Новий етап ІННОВАЦІЙНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ АРСЕНАЛ ІДЕЙ відкрито!

09.04.2014

Новий етап

ІННОВАЦІЙНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

АРСЕНАЛ ІДЕЙ 

 

у рамках ІV МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ 

8 квітня - 13 квітня 2014 року

 

 

З травня 2013 року в Мистецькому Арсеналі на регулярній основі у рамках кожного із мистецьких заходів діє Інноваційний освітній проект для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ – інтерактивна лабораторія для юних відвідувачів. Проект було відкрито під час минулорічного КНИЖКОВОГО АРСЕНАЛУ.

 

Спеціально до відкриття ІV МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ відкрито новий простір проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ – лабораторію ART&BOOK (Мистецтво и Книга), яку буде присвячено книзі як мистецтву, читанню, наповнено тематичними інсталяціями та арт-об’єктами:

 

-          Інсталяція «Дома всі»

Книжкова інсталяція (Artist book), створена українським художником спеціально для зони Art&Book проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ, – це твір-роздум на тему життя вечірнього міста, коли люди повертаються додому та запалюють вікна своїх осель. Так само і книга наповнює світлом серця, надихає. Приємно читати в домашньому затишку, відчуваючи, що поруч близькі люди, які можуть вислухати, розділити емоції та переживання. Ввечері ми читаємо дітям їх перші книжечки, коли... дома всі.

 

-          Інсталяція Artist book «Взаємодія». Автор – Ірина Озаринська

Коли дві деталі інсталляції стоять поруч, вони схожі на знайомий предмет – наприклад, шафу. Щойно частини цілого роз’єднуються, з’являються інші асоціації – кабінка для переодягання на пляжі, або туалет на дачі:). Шафа складається з двох частин. У кожній є вішалка з дитячим одягом: в одній частині – для хлопчика, у іншій – для дівчинки. На одязі розміщено мініатюрні книжечки з віршами, короткими казками, написаними різними мовами. Тексти представлені у двох варіантах: один – послідовний, логічний з початку до кінця, другий – копії з порушеною послідовністю тексту за авангардно-сюрреалістичною, дадаістичною традицією. Частини мистецької шафи є взаємопов’язаними – коли вони разом, речі на вішалках знаходяться на зручній висоті для читання, чим далі розсуваються частини цілого, тим важче розглядати об’єкти. Не бійтеся заходити у шафу...  

 

-          Авторські крісла-читалки VORONA BIANCA. Автор – Ірина Озаринська

Унікальні крісла для читання у вигляді величезних білих ворон є неймовірно привабливим мистецьким об’єктом. Окрім того, так приємно читати, гойдаючись в обіймах доброго білого птаха.

 

Дитячу програму АРСЕНАЛУ ІДЕЙ також присвячено темі книги. Діти оформлюють обкладинки казок, оздоблюють літери, читатають вірші та прозу на імпровізованій сцені.

 

Але дитячий майданчик Книжкового Арсеналу цього року включає не лише читання казок та віршів, книжкові інсталяції, творчі майстер-класи і виставки дитячих ілюстраторів, дискусії дитячих видавців, але й має спеціальний фокус у програмі: «Свобода. Читати, думати, знати, жити вільно». Народжені вільними, сучасні діти можливо більш чітко, ніж дорослі, відчувають, що невільна людина не здатна бути ані щасливою, ані захищеною, ані впевненою у своєму майбутньому. Ціла низка заходів для дітей на Книжковому Арсеналі буде присвячена темі свободи в літературі, творчості, думках та вчинках. Адже бути вільною людиною — це не лише зовнішня ознака, але й внутрішній духовний вибір. Спеціальні гості: польська письменниця Йоанна Ягелло і російський ноумен, педагог і популяризатор науки для дітей Ілля Колмановський.

 

Також протягом усього фестивалю відбувається Благодійний збір книжок для дітей, позбавлених батьківської опіки, дитячих лікарень та реабілітаційних центрів і хоспісів.

 

У інших тематичних лабораторіях проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ – Мистецтва, Науки, Інновацій – юних відвідувачів чекає широка освітня програма, інтерактивні заняття від компаній Майкрософт та Сингента.

 

У ЛАБОРАТОРІЇ МИСТЕЦТВА представлено нові авторські інсталяції та інтерактивні твори для дітей, створені  сучасними українськими художниками:

­  Унікальна еко-інсталяція «Поле життя», створена спеціально для проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ за підтримки компанії «Сингента», демонструватиме різномаїття живих природних матеріалів для творчості та ілюструватиме колообіг життя від зерна до рослини і знову – до зерна.

­  Масштабна інсталяція «Майстерня художника» – інтерактивний твір, яскрава рефлексія на тему творчості українських художників та національного культурного спадку, до створення якої зможуть долучитися найменші відвідувачі Мистецького Арсеналу.

­  Інтерактивна інсталяція «Відпусти бажання» – інтерактивний твір дає можливість кожному довірити свою мрію аркушу паперу, вкласти його у пляшку, заплющити очі і побажати здійснення своєї мрії, адже, якщо віриш щиро, бажання обов’язково здійсниться. Арт-об’єкт створено за підтримки компанії Кока-Кола Беверіджиз Україна.

 

Також на дітлахів в Лабораторії Мистецтва чекає інтерактивна інсталяція «Сенсорікум», створена, в першу чергу, для дітей з особливими потребами, та виготовлена виключно із природніх матеріалів. 

 

У ЛАБОРАТОРІЇ НАУКИ представлено інтерактивні об’єкти, що знайомлять дітей із законами науки та природи. За підтримки компанії «Сингента» у науковому просторі проходять інтерактивні пізнавальні активності, які привертають увагу до питань захисту навколишнього середовища, забезпечення людства ресурсами, можливих шляхів оптимізації цього процесу, «здоров’я» рослин та їх важливої ролі у житті планети.

 

Оновлений спеціально до Книжкового Арсеналу інтерактивний простір ЛАБОРАТОРІЇ ІННОВАЦІЙ підготовлено компанією «Майкрософт», а його програма ознайомлює дітей та підлітків з останніми програмними розробками та інноваціями, спонукає до здобуття нових знань та власних досліджень.

 

Форми відвідування проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ

 

1.       Сімейні відвідування

Найактивнішими днями сімейного відвідування є вихідні дні – субота та неділя, коли увазі відвідувачів запропоновано широку програму майстер-класів та цікавих активностей.

З програмою заходів можна ознайомлюватися на сайті проекту:

www.arsenal-idei.artarsenal.gov.ua

 

2.      Організовані шкільні групи

Для школярів підготовлено групові екскурсії до АРСЕНАЛУ ІДЕЙ та розроблено спеціальну освітньо-пізнавальну програму, яка постійно змінюватиметься та корегуватиметься у межах наступних етапів проекту.

 

Спеціальна програма відвідування для організованих груп діє виключно за попереднім записом лише у робочі дні /середа-п’ятниця/.

Вартість спеціального пільгового квитка для організованих груп – 20 грн. на 1 особу.

Тривалість програми для кожної групи – 2 години.

Одночасно на території АРСЕНАЛУ ІДЕЙ може перебувати лише дві організовані групи.

 

СОЦІАЛЬНА ПРОГРАМА ПРОЕКТУ

Освітній проект АРСЕНАЛ ІДЕЙ є соціально орієнтованим, спрямованим на ефективну інтеграцію в суспільство різних груп дітей та підлітків, і благодійним для окремих груп дітей.

Участь у проекті є безкоштовною для дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, дітей з особливими потребами та обмеженими можливостями.

У межах соціальної програми проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ підготовлено спеціалізовані програми для дітей з особливими потребами та обмеженими можливостями. Передбачено програми для дітей та підлітків з особливостями розумового розвитку, вадами зору, слуху та порушеннями функцій опорно-рухового апарату.

Завданням соціальної програми АРСЕНАЛ ІДЕЙ є надання можливості усім дітям, у тому числі, дітям з обмеженими можливостями, стати учасниками захоплюючої дослідницької програми.

 

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати інтерактивну лабораторію АРСЕНАЛ ІДЕЙ! 

АРСЕНАЛ ІДЕЙ – ВИВЧАЙ, ДОСЛІДЖУЙ, ТВОРИ!

 

Детальна інформація на сайті проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ: www.arsenal-idei.artarsenal.gov.ua

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »