Інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ

27.05.2015

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

презентують

Перший інтерактивний освітній фестиваль

АРСЕНАЛ ІДЕЙ

з 27 по 31 травня 2015

 

Організатори:

НКММК «Мистецький Арсенал»

БФ «Мистецький Арсенал»

 

Місце: Мистецький Арсенал

Дати: 27 по 31 травня

 

Офіційне відкриття: 27 травня о 15:00

Прес-тур: 27 травня о 15:30

 

27 травня стартує унікальний фестиваль для дітей та юнацтва АРСЕНАЛ ІДЕЙ. Це міждисціплінарний освітній проект для дітей та підлітків, інтерактивна виставка-презентація нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

На відвідувачів чекає весела й пізнавальна атмосфера – творчі уроки з мистецтва, цікаві інтерактиви у просторі музеїв, простір науки та робототехніки, дослідницькі хакатони, кінопрограма та театральні вистави, школи юних журналістів, фотографів, кінодокументалістів, школи вокалу та хореографії, чемпіонат зі складання Кубіка Рубіка, майстер-класи від школи діджеїнгу, вуличний парк археологічних досліджень, спеціальна програма для дітей із особливими потребами, і навіть – дипломатична гра для дітей «Моделювання ООН»!

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ об’єднає та продемонструє найбільш ефективні й прогресивні напрацювання в освітній сфері, ефективність використання нових форм навчання та широку палітру інноваційних підходів до позашкільної освіти в Україні. Зосереджуючи на одній території велику кількість цікавих, різноманітних за формою і змістом заходів, програма фестивалю спрямована як на широку аудиторію відвідувачів, так і на професійну спільноту – фахівців сучасних освітніх центрів, музеїв, інституцій, громадських ініціатив, що спрямовують свою діяльність на розвиток освіти в Україні.

Тема фестивалю – «ЗМІНИМО СВІТ!»

На відкритті прозвучить пісня «Ми змінимо світ!», яку написали спеціально для фестивалю АРСЕНАЛ ІДЕЙ. Виконає пісню дитячий вокальний колектив зі складу вихованців школи-інтернат №11 для дітей з ослабленим зором, який було створено 2014 року у межах соціального музичного проекту «Cім звуків – сім фарб», ініційованого Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» спільно зі співачкою і педагогом Вікторією Зотовою. 

У програмі фестивалю:

Простір музеїв

Спеціальний міжмузейний проект, створений спільно з Українським центром розвитку музейної справи, вперше в Україні в єдиному просторі представляє дитячі освітні програми від 27 українських музеїв. Музеї-учасники Фестивалю готують для дітей цікаві та пізнавальні майстер-класи, інтерактивні заняття, загадки і вікторини, театралізовані екскурсії, презентації музейних дитячих програм і навіть популярні лекції для батьків та всіх зацікавлених.

Дітлахи зможуть пограти у велику кількість спеціальних музейних ігор, побігати у пошуках відповідей на музейні загадки, дізнатися, що трапляється зі сміттям у космосі, приміряти старовинний одяг, пограти на давніх інструментах, розкопати археологічні знахідки, створити власну захалявну книжечку чи справжній артбук, познайомитися з різними видами ляльок — від найдавніших до сучасних, від авторських — до промислових, які представить Державний музей іграшки, і навіть побачити справжнього музейного фокусника-француза, а також – отримати безліч корисної інформації, про яку не розповідають у школі – легко, у форми веселої гри.

Спеціальна пропозиція чекає на любителів загадок і пошуків: при вході на Фестиваль можна буде взяти «Музейний маршрут» для різного віку, виконати всі зазначені у ньому завдання та отримати приз. Розроблено три маршрути для трьох вікових категорій— діти 5-7 років познайомляться із 16 різними музеями і дізнаються, що таке портрет. Діти віком 8-10 років з'ясують у музейних працівників, які бувають види зв'язку. А підлітки 11-13 років попрацюють з поняттям «Слава» — дізнаються, якими знаменитості були в дитинстві і як вони досягли своїх вершин.     

Родзинкою Простору музеїв є загадковий лабіринт, створений українською художницею Іриною Озаринською. У лабіринті треба буде не лише знайти вихід, а й відшукати спеціальне завдання, яке приведе шукача до нового цікавого музею.  

Передбачена також окрема ранкова програма для колег-музейників — щодня о 10 ранку можна поспілкуватись із колегами з різних музеїв, які працюють з дітьми, а також зі спеціалістами з інших сфер (психологом, технологом) на актуальні «музейно-дитячі» теми.

Простір музеїв, покликаний руйнувати стереотипи і допомогти відчути, що музей є саме тим місцем, де діти дізнаються багато нового в ігровій захопливій формі, зможуть яскраво провести час, проявити себе і знайти друзів-однодумців.

Мистецький простір

 • Спецпроект «Портрет / Автопортрет», створений у співпраці арт-центру Гудімова Я Галерея  і Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» для дітей, про дітей та їх самобутню стихійну творчість. Проект представляє серію великоформатних робіт та є унікальним фактом дитячого монументального живопису, де головними героями є ДІТИ-ВЕЛЕТНІ.
 • «Діячі України» – проект клубу ілюстраторів «Pictoric» про видатних українців мовою сучасного графічного мистецтва. Художники з усієї України запропонували новий погляд на видатних особистостей та відтворили його у своїх плакатах, які стали альтернативою шаблонним портретам зі шкільних підручників.
 • «Півгодини про мистецтво» з Катериною Носко від Я Галереї – це формат інтерактивної бесіди з дітьми про мистецтво, під час якої учасники ознайомляться з історіями створення різних мистецьких творів, довідаються, чому у ж портретах Пікассо люди мають кілька носів, а роботи Сера "усі в крапочку". Крім цього, розмови про візуальне мистецтво поєднаються з прослуховуванням музичних та літературних творів, викликаючи в уяві дитини неймовірні паралелі різних видів мистецтва.
 • Спецпроект "Місто майбутнього" спільно з художником Степаном Рябченком представить серію фотоколажних робіт художника, а також інтерактивну інсталяцію - різнорівневий стелаж зі скульптурним пластиліном, де діти відповідно до своєї вікової категорії матимуть можливість збудувати власне "місто майбутнього".
 • Інтерактивний проект "Паперове місто" від експериментальної майстерні „STUDYROOM“ дизайнера та викладача Тетяни Новикової. Майстерня є унікальним простором для творчості, експерименту, досліджень та проектування, де діти стають дорослими та заглиблюються у процеси дизайну. У майстерні діти працюватимуть з різноманітним папером, поролоном, та тими матеріалами, що визначені як "не потрібні" на виробництві. Концепція проекту "Паперове місто"– Upcycle, друге життя речей.
 • Проект Поліни Веллер «Вільні, як птахи» представить колекцію пластикового одягу. Роботи розкривають формат Upcycle. На воркшопах для дітей дизайнер авторського одягу розкаже про те, як створювати костюм своїми руками, весело змайструвати собі вбрання та по-новому поглянути на свій одяг.
 • Студія пісочної анімації «Гра світла», створена Іваном і Тетяною Білостоцькими, запропонує дітям і дорослим поринути в чудовий світ фантазії та мистецтва, надасть можливість розкрити свої здібності через творче мислення та сприйняття. Також гостями простору пісочної анімації стануть –  Вікторія Рагозіна, Іван Гусаков, Наталія Дмитришина, Світлана Гончаренко, Катерина Разборщук.

 Літературний простір

Простір представить книжковий ярмарок від дитячих видавництв, де усі охочі зможуть познайомитись зі свіжими українськими новинками у книговиданні для дітей, та широку програму заходів, пов’язаних з літературою та книгою, презентації нових книжок, різноманітні майстер-класи та ігри, читання, цікаві зустрічі з авторами, ілюстраторами, видавцями. Дітей чекатиме зустріч з директором видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іваном Малковичем і головним художником видавництва Костею Лавром.

Майстер-клас від видавництва Старого Лева за мотивами книг «Чарівний сад» та «Зачарований ліс» розкриє техніку детального розмальовування, серед завдань якого не лише малювання, а й домальовування, коли самому потрібно продовжити орнамент. Окрім цього, у книзі заховано безліч чарівних предметів, що загубилися серед чорно-білого рослинного світу.

Простір української дитячої книги БараБука спільно з Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва проведе круглий стіл-презентацію проекту «Вся Україна читає дітям», де буде можливість подискутувати про перспективи міжнародної культурної взаємодії в такій «непопулярній» темі як дитяча книжка.

Спеціальна програма від улюблениці дітлахів – Хухи Моховинки (за мотивами однойменної казки українського письменника Василя Королів-Старого з ілюстраціями Андрія Щербака). Це історія маленької і надзвичайно милої казкової істоти, яка втратила свій дім, однак стійко долає довгий, сповнений труднощів та пригод шлях у пошуках нового життя, вчиться вибачати і довіряти іншим. «Цікавинки від Хухи Моховинки» - це дитячі читання та низка майстер-класів, протягом яких можна буде змайструвати прикраси з фетру і маски Хухи, намалювати мистецькі листівки разом з ілюстратором книжки Андрієм Щербаком, а також збудувати хатинку для Хухи.

На тренінгах літературної програми Леся Япринцева, керівник центр інтелектуального розвитку «УРА», навчить навичкам швидкого читання як дітей, так і батьків.

Театральна сцена

 • Вистава «По інший бік сонця» для дітей у межах проекту «Включення» від Центру захисту дітей «Наші Діти», структурного осередку Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні, має на меті допомогти дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, краще пізнати себе, навчитися взаємодіяти з людьми різних професій і віку та розвинути свої художні таланти. Виступ на сцені перед глядачами дає змогу дітям перебороти страх перед аудиторією, замкнутість та сором'язливість, побувати в ролі акторів, танцівників та співаків та отримати унікальний досвід, який залишиться з ними на все життя. Режисер – Олена Леоненко, польська актриса, співачка, композитор.
 • Благодійна фундація «Відкриті серця України» запропонує долучитися до тренінгів Соціального-форум театру, який є  інтерактивним способом не лише розвинути акторські та комунікативні вміння дитини, а і можливістю долучитись до розв’язання важливих суспільних проблем. У театрі немає режисерів, акторів та глядачів, всі є рівноправними учасниками перформансу. Протягом години діти зможуть долучитися містерії театру та разом з іншими учасниками створять міні-виставу, присвячену тій суспільній проблемі, яку вважає за важливу та спробує знайти шляхи її вирішення.
 • Творчі Майстерні Арт Сад та Tabor Production запрошують дітей та батьків зануритися у казковий світ образів та створити театр тіней власноруч. Діти самі вигадуватимуть і малюватимуть персонажів, працюватимуть над силуетом і композицією та створять власну міні-виставу.

 

Театральні заходи від Дому освіти та культури «Майстер клас»: 

 • Театр-цирк «Дзеркало в Дзеркалі» запросить усіх поціновувачів яскравої дитячої безпосередньої фантазії, видовищ і тонкого гумору на театрально-циркову виставу. Дикі дресировані тварини, чарівливі та вимогливі приборкувачі, жонглери, таємничі ілюзіоністи, силачі-каратисти і море позитивних емоцій.
 • Естрадна вистава SoloWay "Сон", яку присвячено темі особистого вибору. Шоу-програма відбудеться за участю дітей та підлітків, у виконанні яких прозвучить звернення від імені  дітей, що не по-дитячому замислюються над виром життєвих подій. Оригінальний сюжет вистави змусить поглянути на деякі речі під іншим кутом і зануритись у глибину роздумів, де кожен знайде своє відображення.

Простір постійних тематичних лабораторій АРСЕНАЛУ ІДЕЙ – Лабораторії Мистецтва, Науки, Інновацій, Біології, Фінансів та АртБук представляють на фестивалі оновлені проекти. АТ Ощадбанк запросить гостей фестивалю позначити на карті України місце свого народження та разом створити інтерактивну інсталяцію «Моя країна». Компанія Сингента братиме участь у створенні «Городу на асфальті» та «Квіткових бомб». А компанія Кока-Кола запросить усіх охочих скласти розповідь та долучитися до створення «Книги мандрів». Компанія  Майкрософт створить особливий інноваційний простір для дітей та підлітків, а IT-компанія GlobalLogic - захопливу інноваційну освітню програму, де за допомогою новітньої техніки кожен зможе ознайомитися з найновішими унікальними технологіями та програмною інженерією.

Дім культури і мистецтв Майстер Клас представить Лабораторію англійської «Оксфорд Клас» в межах лабораторії Art&Book, де діти зможуть зануритися у британську культуру через спілкування з носіями мови, через музику, фільми та подорожі.

Дипломатична гра «Моделювання ООН»

Моделювання ООН – це дипломатична рольова гра за участю Української Асамблеї Молоді та Київської міжнародної моделі ООН в Україні, яка імітує роботу Організації Об’єднаних Націй з використанням чинних правил і процедур організації, надає можливість школярам та студентам відчути себе фаховими дипломатами, обговорювати нагальні міжнародні питання та способи їх вирішення, докладно ознайомитися з діяльністю ООН. Модель Організації Об'єднаних Націй є автентичною імітацією конкретних органів ООН. У результаті роботи конференції її учасниками буде розроблено проект резолюції з актуальних питань. Прийняту у результаті голосування Генеральної Асамблеї Резолюцію надіслано до Представництва ООН в Україні, до Головного офісу ООН у Нью-Йорку, а також спрямовано представникам української влади задля ознайомлення з пропозиціями української  молоді щодо вирішенню наявних проблем сьогодення. Спеціальними гостями заходу стануть Голова Представництва ООН в Україні, посли іноземних держав в Україні, представники дипломатичного корпусу. 

Простір науки

Науковий простір, створений спільно з Малою академією наук України, міститиме:

 • Неочікуване поєднання науки і мистецтва – виставку німецького наукового товариства імені Макса Планка «Картини зі світу науки», надану Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні, спеціально для якої вчені із понад 80 інститутів товариства надали фотографії із різних галузей наукових досліджень. Окрім цього, відвідувачі матимуть змогу побачити виставку «Мистецтво науки» та виставку-презентацію дитячих винаходів «Майбутнє України».
 • Зустрічі з юними винахідниками та презентацію про їхні перші здобуття у світі науки.
 • Дослідження та участь в наукових експериментах у різноманітних наукових студіях – ІнженеріяLab, ЕкоLab, ЕнергіяLab та БіоLab від МАН України, участь у захопливому ГЕО-квесті;
 • Відкритий простір, де молоді науковці на території наукового хакатону створюють винаходи і мистецькі твори зі сміття;
 • Пізнавальні лекції про космічне сміття та безліч цікавих фактів про те, які загрози несе в собі байдуже ставлення до природи і що кожен з нас може зробити внесок задля збереження Землі.
 • Компанія Intel представить унікальну лабораторію, де кожен охочий зможе отримати перші навички з програмування та послухати цікаві лекції від провідних спеціалістів в IT галузі.
 • Соціально відповідальні компанії Кока-Кола Беверіджиз Україна і Тетра Пак Україна, які приділяють значну увагу розвитку молоді та формуванню відповідального ставлення до довкілля, організують низку майстер-класів для всієї родини – «Упаковко, здавайся!». Під час майстер-класів учасники навчаться виготовляти аркуш паперу із використаної упаковки компанії Тетра Пак з-під соку Rich Kids, а ще дітям у розважальній формі розкажуть про склад упаковки та її захисні властивості.
 • Науково-пізнавальний клуб ДумайРум запросить до творчого простору, де дітям допоможуть здобувати найцінніше – досвід, поділяться цікавою інформацією, яка відома тільки тим, хто захоплюється та любить науку; запропонують неймовірні заходи та дослідження, пов’язані не з віртуальним світом, відірваним від реальності, а зі справжнім – тим, де ми живемо. Усі здобуті знання можливо буде одразу перевірити на практиці.
 • Під час майстер-класу з центром робототехніки "BOTEON" діти побачать справжніх роботів, познайомляться з графічним мовою програмування S4A, навчаться попрацювати з Arduino- сучасної платформою для розробки роботизованих пристроїв та з індикаторними пристроями і керувати ними. Створять свою власну магічну нічну лампу та отримають перші знання та навички в, можливо, їхній майбутньої професії.

Медіа простір

Цей простір творчих професій запросить усіх охочих познайомитися з основами цікавих професій і спробувати себе в ролі режисера, журналіста, репортера, фотографа, аніматора. Діти навчатимуться знімати кіно, створювати  мультфільми власноруч та перетворювати пластилінових героїв в улюблених персонажів, а у спеціально обладнаному кінозалі діти зможуть відпочити і подивитися цікавий фільм.

 • Літня школа журналістики від газети «День», що є  шансом  для молоді замість пасивних канікул зануритися в атмосферу інтелектуального розвитку, поділиться своїм стилем та стандартом роботи та запропонує взяти участь у серії майстер-класів від редакторів, журналістів та випускників школи.
 • Телеканал ПЛЮСПЛЮС запросить усіх охочих на читання з зірковим батьком - Анатолієм Анатолічем, який прочитає кілька казок із серії мультфільмів «Казка з татом про пригоди у світі ПЛЮСПЛЮС», на майданчику ПЛЮСПЛЮС буде облаштовано особливий кінозал, який запропонує переглянути цікаві та захопливі мультфільми власного виробництва каналу та зробити селфі з Міккі Маус і Міні Маус; арт-директор каналу, відомий художник Едуард Катихін проведе майстер-клас: «Як намалювати казкового героя»; познайомить дітей з одним із героїв світу ПЛЮСПЛЮС. Також на стенді каналу можна буде придбати унікальну 3-D книжку «Моя перша книжка про Україну» за акційною ціною.
 • Центр науки та мистецтва DIYA  проведе освітні та розвивальні заходи, лекції та воркшопи, презентує Школу фотографії та документалістики, залучить усіх охочих до участі у театральних майстер-класах.
 • Освітній проект Cinema Kids проведе відкритий майстер-клас «Я - Vlogger», побудований в інтерактивному форматі та проілюстрований яскравими прикладами. Відвідувачі зможуть взяти участь в обговоренні потенційних тематик блогу, почути нові ідеї та поглянути на свої інтереси під іншим кутом, а також знайти натхнення для втілення своїх ідей та отримати практичні поради.
 • Дитяча телешкола «АБО» допоможе спробувати себе у якості телеведучого або журналіста, надасть спеціальну підготовку-консультацію та можливість взяти участь у майстер-класі з техніки мовлення та майстерності телеведучого. Діти зможуть підготувати цікаву авторську програму, або зробити репортаж з місця події , а подій у Мистецькому Арсеналі буде надзвичайно багато, спробують професійно взяти інтерв’ю та донести свою думку до глядача.
 • Творча група «Червоний собака» представить мистецький проект «Анімація: ілюзія життя. Дванадцять правил Діснея». Діти зануряться у фактурну пластичність знайомого матеріалу пластиліну та побачать, як створюється дивовижне оживлення. Підлітки познайомляться з кропіткою роботою мальованої анімації та сучасною цифровою анімацією, її втілення в інтерактивних іграх.
 • Студія «Укранімафільм» запропонує переглянути найкращі мультфільми власного виробництва, адже історія анімаційної студії почалася з моменту створення першого мальованого мультфільму «Мурзилка в Африці» в 1934 році; більше 300 фільмів «Укранімафільму» відзначено призами та дипломами на державних та міжнародних кінофестивалях.

Міжнародний відкритий чемпіонат зі швидкісного складання Кубика Рубіка «Ukrainian Open 2015» 

У надзвичайному змаганні,  спрямованому на підтримку та стимулювання інтелектуальної творчості дітей та молоді, візьмуть участь юні рекордсмени з України. Щодня протягом фестивалю відвідувачів чекає неймовірно захоплива шоу-програма зі створення картин з Кубиків Рубіка та складання головоломок з заплющеними очима, тренінги та майстер-класи.

Простір освіти та освітнього туризму

 • Компанія DecGroup відкриє відвідувачам простір можливостей для навчання в Україні та за кордоном, де на школярів різного віку чекає насичена програма творчих майстер-класів, заходів, розвивальних командних ігор від Британського освітнього табору DEC camp, інтерактивні заняття з англійської мови від Британської мовної школи DEC school, консультаційний центр для батьків і дітей, де можливо буде отримати вичерпну інформацію від експертів щодо переваг тих або інших форм освіти, як обрати мовні курси, школу або університет, дізнатися, як замовити путівку у денний мовний табір DEC school або освітній Британський табір DEC camp на літні канікули.
 • Академія сучасної освіти А+ запропонує цікаві та пізнавальні майстер-класи з розвивальних ігор, логіки, шахів, бізнесу, хімії та фізики.
 • Технічна студія «Винахідник», що навчає дітей 3-16 років за допомогою навчальних конструкторів LEGO Education та основним принципом якої є принцип «Навчання через дію». представить виставку робіт LEGO на тему «Моє місто», створену школярами з різних регіонів України, майстер-класи з робототехніки та конструювання.
 • Усі охочі зможуть долучитися до тестування рівня володіння англійською мовою у двохповерховому автобусі «РозумBus» від ОКСФОРД КЛАС.

Простір музики

У музичній залі відвідувачам фестивалю буде запропоновано можливість:

 • відвідати школи вокалу та хореографії та підготувати спільний виступ разом з іншими дітьми;
 • побачити виставку музичних інструментів, дивовижні експонати техніки різних часових періодів та різних країн світу у межах музично-мистецького проекту «Еволюція діджеїнгу» від компанії Delux Sound;
 • спробувати себе у роботі з професійним сценічним світлом з компанією Zinteco;
 • дізнатися про цікаві факти, пов’язані з історією музики;
 • а для тих, хто любить електронну музику та хоче стати ді-джеєм – відвідати пізнавальні лекції та  тренінги «Як стати ді-джеєм», інтерактивні майстер-класи з сучасного ді-джеїнгу та створення саунд-треків від школи PRODJ.

А ще гостей фестивалю чекатиме щоденна дискотека для дітей та підлітків з 19:00 до 20:00.

Ігровий простір

 • З нагоди 80-річчя всесвітньовідомої гри «Монополія» мережа магазинів «Антошка» представить  інтелектуальні, економічні та творчі ігри як одночасно соціальний та освітній інструмент у процесі розвитку та навчання дитини. Діти молодшого шкільного віку зможуть грати в «Кінетичний пісок», настільні ігри на розвиток пам’яті, словникового запасу та уваги, розвинути свою уяву з масою для ліплення «Doh Vinci». Для дітей середнього шкільного віку підготовлено серію ігор «Монополія» Junior – дитячий варіант найпопулярнішої у світі економічної гри.
 • Майстер-класи з гри у шахи, інтелектуальні змагання з розвитку розумових здібностей дитини, абстрактно-логічного мислення, уваги та пам’яті.  Також усіх зацікавлених чекатиме низка ігор та змагань з гри «Монополія» з нагоди святкування 80-річчя гри. Спеціально для фестивалю розроблено захопливий квест для дітей та підготовлено спеціальну квест-кімнату від компанії «Квестія». Ярмарок ігрового простору запропонує широкий спектр розвивальних ігор, іграшок, цікавих речей, наборів для творчості.
 • "КвестіЯ» - світ незвичайних квест кімнат в Києві запросить у командній грі  виконати секретну місію за 60 хвилин і самостійно знайти вихід з квест кімнати.

Програма для батьків 

У програмі для дорослих від українських освітян, провідних психологів, арт-терапевтів та спеціалістів з роботи з дітьми та підлітками відбудуться обговорення багатьох практичних питань – як захистити дітей від стресу, як зрозуміти потреби та бажання дитини, як виховати дитину щирою, як спілкуватися з підлітками, та, звичайно ж, яку освіту вибрати для своєї дитини. Також усім охочим буде запропоновано заняття з арт-терапії для дітей та батьків від Інституту Глибинної психології.

Благодійний фонд «Відкриті серця» представить низку психологічних майстер-класів, які дозволять дізнатися як допомогти дитині долати стреси, краще навчатися та вільніше спілкуватись з однолітками, отримаєте практичні навички, котрі дозволять впливати на психоемоційний стан дитини.

Простір дозвілля та спорту

 • Створення авторського стріт-арту на асфальті крейдою разом з дорослими та дітьми від Дому освіти та культури «Майстер Клас»,
 • Urban garden – город на асфальті від компанії Сингента, який є сучасною та поширеною у світі формою привертання уваги до питань збереження довкілля.
 •  Разом з ініціативою «Дитячі Географії» діти досліджуватимуть місто, в якому ми живемо, визначатимуть, без чого місто не може існувати, що формує його комфортність та інтерес для маленьких жителів, роздивлятимуться неповторні споруди, що стали візитівками міста, та зроблять архітектурні листівки для своїх друзів.
 • Цікаві та пізнавальні майстер-класи з географії, екології та геології!
 • Мотузковий парк – комплекс перешкод різної складності, розташованих на висоті 1 м над землею, де діти зможуть випробувати свої сили, уявити себе альпіністом чи першопрохідцем у джунглях, розвинути координацію, вестибулярний апарат та цілеспрямованість.,
 • Спортивні розваги, батути,  роллердром, прокат велосипедів, сігвеїв та джемперів від студії Jumping Hall

На сцені у Мушлі на відвідувачів фестивалю чекає концерт хореографічної майстерні «Релеве», де беруть участь діти віком від 4 до 15 років.

Благодійна програма

Благодійна програма фестивалю передбачає спеціальні заняття для дітей з особливими потребами (особливостями слуху, зору, інтелектуального розвитку), а також безкоштовне відвідування фестивалю для організованих груп дітей, позбавлених батьківського піклування, для дітей переселенців зі Сходу України та дітей з особливими потребами. Також відбудеться збір коштів та корисних речей для дітей переселенців зі Сходу України.

Фонд «Із країни в Україну» презентує програму «Відкриваємо Україну», участь в якій візьмуть команди зі шкіл 11 міст Донецької та Луганської областей (Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Сєверодонецьк, Рубіжне, Лисичанськ, Красноармійськ, Костянтинівка, Артемівськ, Волноваха, Миколаївка), які вперше презентуватимуть свої проекти з музики, літератури, танців та моди на фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі.

 

Довідкова інформація:

Дати проведення: 27 – 31 травня 2015 

Місце проведення: НКММК «Мистецький Арсенал»

 

Організатори:

НКММК «Мистецький Арсенал»

БФ «Мистецький Арсенал» 

 

Стратегічні партнери:

Український центр розвитку музейної справи

Мала академія наук України

 

Офіційне відкриття відбудеться 27 травня о 15:00 за участю:

 

Наталі Заболотної, генеральний директор НКММК "Мистецький Арсенал"

Ольги Вієру, директор Благодійного фонду "Мистецький Арсенал" 

Владислава Піоро, голова правління Українського центру розвитку музейної справи

Софії Рябчук,  куратор Простору музеїв Фестивалю, дослідник дитячого розвитку

Станіслава Довгого,  президент Малої академії наук України
Оксена Лісового, директор Національного центру Малої академії наук України

Юни Шейхалієвої, Голова Всеукраїнської Асамблеї Молоді, організатор Київської міжнародної моделі ООН

 

Прес-тур: 27 травня о 15:30

Спеціально для журналістів у межах прес-туру учасники фестивалю Арсенал Ідей підготували міні-презентації своїх проектів.

 

ГОДИНИ РОБОТИ:

27.05:  15:00 – 21:00  

28.05 – 31.05: 10:00 – 20:00

 

Загальна вартість вхідного квитка – 30 грн. Абонемент на 5 днів фестивалю – 80 грн.

 

Безкоштовний вхід для дітей вимушених переселенців зі Сходу та Криму, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими потребами, а також дітей малозахищених верств населення за умови акредитації організованих груп за адресою:  kruzilina@gmail.com

 

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ

вул. Лаврська 12

Тел./факс: +380 44 288 52 25

artarsenal.in.ua

facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

www.arsenal-idei.artarsenal.gov.ua

 

ПРЕС-ЦЕНТР МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:

pressa@artarsenal.in.ua (для акредитації)

Тел.: +380 44 288 52 26

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »