Новий етап АРСЕНАЛУ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі розпочато!

03.09.2013

 

Інтерактивна лабораторія для юних відвідувачів, яку було відкрито 24 травня 2013 року,  відтепер діятиме в Мистецькому Арсеналі на регулярній основі у рамках кожного із мистецьких заходів комплексу.

Проект реалізується у контексті визначення Президентом України 2013 року Роком дитячої творчості, під патронатом Віце-прем’єр-міністра України К.І.Грищенка, за підтримки Міністерства освіти і науки України, Уповноваженого Президента України з прав дитини, Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Організаторами проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ є Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал», який опікується соціальними програмами Мистецького Арсеналу та виступив ініціатором проекту.

АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це творча лабораторія, що поєднує мистецтво, науку, винахідництво та інновації, багатолітній світовий досвід та особливий український зміст, дозволяє реалізувати широку освітню програму, орієнтовану на нове покоління відвідувачів. Це –інтерактивний простір, що спонукає дітей та підлітків до навчання, творчих пошуків, створення власних робіт, заохочує до наукової діяльності та досліджень, дозволяє в ігровій формі здобувати знання та знайомитися з інноваціями.

На території АРСЕНАЛУ ІДЕЙ школярам запропоновано широку освітню програму у трьох тематичних лабораторіях – МИСТЕЦЬКІЙ, НАУКОВІЙ та ІННОВАЦІЙНІЙ.

 

З 2 вересня 2013 року у межах проекту розпочнеться реалізація СОЦІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ АРСЕНАЛУ ІДЕЙ для дітей та підлітків з особливими потребами. 

Тричі на тиждень передбачено відвідування організованими групами спеціальних занять для дітей та підлітків з вадами зору, слуху, розумового розвитку, порушеннями функцій опорно-рухового аппарату, дітей з будинків-інтернатів та багатодітних сімей.

Участь у проекті АРСЕНАЛ ІДЕЙ для названих груп є безкоштовною.

АРСЕНАЛ ІДЕЙ орієнтований на ефективну інтеграцію в соціум дітей та підлітків з особливими потребами, надаючи можливість усім дітям стати учасниками захоплюючої творчої освітньої програми. Це завдання організатори вважають ключовим завданням проекту, оскільки в Україні люди з обмеженими можливостями є ізольованими від суспільства, яке ще не цілком готове адекватно та свідомо сприймати «інших» людей. Проект АРСЕНАЛ ІДЕЙ, започаткований сучасною та перспективною культурною інституцією – «музеєм для майбутніх поколінь», має на меті спирияти формуванню гуманності, толерантності та солідарності у ставленні до людей з обмеженими можливостями, виховання почуття соціальної справедливості, особливо у молоді, що є ознакою цивілізованого суспільства.

Результатом проекту стане привернення уваги відповідних державних органів та усього суспільства до актуальних проблем у сфері захисту особливих груп дітей та підлітків, реалізації права кожної дитини, незалежно від її можливостей, на творчий розвиток та позашкільну освіту.

Проект має стати місцем впровадження інновацій і дослідницьким майданчиком – за результатами соціальної діяльності проекту буде організовано тематичні конференції за участю організаторів, представників громадського сектора, партнерів та представників ЗМІ.

 

Започаткування проекту стане стимулом активізації данного напрямку діяльності інших мистецьких інституцій України, виведення освітньої діяльності музеїв України на новий якісний рівень за найкращими світовими зразками.

 

Також у робочі дні /понеділок-п’ятниця/ передбачено відвідування проекту організованими групами із спеціалізованих та загальноосвітніх шкіл, для яких розроблено спеціальну освітньо-пізнавальну програму у трьох лабораторіях проекту.

Спеціальна програма відвідування для організованих груп діятиме виключно за попереднім записом. Тривалість програми – 2 години.

 

Вихідні дні, субота та неділя, є днями сімейного відвідування, коли діти разом з батьками матимуть можливість відвідати проект АРСЕНАЛ ІДЕЙ без обмеження часу.  У вихідні дні, суботу та неділю, діятиме широка програма майстер-класів та цікавих пізнавальних активностей.

 

Режим роботи лабораторій – 10.00 - 20.00

 

З програмою заходів можна ознайомитися на сайті проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ: 

www.arsenal-idei.artarsenal.gov.ua

 

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »