Відкриття виставки«100 шедеврів світової скульптури»

12.04.2013

100 ШЕДЕВРІВ СВІТОВОЇ СКУЛЬПТУРИ  

На підтримку Мистецького Арсеналу

Вперше в історії України!
100 творів 18 знакових світових митців в одному часі і просторі!11 квітня 2013 року у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" відкрилася унікальна виставка – «100 шедеврів світової скульптури», що представляє в одному часі і просторі твори провідних митців кінця XIX – першої половини XX століття.

 

Для того, щоб побачити хрестоматійні взірці світової скульптури, цієї весни не обов’язково їхати до Центру Помпіду, Музею Д’Орсе, Галереї Тейт чи МоМА. До 12 травня у Мистецькому Арсеналі представлено скульптурні роботи Огюста Родена, Арістіда Майоля, Амедео Модільяні, Генрі Мура, Ганса Арпа, Олександра Архипенка, Костянтина Бранкузі, Рембрандта Бугатті, Поля Гогена, Сальвадора Далі, Едгара Дега, Альберто Джакометті, Діего Джакометті,  Хани Орлової, Пабло Пікассо, Огюста Ренуара, Осипа Цадкіна, Жака Ліпшиця.  

 

Виставка 100 шедеврів світової скульптури – меценатський проект на підтримку Мистецького Арсеналу, який здійснено за підтримки АртФонду Ігоря Воронова.  Завдяки колекціонерам в Україні концентруються яскраві твори світового мистецтва, а відомий філантроп та меценат Ігор Воронов люб’язно надав твори зі своєї колекції для експонування в Мистецькому Арсеналі задля підтримки розбудови та розвитку музейного комплексу.  

 

У рамках проекту 100 ШЕДЕВРІВ СВІТОВОЇ СКУЛЬПТУРИ Мистецький Арсенал ініціює публічну дискусію щодо державного і приватного субсидіювання культурних інституцій та розвитку мистецтва в Україні. Даним проектом Мистецький Арсенал прагне актуалізувати проблему відродження традицій українського меценатства, що складалися століттями від Київських князів до знаменитих родин Ханенків, Терещенків, Тарновських, Симиренків та інших, кому українська культура завдячує збереженням та розвитком. Сьогодні культура та її інституції в Україні гостро потребують опіки та сприяння приватних осіб, небайдужих до її минулого, теперішнього і майбутнього.

Відкриваючи виставку, генеральний директор Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна зазначила, що виставка стала кульмінацією весняного мистецького сезону: «Проект «100 шедеврів світової скульптури» – чудовий           подарунок усім киянам і численним туристам, які приїдуть до української столиці протягом травневих свят! Я дуже рада, що ми можемо презентувати публіці цю розкішну колекцію і водночас звернути увагу громадськості, що і Мистецький Арсенал, як усі культурні інституції, на жаль, стикається з усіма проблемами галузі і потребує вашої допомоги і підтримки. Сьогодні ми представляємо творчість митців, які змінили історію мистецтва, і це є символічним підтвердженням того, що кожен із нас може змінювати своє життя, суспільство та культуру. Ці зміни не потребують жертовності чи подвигу, а всього лиш небайдужості, зацікавленості у власному житті, культурі, мистецтві. Відвідуйте музеї, виставки, купуйте квитки, робіть доброчинні та клубні внески, розповідайте друзям і знайомим про цікаві соціальні проекти – і наш культурний простір буде змінюватися на очах, змінюватися завдяки спільним зусиллям окремих людей. Я упевнена, що за двадцять років ви із гордістю будете розповідати власним дітям про те, що і ваше ім’я є на віртуальній стіні доброчинців найбільшого українського музею – Мистецького Арсеналу!»

 

В рамках освітньої платформи проекту «100 шедеврів світової скульптури» буде проведено ряд 18 лекцій про кожного із скульпторів, представлених на виставці, від відомих українських художників. Серед доповідачів – відомі вітчизняні майстри Олег Тістол, Олександр Ройтбурд, Ілля Чічкан, Микола Маценко та багато інших. Відбудуться також кураторські екскурсії від галериста Євгена Карася та оглядові лекції від мистецтвознавця Людмили Лисенко. Виступаючи на прес-конференції, Людмила Лисенко зазначила, що відвідувачі експозиції та слухачі лекції мають безпрецедентну нагоду не лише почути про розвиток мистецтва у найнасиченіший період його історії, наприкінці 19-го - на початку 20-го століття, а ще й побачити вичерпний ряд ілюстрацій до такої розповіді: «Ця виставка неоціненно важлива для культурного розвитку суспільства! На жаль, поки у нашій державі не вельми високий рівень культури спілкування із мистецтвом, особливо у міському контексті: часто на скульптурах пишуть і малюють, від них відламують деталі. Думаю, що знайомство із пластикою Родена, Дега і Архипенка змінюватиме усвідомлення ролі і цінності мистецтва в українців. Подібні просвітницькі проекти – найкращий внесок у культурне майбутнє України».

 

Мистецький Арсенал – проект, котрий виконує надзвичайно важливу культуротворчу, просвітницьку, соціальноконсолідуючу функцію, значною мірою втілюючи у собі українську національну ідею. Це проект загальнонаціонального значення, що виходить на рівень соціальної відповідальності кожного з нас, і потребує підтримки як держави, так і донаторів, меценатів, спонсорів та широкої громадськості. Лише спільними зусиллями ми можемо створити Музей для майбутніх поколінь. Саме тому Благодійний фонд "Мистецький Арсенал" активно працює над створенням програм та проектів, які консолідують навколо Мистецького Арсеналу однодумців та усіх небайдужих до його майбутнього людей. Фондом створено Клуб Друзів Мистецького Арсеналу, що об’єднує благодійну діяльність  організацій, компаній, фондів та приватних осіб, які прагнуть бути причетними до створення наймасштабнішої культурної інституції країни.  Імена благодійників фіксуються на віртуальній стіні Мистецького Арсеналу в рамках унікального інтернет-проекту, започаткованого фондом. 

 

Доброчинне віп-прев’ю виставки «100 шедеврів світової скульптури» відвідали близько …… тисяч гостей. Багато із них зробили свої доброчинні внески до фонду «Мистецький Арсенал» і з гордістю носили на вечорі зелені значки доброчинців. Поповнився новими членами і Клуб Друзів Мистецького Арсеналу. Проте для реалізації настільки необхідних суспільству виставкових та освітніх проектів, для продовження процесу реставрації унікального історичного приміщення Мистецькому Арсеналу необхідна постійна і системна підтримка і з боку великих меценатів, і з боку звичайних громадян – відвідувачів наших виставок, вважає директор благодійного фонду «Мистецький Арсенал» Ольга Вієру: «Для нас великою честю є участь у розбудові Мистецького Арсеналу та підтримка його діяльності. Ми будуємо громадянське суспільство, а у ньому відповідальність за власне життя, майбутнє своїх дітей і цілої громади бере на себе кожен. Кожен здатний інтелектуально, організаційно або фінансово взяти участь у творенні власного майбутнього. Наш внесок у культурне майбутнє України ми демонструємо під час усіх проектів Мистецького Арсеналу. Але на цьому етапі нам дуже потрібне ваше дружнє плече і допомога!»  

 

Для інформації:  

18 квітня 2013 року у Мистецькому Арсеналі відбудеться офіційне оголошення Премії імені Бориса Возницького «За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи» та складу Експертної ради Премії, яку заснували спільно Національний культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький Арсенал", Львівська Національна галерея мистецтв та Благодійний фонд "Мистецький Арсенал".

 

Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна

20 грудня у Мистецькому Арсеналі відбулася зустріч учасників всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна, яка стартувала у 2017 році та передбачала створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

Детальнiше »

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »