У НКММК «Мистецький Арсенал» пройшов семінар на тему:«ЗЦІЛЕННЯ МИСТЕЦТВОМ: РОЛЬ ТВОРЧОСТІ У ПОДОЛАННІ НАСЛІДКІВ КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ У ДІТЕЙ»

02.06.2014

30 травня 2014 року в Мистецькому Арсеналі відбувся семінар на тему «ЗЦІЛЕННЯ МИСТЕЦТВОМ: РОЛЬ ТВОРЧОСТІ У ПОДОЛАННІ НАСЛІДКІВ КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ У ДІТЕЙ». Захід пройшов у рамках соціальної програми Інноваційного освітнього проекту для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ.  

 

Організаторами семінару виступили НКММК «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал», підтримку надав Український центр розвитку музейної справи.

 

Лектор, Вероніка Гранкіна Редчиць – арт-терапевт, магістр креативного мистецтва в терапії, Університет Дрексел, м.Філадельфія, штат Пенсильванія, США, поділилася досвідом допомоги дітям у подоланні кризових станів за допомогою арт-терапії.

 

У семінарі взяли участь представники музейної сфери, психологи, журналісти, зацікавлені батьки.

 

 

Тема семінару викликала неабиякий інтерес, адже наша країна в цілому, і кожна людина окремо, проживають непрості часи. Навіть дорослі зі сформованою, зрілою психікою не мають досвіду реакції на поточні події. Абсолютно очевидно, що діти, усвідомлено чи ні, переживають через трагічні події в Україні. І батьки, і професіонали повинні знаходити шляхи підтримки дітей та їх реабілітації після отриманих психологічних травм. В усьому світі саме мистецтво та творчість розглядають як один із ефективних механізмів подолання травматичного досвіду у дітей та підлітків.

 

Арт-терапевт з США Вероніка Гранкіна Редчиць поділилася американським досвідом професійної допомоги дітям шляхом занять з ними арт-терапією, озвучила базові принципи підтримки дітей батьками, зокрема, було відмічено, що урівноважити одну негативну подію може п’ять позитивних. Тому надзвичайно важливим є наповнення життя дітей, що реабілітуються після перенесених кризових ситуацій, мистецтвом, творчістю, радісними, приємними подіями.

 

Семінар складався з двох частин – лекції та блоку питань-відповідей.

 

Зокрема, активно обговорювалося, що може відбуватися з розвитком та психікою дитини під час кризових ситуацій в суспільстві; розглядалися потенційні психологічні конфлікти дітей та психологічна травма як наслідок підтвердження агресивної інформації; наводилися приклади, як підтримати дитину і сприяти її здоровому психологічному розвитку в контексті кризової ситуації.

Неодноразово згадувалася провідна роль мистецтва в процесі відновлення дитячої психіки. Як лектор, так і учасники обговорення обговорювали практичні поради спеціалістам та батькам щодо підтримки дітей в кризових ситуаціях. Зокрема як найефективніший вид роботи було виділено художнє зображення страхів дитини, перенесення їх на вигаданих казкових героїв, адже саме формат казки є природнім механізмом ведення відвертого діалогу з дитиною.

 

Дякуємо Вероніці Гранкіній Редчиць та усім гостям за участь у семінарі!

До зустрічі на нових заходах соціальної програми Благодійного фонду «Мистецький Арсенал».

 

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»:

bf.arsenal@ukr.net ;   http://art-arsenalfund.org/home/;    https://www.facebook.com/artfund.arsenal?ref=hl 

 

ПРЕС-СЛУЖБА МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:

pressa@artarsenal.in.ua ; тел.: +380 44 288 52 26

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »