Перший інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі з 27 по 31 травня зібрав близько 20 000 гостей

03.06.2015

Фестиваль об’єднав та представив найбільш ефективні й прогресивні напрацювання в освітній сфері, нові освітні тенденції, проекти та програми, широку палітру інноваційних підходів до позашкільної освіти в Україні. 

Понад 500 заходів підготували учасники фестивалю. На відвідувачів фестивалю чекала весела й пізнавальна атмосфера – творчі уроки з мистецтва, цікаві інтерактиви у просторі музеїв, простір науки та робототехніки, дослідницькі хакатони, кінопрограма та театральні вистави, школи юних журналістів, фотографів, кінодокументалістів, школи вокалу та хореографії, чемпіонат зі складання Кубіка Рубіка, майстер-класи від школи діджеїнгу, вуличний парк археологічних досліджень, спеціальна програма для дітей із особливими потребами, і навіть – дипломатична гра для дітей «Моделювання ООН».

Важливою складовою АРСЕНАЛУ ІДЕЙ було продовження благодійного проекту Мистецького Арсеналу АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ. Цього разу програма фестивалю передбачала унікальні заняття для дітей з особливими потребами, а також безкоштовне відвідування фестивалю для організованих груп дітей, позбавлених батьківської опіки, для дітей переселенців зі Сходу України та дітей з особливими потребами. 

Темою фестивалю стало гасло «ЗМІНИМО СВІТ!»

Організатори проекту:

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

Офіційне відкриття фестивалю відбулося 27 травня о 15:00 за участю першої леді країни  Марини Порошенко, генерального директора НКММК "Мистецький Арсенал" Наталії Заболотної, директора Благодійного фонду "Мистецький Арсенал", керівника проекту Ольги Вієру, президента Малої академії наук України Станіслава Довгого, голови правління Українського центру розвитку музейної справи Владислава Піоро та кураторки Простору музеїв фестивалю,  дослідниці дитячого розвитку Софії Рябчук.

На відкритті прозвучала пісня «Ми змінимо світ!», яку було написано спеціально для фестивалю АРСЕНАЛ ІДЕЙ. Виконав пісню дитячий вокальний колектив зі складу вихованців школи-інтернат №11 для дітей з ослабленим зором, який було створено 2014 року у межах соціального музичного проекту «Cім звуків – сім фарб», ініційованого Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» спільно зі співачкою і педагогом Вікторією Зотовою.

Наталія Заболотна: «Арсенал Ідей є постійною інноваційною платформою для дітей, без якої постійні відвідувачі вже не уявляють Мистецький Арсенал. Сьогодні фестиваль Арсенал Ідей охопив весь простір комплексу, продемонструвавши потенціал платформи і можливості дитячого заходу. Не випадково, що головна тема фестивалю – «ЗМІНИМО СВІТ!». Це дуже символічно, адже якщо людина з малечку дізнається про чудеса та можливості світу, вона знатиме і бажатиме його змінити на краще. Дякую усім, що даруєте дітям радість і, що найважливіше, бачення лінії розвитку, мрію та інструменти для її здійснення!»

Ольга Вієру, кураторка фестивалю: «Працювати для дітей – особливо радісно і приємно, але разом з тим, і відповідально. Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ є не просто величезним інтерактивним майданчиком, спрямованим на широку аудиторію відвідувачів та професійну спільноту. Його основне завдання – об’єднати найкращі ініціативи у сфері освіти та продемонструвати, що цікаві освітні проекти та рішення може запропонувати і бізнес, і громадськість, і приватний сектор. Міждисціплінарність проекту дозволяє представити широкий масив прогресивних ідей та напрацювань. І ми віримо, що щорічне проведення такого заходу вагомо стимулюватиме розвиток позашкільної освіти в Україні».

ПРОСТІР МУЗЕЇВ розвіяв міф про те, що музей є чимось нудним і малозрозумілим.  З Києва та усіх куточків України на фестиваль зібралось 27 музеїв, кожен з яких представив дітям різноманітні майстер-класи, захопливі музейні заняття, ігри, загадки, кросворди і навіть науково-популярні лекції для батьків. Тепер діти знають, що таке історичне «буриме», «дергунчик» чи «бульборити», вміють виготовляти давньоруські сережки із трьох намистин, малювати вуглем, гусячим пером чи паличкою по воску, грати на пляшках, склянках, свистунцях та інших «інструментах», мруарувати по воді чи робити іграшку з нічого.

Величезною популярністю у дітей користувалися музейні маршрути. Музейний маршрут — це буклет із завданнями, які дитина мала виконувати на кожному музейному стенді по порядку, отримувати там печатку і, зібравши всі, повертатися за призом. 

Родзинкою Простору музеїв став загадковий лабіринт, створений українською художницею Іриною Озаринською, у якому треба буде не лише знайти вихід, а й відшукати спеціальне завдання, яке приведе шукача до нового цікавого музею. 

«Роздаючи маршрутні призи, ми зібрали неймовірну кількість захоплених подяк від дітей і батьків та обіцянок регулярно відвідувати музеї, - розповідає Софія Рябчук, кураторка Простору музеїв. - Але найприємніше було те, що коли ми питали дітей, в який музей вони тепер хочуть піти у гості? — більшість відповідала: «В усі!» А ще запали в душу слова активної 9-річної дівчинки, яка сказала, що вважає музейний маршрут — головною подією останнього року».

ПРОСТІР МИСТЕЦТВА представив унікальний спецпроект «Портрет / Автопортрет», створений у співпраці Арт-центру Павла Гудімова Я Галерея і Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», створений проект для дітей, про дітей, їхню самобутню стихійну творчість, що представив серію великоформатних робіт та є унікальним фактом дитячого монументального живопису.

"Я великий шанувальник дитячої творчості  і абсолютно не розумію, коли дорослі намагаються втрутитись у художній процес дитини. Проект «Портрет/Автопортрет» дав можливість юним авторам відчути себе справжніми монументалістами. Працюючи з полотнами великих форматів, діти відійшли від сентиментальних малюнків у своїх альбомах, а усі ми побачили, як великий формат змінив сприйняття самих автопортретів та перетворив їх на музейні твори", - зазначив Павло Гудімов.

Окрім цього у Просторі мистецтва можна було відвідати інтерактивні бесіди «Півгодини про мистецтво», а також побачити проект клубу ілюстраторів Pictoric «Діячі України» - про видатних українців мовою сучасного графічного мистецтва, де художники з усієї України запропонували новий погляд на видатних особистостей у своїх плакатах, які стали альтернативою шаблонним портретам зі шкільних підручників.

Діти залюбки брали участь у проекті "Місто майбутнього", надихалися роботами художника Степана Рябченка та працювали зі скульптурним пластиліном, будуючи відповідно до своєї уяви власне "місто майбутнього", а також будували "Паперове місто" в унікальному просторі для творчості, експерименту, досліджень та проектування від експериментальної майстерні „STUDYROOM“ дизайнера та викладача Тетяни Новикової.

У ПРОСТОРІ МОДЕЛЮВАННЯ ООН відбулася дипломатична-гра конференція «6 Київська міжнародна модель ООН», у роботі якої взяли участь 60 делегатів, що представили 30 країн світу. Гра є важливим уроком відповідальності та комунікації, а завдяки їй школярі та студенти по всьому світу вчаться приймати рішення і починають розуміти, що від вміння домовлятися і спільно вирішувати проблеми залежить життя та процвітання планети. На урочистому відкритті конференції делегатів привітала перша леді Україні Марина Порошенко. За результатами конференції було прийнято Резолюцію, яку планується  надіслати до Представництва ООН в Україні, Головного офісу ООН у Нью-Йорку, а також – опредставникам української влади задля ознайомлення з пропозиціями української  молоді щодо вирішенню наявних проблем сьогодення. Також було визначено кращих делегатів – Лубкіна Даніїла, Руденко Ірину, Слюсар Діану, Тимонникова Михайла, Хижняка Віталія, Янчука Данила, що стало гарним стимулом для подальшого навчання та майбутньої кар’єри молодих дипломатів, яким належить взяти на себе відповідальність за майбутнє світу та України.

ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОСТІР надав можливість ознайомитися зі свіжими українськими новинками у книговиданні для дітей та запропонував широку програму заходів, пов’язаних з літературою та книгою, презентації нових книжок, різноманітні майстер-класи та ігри, читання, цікаві зустрічі з авторами, ілюстраторами, видавцями.

У ПРОСТОРІ НАУКИ, створеному спільно з Малою академією наук України, працювали різноманітні наукові студії – ІнженеріяLab, ЕкоLab, ЕнергіяLab та БіоLab, центр робототехніки "BOTEON", де діти могли побачити справжніх роботів, та було представлено неочікуване поєднання науки і мистецтва – виставку німецького наукового товариства імені Макса Планка «Картини зі світу науки», надану Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні, спеціально для якої вчені із понад 80 інститутів товариства надали фотографії із різних галузей наукових досліджень, а також виставку «Мистецтво науки» від український авкторів та виставку-презентацію дитячих винаходів «Майбутнє України».

Оксен Лісовий, директор Малої академії наук: «АРСЕНАЛ ІДЕЙ, зокрема експозиції присвячені науці, став не лише майданчиком для демонстрації та генерування педагогічних ідей в сфері наукової освіти, а й середовищем, яке сприяє виявленню суспільних тенденцій. Серед негативних тенденцій, які викристалізувались завдяки ініціативі АРСЕНАЛ ІДЕЙ я відзначив би використання інструментальної педагогіки без необхідної систематизації та забезпечення розвитку наукових інтересів в подальшому.  Серед позитивних відзначаємо велику кількість проектів спрямованих на посилення у дітей інтересу до природничих і точних наук, розвиток творчих, інтелектуальних здібностей. Чудово, що біля цих експозицій усі 5 днів не зменшувалась кількість зацікавлених дітей».

Особливо успішним проектом у рамках фестивалю став Recycle Hackathon - відкритий простір, де молоді науковці на території наукового хакатону створювали винаходи із сміття ініціативами У змаганні взяло участь 6 команд: пять - із Києва та одна із Вінниці. У результаті марафону команди презентували свої надцікаві проекти винаходів, які були б корисні для малого та середнього бізнесу. Три команди запропонували IT-продукти, ще три - інженерні винаходи. Компетентним журі було обрано команди-переможниці. Перше місце посіла команда Idea Product, запропонувавши дитячий конструктор із використаних паличок морозива, що виправдовував сподівання дати друге життя речам.  Не менш цікавим став проект вінницької команди "Ключ на 32", що презентувала автомат прийому використаних батарейок за принципом "вкладай батарейку - отримуй печиво". Третім  призером стала команда Warlocks, яка запропонували платформу сайту, де пункти прийому сміття мають можливість пройти реєстрацію та стати у єдиний реєстр. Цікаво, що винахідники планують запустити у тестовому режимі свій винахід вже за два тижні.

Також у рамках фестивалю відбувся офіційний Всеукраїнський відкритий чемпіонат зі складання кубика Рубіка на швидкість під егідою міжнародної організації WCA (міжнародна асоціація кубінга), взяти участь я уокму мав можливість кожен бажаючий, в незалежності від віку або швидкості збірки.

На чемпіонаті виступили близько 150 учасників, спідкубери з різних міст України, а також гості з США, Вірменії, Білорусії та Угорщини. Переможцем дисципліни збірка Кубика Рубіка 3х3х3 став Валерій Почтар, середній час його складання - 9:78 сек.

Щодня протягом фестивалю відвідувачам пропонувалася захоплива програма зі створення картин з Кубиків Рубіка та складання головоломок з заплющеними очима, тренінги та майстер-класи.

ТЕАТРАЛЬНА СЦЕНА запропонувала цікаві вистави, серед яких варто відзначити виставу «По інший бік сонця» для дітей у межах проекту «Включення» від Центру захисту дітей «Наші Діти», структурного осередку Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні, яка мала на меті допомогти дітям, що перебувають у складних життєвих обставинах, краще пізнати себе, навчитися взаємодіяти з людьми різних професій і віку та розвинути свої художні таланти.

Соціальний-форум театр від Благодійної фундації «Відкриті серця України» провів тренінги, які є інтерактивним способом не лише розвинути акторські та комунікативні вміння дитини, а і можливістю долучитись до розв’язання важливих суспільних проблем, а творчі Майстерні Арт Сад та Tabor Production допомогли зануритися у казковий світ образів та створити театр тіней власноруч.

ПРОСТІР ОСВІТИ відкрив відвідувачам простір можливостей для навчання в Україні та за кордоном від компанія DecGroup, Академія сучасної освіти А+ запропонувала цікаві та пізнавальні майстер-класи з розвивальних ігор, логіки, шахів, бізнесу, хімії та фізики.

Кулінарна школа Kartata Potata продемонструвала міні-музей кулінарії. Кожен охочий мав можливість відчути смак свіжого горошку, порівняти курячі, перепелині і страусині яйця, побачити еволюцію тіста, спробувати впізнати різноманітні види круп та спецій з різних куточків світу. А також дізнатися більше про літню школу кулінарії. Технічна студія «Винахідник» представила виставку робіт LEGO на тему «Моє місто», створену школярами з різних регіонів України, майстер-класи з робототехніки та конструювання.

Окрім цього, важливими складовими фестивалю були простори медіа, музики, ігровий простір, простір дозвілля та спорту, де діти мали можливість познайомитися з основами цікавих творчих професій, взяти уроки з вокалу та хореографії, спробувати свої сили в різноманітних іграх та квестах.

Програму для дорослих сформували розмови з українськими освітянами, провідними психологами та арт-терапевтами, спеціалістами з роботи з дітьми та підлітками.

 

Довідкова інформація:

Перший інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Дати проведення: 27 – 31 травня 2015 

Місце проведення: НКММК «Мистецький Арсенал»

 

Організатори:

НКММК «Мистецький Арсенал»

БФ «Мистецький Арсенал» 

 

Стратегічні партнери:

Український центр розвитку музейної справи

Мала академія наук України

  

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ

вул. Лаврська 12

Тел./факс: +380 44 288 52 25

artarsenal.in.ua

facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

www.arsenal-idei.artarsenal.gov.ua

 

ПРЕС-ЦЕНТР МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:

pressa@artarsenal.in.ua (для акредитації)

Тел.: +380 44 288 52 26

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »