Запрошуємо на фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ!

18.05.2015

 

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

презентують

Перший інтерактивний освітній фестиваль
АРСЕНАЛ ІДЕЙ

з 27 по 31 травня 2015

Організатори:
НКММК «Мистецький Арсенал»
БФ «Мистецький Арсенал»

Місце: Мистецький Арсенал
Дати: 27 по 31 травня

Відкриття: 27 травня о 15:00
Прес-конференція: 27 травня о 15:00

27 травня у  Мистецькому Арсеналі стартує фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ – міждисціплінарний освітній проект для дітей та підлітків, інтерактивна виставка-презентація нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ об’єднає та продемонструє найбільш ефективні й прогресивні напрацювання в освітній сфері, ефективність використання нових форм навчання та широку палітру інноваційних підходів до позашкільної освіти в Україні. Зосереджуючи на одній території велику кількість цікавих, різноманітних за формою і змістом активностей, програма фестивалю спрямована як на широку аудиторію відвідувачів, так і на професійну спільноту – фахівців сучасних освітніх центрів, музеїв, інституцій, громадських ініціатив, діяльність яких зосереджена на розвитку освіти в Україні.

На відвідувачів чекає весела й пізнавальна атмосфера: захопливі уроки з мистецтва; цікаві інтерактиви у просторі музеїв, науки та робототехніки; дослідницькі хакатони; кінопрограма та театральні вистави; школи юного журналіста, фотографа, кінодокументаліста, школи вокалу та хореографії; чемпіонат зі складання Кубіка Рубіка; майстер-класи від школи діджеїнгу; вуличний парк археологічних досліджень; спеціальна програма для дітей із особливими потребами, а також дипломатична гра для дітей «Моделювання ООН».

Тема фестивалю – «ЗМІНИМО СВІТ!»

На відкритті фестивалю, яке відбудеться 27 травня о 15.00, прозвучить пісня «Ми змінимо світ!», написана спеціально для фестивалю АРСЕНАЛ ІДЕЙ. Виконає пісню дитячий вокальний колектив зі складу вихованців школи-інтернат №11 для дітей з ослабленим зором, який було створено 2014 року у межах соціального музичного проекту «Cім звуків – сім фарб», ініційованого Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» спільно зі співачкою і педагогом Вікторією Зотовою.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ:

•    Мистецький простір
Величезна творча студія, наповнена інсталяціями та унікальними великоформатними дитячими творами, створеними у межах спецпроекту «Портрет/Автопортрет» спільно з арт-центром Я Галерея, широка програма з мистецтва – майстер-класи, воркшопи, мистецькі акції від українських митців, галерей, освітніх центрів. Тут можна буде поблукати лабіринтом із загадками, створити місто своєї мрії із різних матеріалів та переконатися, що мода також може боротися за екологію та чистоту нашої планети. У дитячому театрі можливо не лише побачити вистави, що будуть цікавими для дітей і дорослих, а й стати учасниками деяких із них, отримати уроки акторського мистецтва, риторики, сценографії від театральних студій. Студія пісочної анімації «Гра світла» пропонує дітям і дорослим поринути в чудовий світ фантазії та мистецтва. А технічна студія «Винахідник» представить виставку робіт з лего, створену школярами з різних регіонів України на тему «Моє місто».

•    Простір музеїв
Спеціальний міжмузейний проект, створений спільно з Українським центром розвитку музейної справи, який представить дитячі освітні програми від 27 українських музеїв. Це нагода пройти захопливі квести для дітей трьох вікових категорій. Дітлахи зможуть пограти у велику кількість логічних ігор, побігати у пошуках відповідей на музейні загадки, розфарбувати музейні розмальовки, скласти конструктори, поліпити з глини, взяти участь у спортивних та літературних змаганнях, познайомитися з іграшками своїх бабусь, а також зробити власноруч дуже багато цікавинок, і головне – дізнатися безліч корисної інформації, про яку не розповідають у школі – легко, у форми веселої гри.

•    Літературний простір
Програма активностей, майстер-класи та ігри, пов’язані з літературою та книгою, цікаві зустрічі, читання та презентації нових книжок, книжковий ярмарок від дитячих видавництв, а також спеціальна програма від улюблениці дітлахів – Хухи Моховинки.

•    Простір постійних тематичних лабораторій АРСЕНАЛУ ІДЕЙ  
Лабораторії Мистецтва, Науки, Інновацій, Біології, Фінансів та АртБук

•     Дипломатична гра «Моделювання ООН»
Моделювання ООН – це дипломатична рольова гра за участю Української Асамблеї Молоді та Київської міжнародної моделі ООН в Україні, яка імітує роботу ООН з використанням чинних правил і процедур організації. Гра надає можливість школярам та студентам різних країн світу поринути у вир політики та дипломатії, докладно ознайомитися з діяльністю  ООН. У результаті роботи конференції її учасниками буде розроблено проект резолюції з актуальних питань. Прийняту у результаті голосування Генеральної Асамблеї Резолюцію буде надіслано до Представництва ООН в Україні, а також до Головного офісу ООН у Нью-Йорку. Спеціальними гостями заходу стануть Голова Представництва ООН в Україні, посли іноземних держав в Україні, представники дипломатичного корпусу.

•    Простір науки
Велика територія науки, створена спільно з Малою академією наук України, дозволить  досліджувати та пізнавати світ у різноманітних наукових студіях – ІнженеріяLab, ЕкоLab, ЕнергіяLab та БіоLab. Діти зможуть взяти участь у пізнавальних квестах – АрхеоQuest, ГеоQuest, МетеоритQuest, побачити виставку-презентацію дитячих винаходів «Майбутнє України» та надзвичайні «Картини зі світу науки», прослухати лекцію про космічне сміття та побачити на власні очі, як молоді науковці створюють на території наукового хакатону винаходи і мистецькі твори зі сміття. Компанія «Інтел» та науковий клуб ДумайРум запропонують неймовірно цікаві дослідження.

•    Простір медіа
Простір медіа запросить усіх охочих до шкіл тележурналістики, кінодокументалістики, анімації та фотошколи, які у цікавій ігровій формі навчатимуть дітей основам різноманітних творчих професій. Діти зможуть спробувати себе у якості режисерів, операторів, телеведучих, робити мультфільми власноруч і навіть отримати відповідний сертифікат. А у спеціальному незвично обладнаному кінозалі діти зможуть відпочити і подивитися цікавий фільм.

•    Простір освіти та освітнього туризму
Компанія DecGroup відкриє відвідувачам простір можливостей для навчання в Україні та за кордоном, консультаційний центр для батьків і дітей, продемонструє переваги тих або інших форм освіти. Академія сучасної освіти А+ запропонує надзвичайно цікаві освітні програми та активності. Усі охочі зможуть долучитися до тестування рівня володіння англійською мовою у двохповерховому автобусі «РозумBus» від ОКСФОРД КЛАС та створити сімейний авторський стріт-арт крейдою на асфальті.

•    Простір музики
У музичній залі діти зможуть відвідати школи вокалу та хореографії, підготувати спільний виступ разом з іншими дітьми, побачити виставку музичних інструментів. Для тих, хто любить електронну музику та хоче стати діджеєм –  пізнавальні лекції та  тренінги «Як стати діджеєм», інтерактивні майстер-класи з сучасного діджеїнгу та створенню саунд-треків від школи PRODJ. Діти зможуть спробувати себе у роботі із професійним сценічним світлом з компанією Zinteco, побачать техніку різних часових періодів та різних країн світу у межах музично-мистецького проекту «Еволюція діджеїнгу» від компанії Delux Sound, зможуть дізнатися про цікаві факти, пов’язані з історією музики. А ще юних відвідувачів чекатиме щоденна дискотека для дітей та підлітків з 19:00 до 20:00.

•    Ігровий простір
На відвідувачів чекає надзвичайна подія – Міжнародний відкритий чемпіонат зі складання Кубика Рубіка на швидкість Ukrainian Open 2015, спрямований на підтримку та стимулювання інтелектуальної творчості дітей та молоді. Також усіх зацікавлених чекатиме серія ігор та змагань з гри «Монополія» з нагоди святкування 80-річчя гри, майстер-класи з гри у шахи, інтелектуальні змагання з розвитку розумових здібностей дитини, абстрактно-логічного мислення, уваги та пам’яті. Також спеціально для фестивалю розроблено захопливий квест для дітей та підготовлено спреціальну квест-кімнату від компанії «Квестія». Ярмарок ігрового простору запропонує широкий спектр розвивальних ігор, іграшок, цікавих речей, наборів для творчості.

•    Програма для батьків
У програмі для дорослих від українських освітян, провідних психологів, арт-терапевтів та спеціалістів з роботи з дітьми та підлітками відбудуться обговорення багатьох практичних питань – як захистити дітей від стресу, як зрозуміти потреби та бажання дитини, як виховати дитину щирою, як спілкуватися з підлітками, та, звичайно ж, яку освіту вибрати для своєї дитини. Також усім охочим буде запропоновано заняття з арт-терапії для дітей та батьків. Благодійний фонд «Відкриті серця» представить низку психологічних майстер-класів, які дозволять зрозуміти та впливати на психоемоційний стан дитини, а соціальний форум-театр допоможе не лише розвинути акторські та комунікативні вміння дитини, а й надасть можливість долучитися до розв’язання важливих суспільних проблем.

•    Простір дозвілля та спорту  
На Подвір’ї Мистецького Арсеналу буде розташовано Мотузковий парк – комплекс перешкод різної складності, де діти зможуть випробувати свої сили, уявити себе альпіністом чи першопрохідцем у джунглях, розвинути координацію, вестибулярний апарат та цілеспрямованість.  На спортивному майданчику – величезний батут та роллердром, прокат велосипедів, сігвеїв та джамперів від студії Jumping Hall, цікаві атракціони, а також Urban garden – город на асфальті від компанії Сингента, який є сучасною та поширеною у світі формою привертання уваги до питань збереження довкілля.

•    Благодійна програма
Благодійна програма заходу передбачає спеціальні заняття для дітей з особливими потребами (особливостями слуху, зору, інтелектуального розвитку), а також безкоштовне відвідування фестивалю для організованих груп дітей, позбавлених батьківського піклування, для дітей переселенців зі Сходу України та дітей з особливими потребами. Також відбудеться збір коштів та корисних речей для дітей переселенців зі Сходу України та Криму.


Довідкова інформація:
 
Дати проведення: 27 – 31 травня 2015
Місце проведення: НКММК «Мистецький Арсенал»
 
Організатори:
НКММК «Мистецький Арсенал»
БФ «Мистецький Арсенал»

Стратегічні партнери:
Український центр розвитку музейної справи
Мала академія наук України

Відкриття: 27 травня о 15:00
Прес-конференція: 27 травня о 15:00
 
ГОДИНИ РОБОТИ:
27.05:  15:00 – 21:00
28.05 – 31.05: 10:00 – 20:00
 
Загальна вартість вхідного квитка – 30 грн. Абонемент на 5 днів фестивалю – 80 грн.
 
Безкоштовний вхід для дітей вимушених переселенців зі Сходу та Криму, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими потребами, а також дітей малозахищених верств населення за умови акредитації організованих груп за адресою:  kruzilina@gmail.com

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ
вул. Лаврська 12
Тел./факс: +380 44 288 52 25
artarsenal.in.ua
facebook.com/Mystetskyi.Arsenal
www.arsenal-idei.artarsenal.gov.ua

ПРЕС-ЦЕНТР МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:
pressa@artarsenal.in.ua (для акредитації)
Тел.: +380 44 288 52 26

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »