Другий освітній фестиваль Арсенал Ідей

23.02.2016

Друзі! 


Ми розпочали активну підготовку до Другого освітнього фестивалю Арсенал Ідей, який відбудеться 1-5 червня! Запрошуємо до участі!

Для участі у Фестивалі  Арсенал Ідей ознайомтесь з умовами участі, положенням та заповніть пакет документів в залежності від типу участі.

Заявки на участь надсилайте до 17 квітня 2015 на електронну адресу: arsenal.idei@gmail.com

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це міждисціплінарний освітній проект для дітей, підлітків, молоді та сімейного відвідування, інтерактивна виставка-презентація нових освітніх тенденцій, проектів та програм, яка зацікавить широке коло фахівців у сфері освіти та науки, культури та музейної справи, представників соціальної сфери, громадських організацій та ініціатив.

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ покликаний об’єднати та продемонструвати найбільш ефективні й прогресивні напрацювання в освітній сфері, широку палітру інноваційних підходів до позашкільної освіти в Україні. Разом з тим, – сфокусувати презентації цих напрацювань на тематиці творення, миру та гармонії, шляхах та перспективах, що ведуть до змінення нашого життя та вдосконалення навколишнього світу.

Наша країна зазнає потужних змін, формуються нові цінності і усвідомлення того, що майбутнє – у руках дітей та молоді, адже саме молодь є рушійною силою, спроможною на якісні зміни.

А інноваційні підходи до вирішення глобальних проблем починаються з інноваційної освіти дітей, адже освіта є основою гармонійного світосприйняття та розвитку особистості.

Мета фестивалю – відкрити нові можливості для розвитку молодої генерації українців, наповнити життя дітей позитивними емоціями та натхненням, радістю творчості, пізнання та отримання нових вражень.

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ, зосереджуючи на одній території велику кількість цікавих, різноманітних за формою і змістом активностей, дозволить продемонструвати ефективність використання нових форм позашкільного навчання дітей та зацікавить не лише широку аудиторію відвідувачів, але і професійну спільноту – фахівців сучасних освітніх центрів, музейних інституцій, громадських ініціатив, що спрямовують свою діяльність на розвиток позашкільної освіти в Україні.

Під час фестивалю Мистецький Арсенал перетвориться на розмаїтий гомінкий майданчик для пізнання світу, а неповторна атмосфера музейного простору під старовинними склепіннями спонукатиме до розвитку креативного мислення, творчості, дружнього пізнавального сімейного дозвілля.

В основі фестивалю – ідеї постійнодіючого Інноваційного освітнього проекту для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі, який вже третій рік поспіль ставить своїм завданням створення простору для стимулювання активного світосприйняття та креативного мислення, творчих та наукових пошуків, досліджень, генерування ідей, всебічного розвитку дітей та підлітків.

 

Організатори проекту:

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

 

Фестиваль представить простори:

-          Мистецтва

-          Музеїв

-          Науки

-          Освіти

-          Літератури

-          Театру

-          Музики

-          Медіа

-          Спорту

-          Туризму

-          Ігровий

Міжмузейний проект у рамках фестивалю

Одним з важливих напрямків фестивалю стане міжмузейний проект, який презентуватиме освітні програми українських музеїв в окремому просторі та стимулюватиме створення нових освітніх активностей для дітей та родин в музеях України.

Проект передбачає створення спеціальної гри-квесту, яка об’єднає освітні активності кожного з музеїв у захоплюючих маршрутах для юних допитливих дослідників.

Міжмузейний проект дозволить продемонструвати цілий пласт нових напрацювать освітнього напрямку у музейній сфері, представить музеї як унікальне та, разом з тим, відкрите і гармонійне місце для корисного сімейного дозвілля, адже сьогодні діти все активніше долучаються до музейного простору, а відвідання музею стає природньою формою пізнавального відпочинку, цікавою пригодою, яка дозволяє отримати корисні знання, естетичне задоволення, розвивати творчі здібності, креативність, розширювати світогляд.

Реалізація міжмузейного проекту у межах дитячого освітнього фестивалю сьогодні є особливо своєчасною, адже впровадження інноваційних дитячих освітніх програм тільки отримує свій розвиток, музейна сфера в Україні потребує активних змін, а питання розвитку альтернативної освіти є надзвичайно актуальними для нашої країни.

Приєднуйтеся до учасників фестивалю!

 

Про Перший фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Перший міждисциплінарний інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі відбувся 27-31 травня та зібрав близько 20 000 гостей.

Фестиваль об’єднав та представив найбільш ефективні й прогресивні напрацювання в освітній сфері, нові освітні тенденції, проекти та програми, широку палітру інноваційних підходів до позашкільної освіти в Україні. 

Учасники фестивалю підготували понад 500 заходів. На відвідувачів фестивалю чекала весела й пізнавальна атмосфера – творчі уроки з мистецтва, цікаві інтерактиви у просторі музеїв, простір науки та робототехніки, дослідницькі хакатони, кінопрограма та театральні вистави, школи юних журналістів, фотографів, кінодокументалістів, школи вокалу та хореографії, чемпіонат зі складання Кубіка Рубіка, майстер-класи від школи діджеїнгу, вуличний парк археологічних досліджень, спеціальна програма для дітей із особливими потребами, і навіть – дипломатична гра для дітей «Моделювання ООН».

Важливою складовою АРСЕНАЛУ ІДЕЙ було продовження благодійного проекту Мистецького Арсеналу АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ. Цього разу програма фестивалю передбачала унікальні заняття для дітей з особливими потребами, а також безкоштовне відвідування фестивалю для організованих груп дітей, позбавлених батьківської опіки, для дітей переселенців зі Сходу України та дітей з особливими потребами.  

 

Темою фестивалю стало гасло «ЗМІНИМО СВІТ!»

Організатори проекту: 

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» 

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

Офіційне відкриття фестивалю відбулося 27 травня о 15:00 за участю дружини Президента України Марини Порошенко, генерального директора НКММК "Мистецький Арсенал" Наталії Заболотної, директора Благодійного фонду "Мистецький Арсенал", керівника проекту Ольги Вієру, президента Малої академії наук України Станіслава Довгого, голови правління Українського центру розвитку музейної справи Владислава Піоро та кураторки Простору музеїв фестивалю,  дослідниці дитячого розвитку Софії Рябчук.

На відкритті прозвучала пісня «Ми змінимо світ!», яку було написано спеціально для фестивалю АРСЕНАЛ ІДЕЙ. Виконав пісню дитячий вокальний колектив зі складу вихованців школи-інтернат №11 для дітей з ослабленим зором, який було створено 2014 року у межах соціального музичного проекту «Cім звуків – сім фарб», ініційованого Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» спільно зі співачкою і педагогом Вікторією Зотовою.

ПРОСТІР МУЗЕЇВ розвіяв міф про те, що музей є не цікавим і малозрозумілим.  З Києва та усіх куточків України на фестиваль зібралось 27 музеїв, кожен з яких представив різноманітні майстер-класи, захопливі музейні заняття, ігри, загадки, кросворди і навіть науково-популярні лекції для батьків. Діти дізналися, що таке історичне «буриме», «дергунчик» чи «бульборити», навчилися виготовляти давньоруські сережки із трьох намистин, малювати вуглем, гусячим пером чи паличкою по воску, грати на пляшках, склянках, свистунцях та інших «інструментах», мруарувати по воді чи робити іграшку з нічого.

Величезною популярністю у дітей користувалися музейні маршрути. Музейний маршрут — це буклет із завданнями, які дитина мала виконувати на кожному музейному стенді по порядку, отримувати там печатку і, зібравши всі, повертатися за призом. 

Родзинкою Простору музеїв став загадковий лабіринт, створений українською художницею Іриною Озаринською, у якому треба буде не лише знайти вихід, а й відшукати спеціальне завдання, яке приведе шукача до нового цікавого музею. 

ПРОСТІР МИСТЕЦТВА представив унікальний спецпроект «Портрет / Автопортрет», створений у співпраці Арт-центру Павла Гудімова Я Галерея і Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», створений проект для дітей, про дітей, їхню самобутню стихійну творчість, що представив серію великоформатних робіт та є унікальним фактом дитячого монументального живопису.

Окрім цього у Просторі мистецтва можна було відвідати інтерактивні бесіди «Півгодини про мистецтво», а також побачити проект клубу ілюстраторів Pictoric «Діячі України» - про видатних українців мовою сучасного графічного мистецтва, де художники з усієї України запропонували новий погляд на видатних особистостей у своїх плакатах, які стали альтернативою шаблонним портретам зі шкільних підручників.

Діти залюбки брали участь у проекті "Місто майбутнього", надихалися роботами художника Степана Рябченка та працювали зі скульптурним пластиліном, будуючи відповідно до своєї уяви власне "місто майбутнього", а також будували "Паперове місто" в унікальному просторі для творчості, експерименту, досліджень та проектування від експериментальної майстерні „STUDYROOM“ дизайнера та викладача Тетяни Новикової.

У ПРОСТОРІ МОДЕЛЮВАННЯ ООН відбулася дипломатична-гра конференція «6 Київська міжнародна модель ООН», у роботі якої взяли участь 60 делегатів, що представили 30 країн світу. Гра є важливим уроком відповідальності та комунікації, а завдяки їй школярі та студенти по всьому світу вчаться приймати рішення і починають розуміти, що від вміння домовлятися і спільно вирішувати проблеми залежить життя та процвітання планети. На урочистому відкритті конференції делегатів привітала перша леді Україні Марина Порошенко. За результатами конференції було прийнято Резолюцію, яку планується  надіслати до Представництва ООН в Україні, Головного офісу ООН у Нью-Йорку, а також – опредставникам української влади задля ознайомлення з пропозиціями української  молоді щодо вирішенню наявних проблем сьогодення. Також було визначено кращих делегатів – Лубкіна Даніїла, Руденко Ірину, Слюсар Діану, Тимонникова Михайла, Хижняка Віталія, Янчука Данила, що стало гарним стимулом для подальшого навчання та майбутньої кар’єри молодих дипломатів, яким належить взяти на себе відповідальність за майбутнє світу та України.

ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОСТІР надав можливість ознайомитися зі свіжими українськими новинками у книговиданні для дітей та запропонував широку програму заходів, пов’язаних з літературою та книгою, презентації нових книжок, різноманітні майстер-класи та ігри, читання, цікаві зустрічі з авторами, ілюстраторами, видавцями.

У ПРОСТОРІ НАУКИ, створеному спільно з Малою академією наук України, працювали різноманітні наукові студії – ІнженеріяLab, ЕкоLab, ЕнергіяLab та БіоLab, центр робототехніки "BOTEON", де діти могли побачити справжніх роботів, та було представлено неочікуване поєднання науки і мистецтва – виставку німецького наукового товариства імені Макса Планка «Картини зі світу науки», надану Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні, спеціально для якої вчені із понад 80 інститутів товариства надали фотографії із різних галузей наукових досліджень, а також виставку «Мистецтво науки» від український авкторів та виставку-презентацію дитячих винаходів «Майбутнє України».

Особливо успішним проектом у рамках фестивалю став Recycle Hackathon - відкритий простір, де молоді науковці на території наукового хакатону створювали винаходи із сміття ініціативами У змаганні взяло участь 6 команд: пять - із Києва та одна із Вінниці. У результаті марафону команди презентували свої надцікаві проекти винаходів, які були б корисні для малого та середнього бізнесу. Три команди запропонували IT-продукти, ще три - інженерні винаходи. Компетентним журі було обрано команди-переможниці. Перше місце посіла команда Idea Product, запропонувавши дитячий конструктор із використаних паличок морозива, що виправдовував сподівання дати друге життя речам.  Не менш цікавим став проект вінницької команди "Ключ на 32", що презентувала автомат прийому використаних батарейок за принципом "вкладай батарейку - отримуй печиво". Третім  призером стала команда Warlocks, яка запропонували платформу сайту, де пункти прийому сміття мають можливість пройти реєстрацію та стати у єдиний реєстр. Цікаво, що винахідники планують запустити у тестовому режимі свій винахід вже за два тижні.

Також у рамках фестивалю відбувся офіційний Всеукраїнський відкритий чемпіонат зі складання кубика Рубіка на швидкість під егідою міжнародної організації WCA (міжнародна асоціація кубінга), взяти участь я уокму мав можливість кожен бажаючий, в незалежності від віку або швидкості збірки.

На чемпіонаті виступили близько 150 учасників, спідкубери з різних міст України, а також гості з США, Вірменії, Білорусії та Угорщини. Переможцем дисципліни збірка Кубика Рубіка 3х3х3 став Валерій Почтар, середній час його складання - 9:78 сек.

Щодня протягом фестивалю відвідувачам пропонувалася захоплива програма зі створення картин з Кубиків Рубіка та складання головоломок з заплющеними очима, тренінги та майстер-класи.

ТЕАТРАЛЬНА СЦЕНА запропонувала цікаві вистави, серед яких варто відзначити виставу «По інший бік сонця» для дітей у межах проекту «Включення» від Центру захисту дітей «Наші Діти», структурного осередку Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні, яка мала на меті допомогти дітям, що перебувають у складних життєвих обставинах, краще пізнати себе, навчитися взаємодіяти з людьми різних професій і віку та розвинути свої художні таланти.

Соціальний-форум театр від Благодійної фундації «Відкриті серця України» провів тренінги, які є інтерактивним способом не лише розвинути акторські та комунікативні вміння дитини, а і можливістю долучитись до розв’язання важливих суспільних проблем, а творчі Майстерні Арт Сад та Tabor Production допомогли зануритися у казковий світ образів та створити театр тіней власноруч.

ПРОСТІР ОСВІТИ відкрив відвідувачам простір можливостей для навчання в Україні та за кордоном від компанія DecGroup, Академія сучасної освіти А+ запропонувала цікаві та пізнавальні майстер-класи з розвивальних ігор, логіки, шахів, бізнесу, хімії та фізики.

Кулінарна школа Kartata Potata продемонструвала міні-музей кулінарії. Кожен охочий мав можливість відчути смак свіжого горошку, порівняти курячі, перепелині і страусині яйця, побачити еволюцію тіста, спробувати впізнати різноманітні види круп та спецій з різних куточків світу. А також дізнатися більше про літню школу кулінарії. Технічна студія «Винахідник» представила виставку робіт LEGO на тему «Моє місто», створену школярами з різних регіонів України, майстер-класи з робототехніки та конструювання.

Окрім цього, важливими складовими фестивалю були простори медіа, музики, ігровий простір, простір дозвілля та спорту, де діти мали можливість познайомитися з основами цікавих творчих професій, взяти уроки з вокалу та хореографії, спробувати свої сили в різноманітних іграх та квестах.

Програму для дорослих сформували розмови з українськими освітянами, провідними психологами та арт-терапевтами, спеціалістами з роботи з дітьми та підлітками.

 

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »