесія – воркшопи
 
4 червня
секція: Я І НАУКА

І сесія - обговорення за участю дітей та експертів
теми обговорення: стимулювання інтересу до науки та наукових пошуків / наукові організації та конкурси / технічні та наукові музеї / новітні технології та методики в освіті
результат: діти пропонують власне бачення та разом з експертами розглядають модель уроку, який би розвивав навички винахідника.

ІІ сесія - виступ хедлайнера
«Як виховати новатора?»

ІІІ сесія – воркшопи
 

 

5 червня

секція: НОВІ МОЖЛИВОСТІ  

 

Програма для батьків:

 • Емоційний інтелект дитини
 • Теорія поколінь
 • Методи ненасильницького спілкування
 • Відкритий світ: навчання за кордоном
 • Необхідні навички у ХХІ ст. Як обрати професію майбутнього
 • Коучинг у вихованні
 • Різнобічний розвиток дитини

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »