Інноваційному освітньому проекту для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі виповнився рік!

26.05.2014

Інноваційному освітньому проекту для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі виповнився рік!


Ми вперше відкрили свої двері для маленьких відвідувачів 24 травня 2013 року під час Книжкового Арсеналу і вже цілий рік працюємо паралельно з усіма виставковими проектами Мистецького Арсеналу.

АРСЕНАЛ ІДЕЙ, унікальний авторський проект Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», став другим проектом у рамках комплексної інноваційної програми розвитку для дітей та молоді у Мистецькому Арсеналі (у вересні 2012 року в Мистецькому Арсеналі було реалізовано проект SPARK!LAB, який є зразком освітньої програми для дітей в США).

Проект АРСЕНАЛ ІДЕЙ, втілюючи у собі багатолітній світовий досвід та особливий український зміст, дозволяє реалізувати інтерактивну освітню програму для дітей та підлітків, яка відповідає новітньому типу культурної інституції та є орієнтованою на нове покоління відвідувачів.

Інноваційний освітній проект для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це творча лабораторія, що поєднує мистецтво, літературу, науку, винахідництво, інновації та технології. Це – місце дитячої творчості, інтерактивний простір з унікальною програмою, яка поєднує широку освітню та творчу функції, спонукає дітей та підлітків творити, заохочує до наукової діяльності та досліджень, читання, дозволяє в ігровій формі здобувати знання та застосовувати їх,  досліджувати та здійснювати власні винаходи, знайомитися з інноваціями.

Програму проекту зосереджено у чотирьох тематичних лабораторіях – МИСТЕЦТВА, НАУКИ, ІННОВАЦІЙ та ЛАБОРАТОРІЇ ART&BOOK ( МИСТЕЦТВО І КНИГА).

З 24 травня 2013 року по 24 травня 2014 року понад 80 000 українських дітей мали можливість стати учасниками захоплюючої дослідницької програми. Проект було розпочато на високому якісному та організаційному рівні, він отримав лише позитивні відгуки серед фахівців та відвідувачів. АРСЕНАЛ ІДЕЙ було визнано одним з найсучасніших освітніх проектів в Україні. Також його було високо оцінено партнерами, зокрема, досвідченим у реалізації освітніх проектів у США Центром досліджень винаходів та інновацій імені Лемельcонів Смітсонівського інституту. Результатом такої оцінки стало запрошення у грудні 2013 року менеджерів проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ до США задля спільної розробки освітніх активностей для дітей та підлітків.

Проект отримав широку суспільну підтримку – у його організації взяли участь більше двадцяти організацій і компаній, а у роботі паралельної програми – ще десятки організацій та осіб, які за власної ініціативи долучилися до програми проекту. Результатом спільних зусиль стало створення унікального інтерактивного освітнього простору у музейній інституції, що є надзвичайно важливим, адже, як демонструє світовий досвід, музей поступово стає найулюбленішим місцем змістовного і цікавого сімейного дозвілля, даючи нові знання, враження та емоції, створюючи атмосферу, що дозволяє пізнавати світ та насичуватися новими ідеями.

Позитивні результати першого року роботи АРСЕНАЛУ ІДЕЙ:

-        проект вперше презентував унікальне поєднання різних сфер – мистецтва, літератури, науки та інновацій у сучасному контексті;

-        у рамках проекту було розроблено та втілено широку освітню програму інтерактивних лекцій та майстер-класів у лабораторіях Мистецтва та Art&Book, наукових семінарів, презентацій, тематичних шоу у лабораторіях Науки та Інновацій;

-        спільно з молодими українськими художниками спеціально для проекту було створено арт-інсталяції та унікальні інноваційні медіа-роботи;

-        для дітей із особливими потребами було створено еко-інсталляцію Сенсорікум із природніх матеріалів, яку можливо оглядати та вивчати на дотик, та інші інтерактивні твори.

У вересні 2013 року у межах проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ розпочалася реалізація соціальної програми, яка передбачає безкоштовне відвідування проекту та розробку спеціальних адаптованих програм у лабораторіях проекту для груп дітей з особливими потребами (особливостями зору, слуху, інтелектуального розвитку та порушеннями опорно-рухового апарату), дітей, позбавлених батьківської турботи, та дітей з багатодітних сімей, та є спрямованою на ефективну інтеграцію в суспільство названих груп дітей та підлітків.

У рамках соціальної програми проекту за ініціативи Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» було започатковано серію круглих столів на тему «Музей, відкритий для всіх: культура без обмежень». У вересні 2013 року було проведено перший круглий стіл за участю представників міністерств і відомств, музейних інституцій, фондів, громадських об’єднань, соціальних організацій, науковців та партнерів, які прагнуть об’єднати зусилля навколо вирішення проблеми соціокультурної реабілітації та інтеграції у соціальний простір людей з особливими потребами через забезпечення доступу до культурної спадщини. Захід мав на меті не лише привернути увагу суспільства до актуальних проблем у сфері захисту особливих груп дітей та підлітків, реалізації права кожної дитини, незалежно від її можливостей, на творчий розвиток та позашкільну освіту, але й обговорити та здійснити реальні кроки задля вирішення проблеми забезпечення рівних можливостей у доступності культурних цінностей для дітей і дорослих з особливими потребами. Результатом круглого столу стала розробка та підготовка резолюції, яку було направлено до міністерств, відомств та інших організацій для розгляду та виконання.

Проект АРСЕНАЛ ІДЕЙ є довгостроковим, не обмеженим у часі проектом, його реалізація дає можливість послідовного розвитку освітніх програм, націлених на результативність та ефективність, оскільки метою проекту є створення не ігрового майданчику, а лабораторії з широкою освітньою розвиваючою програмою.

Результатом проекту має стати важливий комплексний внесок у розвиток особистості та формування життевих орієнтирів учасників проекту – дітей та підлітків, зокрема:

­  підвищення уваги до необхідності розвитку інтеллекту та розумової діяльності дітей та підлітків;

­  розвиток креативного мислення та творчого підходу до праці завдяки інноваційним підходам та різноманітним сучасним формам діяльності;

­  допомога дітям та підліткам у визначенні майбутньої сфери діяльності;

­  сприяння активному спілкуванню з однолітками, викладачами та художниками у творчій, комфортній та дружній атмосфері.

Започаткування проекту може стати стимулом активізації та виведення освітньої діяльності музейних інституцій України на новий якісний рівень за найкращими світовими зразками.

Ми надзвичайно вдячні колегам, волонтерам, друзям проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ, відвідувачам, які високо оцінюють нашу роботу, а також – нашим чудовим партнерам и меценатам Мистецького Арсеналу, завдяки яким було створено унікальний суспільно важливий освітній проект для українських дітей!

Ми розвиваємося, рухаємося вперед разом з вами і завдяки вам!

Далі буде…

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »