Презентація нового унікального проекту – студії «ПАПЕРОВИЙ ТЕАТР»

26.08.2015

28 серпня о 17.00 у межах Інноваційного освітнього проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ відбудеться презентація нового унікального проекту – студії «ПАПЕРОВИЙ ТЕАТР», створеного за ініціативи студії «Imagination Format» за підтримки Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», яка дозволить усім бажаючим побачити «паперові» міні-вистави за участю відомих особистостей, створити свій власний театральний сюжет та взяти безпосередню участь у власній виставі, поспілкуватися з однодумцями та цікавими людьми, перетворити свій внутрішній світ у реальність та позбутися негативних емоцій.

Під час презентації проекту відбудеться показ міні-спектаклів – вистави на вірші Т.Г.Шевченка, режисером якої став відомий кінорежесер та драматург Михайло Іллєнко, вистави на вірші Лесі Українки за участю Ніни Мурашкіної уривку вистави «Аліса в країні чудес», міні-вистави за мотивами пісні групи Бітлз /The Beatles, «Imagine»/ та інших. Також усі бажаючі зможуть долучитися та створити власний варіант розвитку сюжету вистави за мотивами вірша дитячого письменника та поета Генріха Сапгіра.

Проект підтримують та візумуть участь у його відкритті відомі талановиті особистості –  кінорежисер і драматург Михайло Іллєнко, драматурги Лесь Подерев'янський, Олександр Володарський, Тетяна Киценко, Анатолій Василенко, художники Ігор Прокоф'єв, Олександра Жумайлова, Михайло Александров, Микола Сологубов, Лариса Піша, Ніна Мурашкіна та інші.

Подальший розвиток проекту передбачає створення у Києві першого Клубу любителів паперового театру, учасники якого зможуть ставити спектаклі та брати участь у нових виставах, майстер-класах, уроках театральної майстерності.

Паперовий театр є моделлю реального світу, у якому ми самі можемо управляти подіями та володіти ситуацією, що особливо акутально у наш час, коли ми всі відчуваємо себе здатними впливати на навколишній світ. Грати у виставі і приміряти до себе ролі – це унікальна можливість створити нову реальність як відображення  власного внутрішнього світу, відчути свої бажання та позбутися стресу. Паперовий театр сприяє розвитку інтелекту, емоціональності, емпатії, робить світ добрішим.

Підмостки паперового театру можна використовувати у процесі навчання підростаючого покоління, оскільки такий театр має широку розвиваючу функцію. Також паперовий театр допоможе налагодити діалог із дитиною, обговорити проблеми та створити атмосферу, яка дозволить усій родині емоційно залучитися до спільної творчості, висловити свої думки та бачення, здійснити обмін ідеями та інформацією.

Так само метод може зацікавити професійних психологів, застосовуватися у процесах реабілітації, роботі з посттравматізмом, кризовими станами. Подібний метод арт-терапії було використано у 1945 році у Америці, коли країна прийняла десятки тисяч дітей-сиріт з Німеччини. Сьогодні паперовий театр може стати корисним у проблемі адаптації дітей-переселенців, запровадження нових форм навчання дітей у сільських школах.

 

Цікаві факти з історії паперового театру

Паперовий театр (Paper Toy Theatre) починався в середньовічній Європі як дитяча гра, недорога і більш доступна, ніж відомі голландські лялькові будиночки. Така гра давала більше простору для уяви: умовні пласкі картонні фігурки мали певну свободу дій, а, окрім того, вони часто виконувалися за принципом «зроби сам». У той же час масова поліграфія почала випускати сценічні «листи» зі схемами популярних вистав, зображеннями акторів та їх костюмів. У комплект, крім театрального «будівлі», могли входити лібрето, декорації, куліси, меблі і ляльки-актори. Першим таким досвідом стала «Матуся Гуска» Вільяма Веста і Джозефа Грімальді.

З якогось моменту паперовий театр зробився цілком дорослою розвагою – з двухпенсової розмальовки («twopence coloured») він стає витвором мистецтва і предметом колекціонування. У другій половині XIX століття «вертепи» з культовими виставами та моделями великих театрів Парижа і Лондона стали окрасою модних будинків.

Володарями паперових театрів були Ганс Християн Андерсен, сер Уїнстон Черчілль, члени англійської королівської родини. З розповідей, листів і мемуарів ми знаємо, яке місце іграшкові театри і зіграні на їхній сцені вистави займали у житті і творчості Діккенса: «З цієї чарівності виникає іграшковий театр, ... багатий світ фантазії виявився таким захопливим і таким невичерпним, ... я бачу брудні й темні при світлі дня справжні театри, прикрашені цими асоціаціями, як найсвіжішими гірляндами з найрідкісніших квітів, і все ще чарівні для мене…», Льюїса Керролла, який прикрашав іграшками та іграми своє житло. «Кожен аркуш, якого торкалися наші пальці, на мить блискавкою осявав невідому нам чудову історію, немов би занурював у ще не написану книгу», – описує захоплення, з яким в дитинстві вибирав персонажів для свого паперового театру письменник Роберт Льюїс Стівенсон.

У наш час паперові театри отримали нове життя, а фестивалі паперових театрів з великим успіхом проводяться в Європі та Америці. Як приклад, можна назвати фестиваль "Great small works" (США), фестиваль "Papierenteatre festival" – у країнах Європи (Німеччина, Голландія, Великобританія, Польща та ін.)

 

Окрім того, усіх бажаючих, дітей та дорослих, чекатимуть Лабораторії Мистецтва, Науки, Інновацій, Біології, Фінансів та ART&BOOK.

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »